5 країн, де варто здобувати вищу освіту в 2021 році


							альт Корисно знати: Вища освіта

Події 2020 року стали визначальними для багатьох сфер діяльності та істотно вплинули на наше найближче майбутнє. Це стосується і освіти. В умовах пандемії та її впливу на економіку кожна країна сформувала свою політику щодо іноземних студентів. У цьому матеріалі Mudra зосередить свою увагу на 5 країнах, які проводять лояльну політику щодо іноземних студентів, і де варто було б здобувати вищу освіту в 2021 році.

Канада

Вища освіта в Канаді має безліч переваг на міжнародному рівні для іноземних студентів і без коронавірусу. За даними рейтингу ICEF Канада займає 3 місце серед кращих напрямків для навчання. А нині ця країна також має раціональну і лояльну до іноземних студентів політику. За даними CIC News канадська економіка швидко відновилася після зняття обмежень і ринок праці відновився на 40 %. Крім того, уряд країни зосередився на тому, щоб заохочувати молоді таланти здобувати освіту в Канаді, забезпечуючи їм безпечні умови поїздки до країни.

Кожен, хто приїздить в Канаду, має пройти самоізоляцію. Іноземним студентам надаватиметься доступ до «Канадської програми швидкого реагування», яка передбачає виплату по 2000 CAD допомоги щомісячно. Тривалість робочого часу для іноземних студентів, що раніше складала до 20 годин на тиждень, збільшено до 40 годин для багатьох професій.

Багато університетів вже почали першу фазу відкриття кампусів, дотримуючись розпоряджень центральної і місцевої влади. Навчання буде відновлено, беручи до уваги всі протоколи безпеки. За даними опитування CIC news, 69 % студентів прагнуть почати навчання на кампусі за нормами протоколів безпеки, і вважають Канаду найкращим місцем для навчання.

Крім того, Канада вже продемонструвала орієнтир своєї політики щодо іноземних студентів під час минулого семестру навчання. Тоді Міністерство Канади з питань імміграції, біженців та громадянства випустило наказ, згідно з яким іноземним студентам дозволяється до 50 % навчального матеріалу вивчити онлайн, і це жодним чином не вплине на можливість студента отримати дозвіл на працевлаштування в Канаді після завершення навчання.

Ірландія

Ця країна не така відома пересічному українцю, як популярна країна для іноземних студентів, але вона дає дуже потужні можливості для професійного розвитку і веде лояльну політику у цьому питанні. Ірландія належить до країн-лідерів ЄС по економіці і є четвертою у списку країн, куди влада США радить інвестувати. Саме тут розташовані сотні американських і міжнародних компаній. Особливо потужно розвиваються в Ірландії такі сфери як інформаційні технології, біотехнології та індустрія гостинності.

Нині уряд Ірландії заявив про поетапне відкриття закладів вищої освіти з використанням змішаного та дистанційного форматів навчання, де це допустимо. Іноземні студенти, які перебувають у Ірландії:

  • на рівних правах з громадянами Ірландії, можуть отримати повну медичну допомогу у разі потреби;
  • можуть отримати фінансову підтримку, якщо внаслідок карантину вони втратили свою роботу (поширюється і на умови часткової зайнятості);
  • отримують подовження дозволу на проживання і роботу в Ірландії, якщо термін їхнього дозволу закінчився з 20 травня 2020 року по 20 липня 2020 року.

Після приїзду до Ірландії, всі іноземні студенти проходять 14-денну самоізоляцію. Для іноземних студентів, які лише планують вступити до університетів Ірландії, запроваджуються гнучкі умови оплати навчання, допускається прийом з результатами дистанційних мовних тестів та можливе запровадження онлайн-формату навчання.

США

Американські університети не втрачають позицій і нині. Хоча політика президента Трампа і передбачала введення обмежень для іноземних студентів, але американська демократія показала свою силу і у цій ситуації. Кілька десятків університетів США, серед яких безліч вишів зі списку 100 найкращих університетів світу, об’єдналися і виступили разом проти такої політики президента. Університети США подали спільний позов з метою анулювати наказ президента і здобули перемогу в суді.

Така позиція університетів пояснюється тим, що американські заклади освіти дуже налаштовані на потік іноземних студентів. І справа не лише у фінансовій вигоді. Популярність американських університетів серед іноземних студентів створює величезну конкуренцію, сприяє розвитку якості освіти та боротьбі за студента між вишами. Тому університети і зацікавлені лобіювати інтереси іноземних студентів.

Що стосується конкретних обмежень в зв’язку з пандемією, то тут варто орієнтуватися на обмеження кожного штату окремо. Нині безліч університетів анонсували перехід на змішаний та/або дистанційний формат навчання.

Китай

Як не дивно, але варто звернути увагу і на Китай. Китайські університети, які є партнерами Mudra, зуміли себе зарекомендувати з дуже гарного боку під час весняного семестру 2019-2020 н.р.

Українські студенти, які залишилися на території Китаю, продовжили навчатися дистанційно, проживаючи в студентському гуртожитку. Студенти дотримувалися всіх обмежень, як і громадяни Китаю, а адміністрація університету забезпечувала студентів всім необхідним для комфортного проживання і навчання в умовах, які склалися.

Нині ж китайські університети, як і раніше, пропонують великий асортимент грантових програм, які покривають витрати на навчання та проживання. Крім того, іноземні студенти можуть придбати місце у грантовій програмі навчання коштом держави, яка не лише покриває витрати на навчання й проживання, а й передбачає виплату стипендій.

Здобуття вищої освіти в Китаї має безліч перспектив навіть за умов, що нині склалися. Китай не втрачає позицій міжнародного центру торгівлі, має багато інтересів в різних країнах світу і тому навчання в китайському університеті має безліч переваг для студентів.

Великобританія

Британська освіта відома у всьому світі рівнем своєї якості. На відміну від США тривалість навчання у Великобританії за бакалаврськими програмами складає 3 роки. І хоча середня вартість навчання у британських університетах вища, ніж, наприклад, у канадських, але якщо рахувати загальну вартість, то отримуємо орієнтовно схожі суми. Крім того, ця країна знаходиться ближче до України і відома своєю лояльною політикою щодо іноземних студентів.

Нині британські університети анонсують готовність навчатися за різними форматами в залежності від майбутнього розвитку ситуації. Більшість відкриють кампуси, але максимально намагатимуться уникати скупчень студентів за допомогою використання цифрових технологій. Заклади вищої освіти Великобританії готові приймати іноземних студентів за стандартними правилами. Щоправда, прибувши на британську територію, іноземні студенти зобов’язуються пройти 14-денну самоізоляцію.

Всім іноземним студентам, термін дії візи яких закінчився до 31 липня, уряд Великобританії продовжив «пільговий період» на 1 місяць.

Таким чином, ми розуміємо, що хоч пандемія і внесла свої корективи у стандартні процеси, але більшість країн та навчальних закладів вміло адаптовуються до нових реалій. Якщо вас зацікавила можливість здобути вищу освіту за кордоном або ви хочете дізнатися більше про можливість навчання в конкретній країні, скористайтеся нагодою отримати безкоштовну консультацію від Mudra. Для цього достатньо залишити заявку на сайті або зателефонувати (044) 499 115 0.

Підписатися на новини
Безкоштовна консультація