14 фактів про приватні школи в США


							14 фактів про приватні школи в США | Mudra Корисно знати: Вища освіта

1. Кампуси приватних шкіл – це сучасні будівлі, укомплектовані всім необхідним для навчання і розвитку студентів.

Коли мова йде про приватну школу, напевно, перше, що спадає на думку батькам це кадри фільмів, де діти потрапляють у приватну школу, що схожа на столітній замок без жодного натяку на електрику, не то що якісь інновації. Однак це лише декорації фільмів. Сучасні приватні школи відповідають не лише всім технологічним нормам й показникам безпеки, а й сертифіковані відповідно до норм системи LEED. Ця система відповідає за енергоефективне та екологічне проектування будівель. Адміністрації приватних шкіл дбають про розвиток інфраструктури на території школи. На території навчального закладу облаштовують спортивні центри, стадіони для занять спортом на свіжому повітрі, центри мистецтва, укомплектовані необхідною технікою, а також дослідницькі центри для проведення наукових досліджень.

2. Вступити до приватних шкіл США стає простіше.

Щоправда, це не стосується шкіл вищого класу. Загальну ж тенденцію зменшення конкуренції під час вступу до приватної школи пов’язують з тим, що державні школи розвиваються і покращують умови для навчання, чим створюють конкуренцію. Для іноземних студентів це хороша новина, яка підвищує шанси іноземця стати учнем американської приватної школи.

3. Дрес-код в приватних школах став більше гендерно нейтральним.

Часи характерних для приватних шкіл рекомендацій «хлопчики вдягають…» і «дівчатка вдягають…» минули. Сьогодні рекомендації щодо зовнішнього вигляду студентів приватних шкіл сучасні та не закріплюють, хто зі статей має право носити штани.

4. Приватні школи – це середовище досвіду.

Головна перевага приватних шкіл в чисельності учнів. Завдяки меншому масштабу навчального закладу викладачі приватних шкіл мають можливість більше часу присвячувати кожному учню індивідуально, відслідковуючи прогрес кожного. Крім того, студенти приватних шкіл мають можливість за бажанням відвідувати декілька клубів по інтересах. Нижчий рівень конкуренції серед учнів, які бажають вступити до такого клубу, дає змогу студенту розвитися різнобічно: в понеділок і середу ти розвиваєшся як спортсмен на футбольному полі, у вівторок ходиш на малювання, а в четвер і п’ятницю відвідуєш театральний клуб.

5. Приватні школи – це тенденція до зменшення класів.

Офіційна статистика зазначає, що в середньому в приватних школах дотримуються норми «12 учнів на 1 вчителя», коли в державних школах така статистика дещо більша – 16 на 1. Однак останнім часом приватні школи показують динаміку до зменшення цього коефіцієнту, подекуди мова йде про 6 учнів на 1 вчителя. Крім того, в приватних школах тестують новітні методики викладання з утриманням від традиційного вікового поділу на класи. На хвилі такої тенденції в США навіть засновують так звані мікрошколи, загальна чисельність учнів в яких не більше 40-50 осіб різного віку.

6. Приватні школи – не завжди найкращий варіант для проблемних дітей.

Мова про ще один поширений стереотип, що всі проблеми учнів з низьким рівнем успішності вирішуються в приватних школах. Це поверхневий погляд на це питання. Так, дійсно, при приватних школах віднедавна почали створювати спеціальні відділи фахівців з навчання. Але зазвичай класична приватна школа є хорошим місцем навчання для дитини з легкими чи помірними труднощами в навчанні. Якщо мова йде про те, що дитина систематично не може працювати в тому темпі, що пропонується в школі, слід змінити ваш основний запит. Зокрема, в США є школи, які спеціалізуються саме на навчанні учнів, у яких виявлено важкі проблеми в опануванні навчального матеріалу.

7. Приватні школи вчать дітей спокійно сприймати конкуренцію.

Американські приватні школи прагнуть дати учням не лише якісні знання й підготувати до вступу в університет, але й підготувати їх до емоційно здорового життя. Саме тому в приватних школах прагнуть мінімізувати рівень тривожності студентів через конкуренцію. Для цього використовують різноманітні методики: дихальні вправи, розмови з дорослими щодо питань, які студента турбують, додаткові заняття, на яких учні вивчають, як розуміти, що робить тебе щасливим та що таке емоційно здорова людина.

8. Не лише знання, а й характер оцінюють при вступі до приватної школи.

Віднедавна представники приватних шкіл почали звертати увагу не лише на рівень знань, а й характер дитини та здатність її взаємодіяти в команді. Для цього типу оцінювань використовують спеціальні тести.

9. Приватні школи стали більше думати про маркетинг.

Люди стали більше дізнаватися про приватні школи, з часів заснування минуло десятки років. Причина цьому – приватні школи США не відмовляються від брендингу. Це ще одна тенденція, що спостерігається серед американських приватних шкіл. Якщо раніше батькам було достатньо відвідати школу з екскурсією, то в часи, коли більшість вже онлайн, це не дуже дієвий спосіб залучити студентів до своєї школи. Саме тому команди приватних шкіл багато уваги приділяють комунікації в соцмережах, на власних ресурсах, влаштовують вебінари, публікують на своїх сайтах віртуальні 3D тури територією школи тощо. Це ще одна можливість для батьків дізнатися більше про приватні школи.

10. Навчання в приватних школах дорожче, ніж раніше.

За даними Національної асоціації незалежних шкіл, середня вартість навчання в приватних школах з 1998 року до сьогодні зросла майже вдвічі – з 11,8 тис. доларів до 23,3 тис. доларів. Це обумовлено тим, що в наш час школи більше витрачають: на консультантів з навчання, додаткові навчальні програми (зокрема, STEM). Інновації та передові технології вимагають інвестицій.

11. Лояльність до фінансової допомоги.

Представники приватних шкіл США одноголосно заявляють, що вони прагнуть зробити доступнішою освіту в приватних школах. Тому багато шкіл пропонують величезні знижки на вартість навчання талановитий студентам. Знижка може бути до 20 тис. доларів на рік.

12. Приватні школи виступають за більш активну роботу в питанні різноманіття.

Існують навіть певні квоти для учнів з різних країн. Мультикультурне середовище в школі допомагає більше дізнатися про культури різних країн, про менталітет людей, про традиції й звичаї, етикет та інші речі, які знадобляться не лише під час навчання, а й в майбутньому професійному житті.

13. Стипендії без обмежень

Якщо раніше стипендії(знижки на навчання) надавалися переважно спортсменам, то тепер представники школи заохочують якомога різноманітніші таланти: музика, театр, наукова діяльність.

14. Розвиток мереж приватних шкіл

В останні роки спостерігається бум розвитку мереж приватних шкіл зі стандартизованими підходами до навчання. Це дозволяє батькам обирати школу, чиї навчальні методики їм найбільше.

Таким чином, ми бачимо, що приватні школи США відповідають на ті виклики, які диктує їм час. Інновації та новітні підходи до навчального процесу – запорука успішної діяльності закладів освіти в усьому світі. Представники американських приватних шкіл розуміють це і впроваджують нововведення, гарантуючи дітям не лише якісну сучасну освіту, а й хорошу підготовку до дорослого життя.

Підписатися на новини
Безкоштовна консультація