Штучний інтелект – це не така популярна спеціальність для більшості українських вишів та досить звична для багатьох іноземних університетів. Раніше ми вже розповідали, які професії у майбутньому може замінити штучний інтелект. У цьому матеріалі Mudra розповість про 3 незвичні проєкти, які були розроблені завдяки штучному інтелекту.
Ізраїльський стартап MyHeritage, який з 2003 року допомагає людям досліджувати свою родинну історію, сколихнув нещодавно соцмережі своєю новою розробкою – функцією Deep Nostalgia. Вона дозволяє дуже реалістично анімувати старі знімки. В основі функції лежить штучний інтелект. Функція працює наступним чином: завантажений знімок аналізується, на нього накладаються попередньо записані відеоролики з рухами рис обличчя і автоматично обирається найбільш гармонійний.
Станом на травень 2021 р. вже було створено 82 млн анімацій користувачами з різних куточків світу.
Це розробка української команди науковців. Метою їхньої роботи було створення портативного пристрою, який буде відстежувати стан здоров’я людини і передавати всю інформацію на її смартфон та, за потреби, її близьким. Розробка фокусується на попередженні найпоширеніших серцево-судинних захворювань. Пристрій прикріплюється майже непомітно до грудини та починає відстежувати показники організму, які по Bluetooth передаються на мобільний телефон у хмарний сервіс. Там завдяки ШІ Cardiomo аналізує ЕКГ, серцевий ритм, роботу легенів, температуру тіла, частоту дихання та навіть положення тіла. У разі появи відхилень від норми, з’являється відповідний сигнал.
Зараз компанія Cardiomo зареєстрована у США і після успіху на європейському ринку планує вихід на американський.
Проаналізувавши пошукові запити, команда Google прийшла до висновку, що щороку близько 10 млрд запитів стосуються питання здоров’я шкіри. У зв’язку з цим компанія вирішила почати боротьбу з захворюваннями цього типу за допомогою ШІ. Для підготовки цього проєкту модель навчали на сотнях тисяч знімках здорової та хворої шкіри. Перевірка 1000 різних зразків шкіри волонтерів продемонструвала 84 % ефективності нової функції від Google. Перша версія скринінгу здатна буде виявити 288 захворювань шкіри. Її Google планує випустити в публічний доступ до кінця 2021 р. Для користування скринінгом достатньо буде зробити 3 знімки з різних боків та відповісти на кілька запитань про тип шкіри та симптоми.
Хочете вивчати штучний інтелект і створити наступний проєкт, про який говоритиме весь світ? Зверніться в компанію Mudra за безкоштовною індивідуальною консультацією і дізнайтеся де, на яких програмах і з яким бюджетом можна вивчати ШІ. Телефони для консультації (098) 115 115 0, (095) 115 115 0, (063) 115 115 0.
Дізнавайтесь про освіту за кордоном українською мовою
Перейти на UA версію сайту?