3D-друк: де здобувати освіту та як розвивати кар'єру?


							альт Корисно знати: Вища освіта

3D-друк або адитивні технології – це, якщо вірити Вікіпедії, одна з форм технологій адитивного виробництва, де тривимірний об’єкт створюється шляхом накладання послідовних шарів матеріалу за даними цифрової моделі.

Ця технологія була винайдена кілька десятків років тому, але саме в останні роки вона набула особливої популярності. Достатньо ознайомитися з заголовками новин по цій темі за останній рік лише з сайту одного українського інформаційного агентства:

 • Японські вчені розробили гібридний екологічний метод 3D-друку
 • На 3D-принтері друкують перший у Німеччині будинок з бетону
 • Ізраїльська компанія надрукувала перший рослинний стейк на 3D-принтері
 • На 3D-принтері вперше у світі “надрукували” електробайк
 • Китай випробував 3D-принтер у космосі
 • Волонтери з Рівного друкують кисневі зволожувачі на 3D-принтерах
 • У Полтавській політехниці на 3D принтері друкують захисні маски власного дизайну
 • Вчені надрукували на 3D-принтері руку, яка може грати на фортепіано

Така популярність обумовлена тим, що сама технологія універсальна для будь-яких сфер діяльності.

У яких сферах використовують 3D-друк?

Промислове виробництво

Це нині лідер по використанню технології 3D-друку. Її активно використовують компанії, які працюють в таких секторах: побутова електроніка, аерокосмічна, автомобільна та оборонна промисловості.

Медицина

Карантин у 2020 році добре показав, яким корисним може бути 3D-друк. Але крім того, на подібних пристроях займаються біодруком тканин і органів, індивідуальних імплантатів, протезів, анатомічних моделей для хірургічних процедур.

Стоматологія

3D-друк використовують для створення зубів та коронок за індивідуальним замовленням. Нині фахівці науково-дослідних центрів активно працюють над тим, щоб в майбутньому можна було виготовляти зуби за індивідуальними моделями на 3D-принтерах всього за 10 хвилин.

Будівництво

Лідером використання цієї технології у будівництві є Китай. Тамтешня компанія WinSun змогла побудувати за допомогою 3D-принтера 10 будинків і 1 п’ятиповерховий будинок всього за 24 години.

Мистецтво

Зі збільшенням доступності та різноманіття принтерів, вартість виробництва 1 3D-об’єкта зменшується, тому технологію активно використовують і митці. Зокрема полімери, глину та метали митці використовують для створення за допомогою 3D-принтерів скульптур, кераміки та ювелірних виробів.

Їжа

Їстівні продукти також друкують на 3D-принтерах і нині команди в різних куточках світу активно працюють над удосконаленням цієї технології.

Освіта

Завдяки цій технології можна покращити шкільну програму на всіх рівнях: від початкової школи до коледжу. 3D-моделі допомагають учням, які візуально сприймають інформацію, краще розуміти матеріал різних дисциплін (математика, географія, геологія тощо).

Ким можна працювати?

Важливо зауважити, що існує кілька типів фахівців цієї спеціалізації, які можуть мати різні обов’язки:

 • 3D-дизайнер
 • Спеціаліст з 3D-друку
 • Спеціаліст з 3D-налаштувань і прототипування
 • Менеджер з продажу адитивних технологій
 • Спеціаліст з виготовлення деталей 3D-принтерів

Де вивчати адитивні технології?

Seneca College (Торонто, Канада) має літній академічний курс «3D modeling & printing», який команда коледжу реалізовує в партнерстві з Artevelde University of Applied Sciences (Гент, Бельгія). Протягом 10 днів студенти вивчатимуть особливості роботи з різними видами програмного забезпечення і закріплюватимуть здобуті знання на практиці. Крім того, студенти курсу відвідають місцеві компанії, які професійно займаються 3D-друком та матимуть змогу поспілкуватися з фахівцями індустрії.

Arizona State University (Темпі, США) готує фахівців за магістерською програмою «Manufacturing Engineering». Вона також включає блок вивчення адитивних технологій з обов’язковою роботою над власними проєктами.

Centennial College (Торонто, Канада) також веде набір на програму з частковою зайнятістю «3D Printing and Part Design». Програму розробили з орієнтацією на студентів-початківців без специфічних знань в інженерії. Навчаючись, студенти вивчають фундаментально важливі теми для тих, хто хоче професійно працювати з 3D-принтерами.

Якщо вас зацікавила можливість навчатися за цією спеціалізацією в іноземному освітньому закладі, не втрачайте нагоду отримати безкоштовну консультацію за тел. (044) 499 115 0.

Підписатися на новини
Безкоштовна консультація