4 зміни, що вплинули на освіту


							альт Корисно знати: Вища освіта

Час не стоїть на місці. Те, що колись було нормою, змушує сьогодні нас дивуватися і навпаки з’являється те, про що попередні покоління навіть не могли мріяти. Такі нововведення зачепили і сферу освіти. Mudra розповість вам про них в цьому матеріалі детальніше.

1. Онлайн-курси

Це одна із прогресивних змін сучасності, яка дозволяє студенту з українського провінційного містечка слухати лекції відомого професора з Оксфорду. Знаєте англійську чи інші іноземні мови? До вашої уваги ще більший асортимент курсів від найкращих університетів та світових фахівців-практиків. Навіть якщо ви ще «імпрувите» вашу англійську, то тут слід згадати про україномовні онлайн-ресурси на кшталт EdEra та Prometheus. Ба більше навіть іноземні коледжі та університети, крім стандартних програм з частковою і повною зайнятістю, пропонують змішані та повністю он-лайнові програми навчання. Освіта в режимі онлайн – це те, що вже не минути. І те, наскільки онлайн-курси міцно увійдуть в систему класичної освіти в Україні, лишається лише питанням часу.

2. Подкасти

Добірки подкастів різної тематики з’являться щодня в медіа швидше, ніж гриби після дощу. І на це є певні причини. Це зручний та цікавий формат отримання інформації для людей різного віку. На думку професора Тавани К’юп (University of Pretoria) такий формат сприяє не лише вивченню матеріалу, а й розвитку критичного мислення у студента.

3. Технічне оснащення

Починаючи від використання планшетів замість книг і завершуючи інтерактивними дошками та VR окулярами – всі ці новітні технічні розробки роблять навчальний процес цікавішим. Вивчаєте географію? Варто вдягнути VR-окуляри і ось ви бачите занадто реалістичні пейзажі Великого каньйону в штаті Аризона. І це лише один із типових варіантів, як можна використовувати технології з метою підвищення інтересу студентів до навчання.

Однак ця зміна вимагає перепідготовку викладачів старшого покоління. Для тих, хто виріс у цифровому світі з ґаджетом в руках, або ж принаймні пам’ятає різницю між дисками CD-R та CD-RW, використання у навчальному процесі різних технічних засобів не є чимось з розряду «вау». Це корисно, зручно і навіть просто нормально, адже відповідає реаліям повсякдення цих людей. Для старшого покоління важливо навчитися користуватися сучасними технічними засобами, які полегшують навчання, і створюють максимально комфортний та цікавий навчальний процес для студентів. Без цього не обійтися в період панування кліпового мислення. Ми живемо в часи, коли молодь здатна зосередити свою увагу на чомусь лише протягом 8 секунд, а далі треба вміти зацікавити свою авдиторію.

4. Доступ до інформації

Сучасні студенти мають доступ до незліченної кількості інформації різних форматів та видів. Колись відомий американський підприємець білоруського походження Гарі Вайнерчук на одній із своїх лекцій заявив, що може порадити 1 єдиний найкращий сайт для навчання. Мова йшла про google.com.

Сьогодні світова спадщина культури та науки, найбільші бібліотеки світу вміщуються у вашій руці в будь-якій точці планети, якщо у вас є смартфон з виходом в інтернет. Але таке багатство, про яке лише могли мріяти люди 50 років тому, вимагає від сучасного покоління необхідності вчитися працювати з цими масивами інформації: фільтрувати, порівнювати, аналізувати її.

Таким чином, можна впевнено заявити, що класична освіта в тому вигляді, як її пам’ятає старше покоління, відірвана від реальності. Світ занадто швидко змінюється. Нове покоління росте у цих мінливих умовах і потребує таких умов для здобуття освіти, що здатні вміло поєднати академічну базу та сучасні формати комунікації. Більшість іноземних університетів уже працюють за цими вимогами часу. Саме тому українці щороку все частіше надають перевагу іноземним закладам освіти замість вітчизняних. Доступна вартість, численні стипендії, великий асортимент навчальних програм всіх рівнів – це робить мрії про навчання за кордоном реальністю. Якщо у вас є питання з приводу навчання за кордоном, звертайтеся за консультацією в Mudra. Достатньо залишити заявку на сайті чи зателефонувати (044) 499 115 0.

Підписатися на новини
Безкоштовна консультація