5 популярних запитань про стипендії для навчання за кордоном


							альт Корисно знати: Вища освіта

Стипендії для навчання за кордоном – це тема, оповита байками, стереотипами та досить маніпулятивними твердженнями. Але що ж насправді дає стипендія від іноземної школи чи університету? Mudra зібрала найпоширеніші запитання та відповіла на них у цьому матеріалі.

Стипендія – це гроші, які дають тобі щомісяця?

Ні, це дуже поширений серед українських студентів та їхніх батьків стереотип. Стипендія в іноземних освітніх закладах – це знижка на навчання та/або проживання.

Стипендія дає право навчатися за кордоном безкоштовно?

Це ще один поширений стереотип та недобросовісний піар-хід деяких освітніх агенцій. Стипендія може покрити різний відсоток витрат на навчання або навіть і витрати на проживання на кампусі – від 10% до 75 %. Однак не треба забувати про інші види витрат, які стипендія не покриває: медична страховка, реєстраційні збори, витрати на транспортні та особисті потреби, навчальні матеріали тощо.

Тому без жодних заощаджень здобути освіту за кордоном неможливо. Але деякі стипендіальні програми дійсно дають істотні знижки. Наприклад, нова стипендіальна програма GoCampus Academic Scholarship пропонує можливість навчатися в США за рекордно доступною вартістю. Зокрема, якщо зазвичай навчання й проживання у Штатах обходиться в 30-50 тисяч доларів на рік, то GoCampus Academic Scholarship дає змогу здобувати вищу освіту в США за 15-19 тисяч доларів на рік.

Стипендія дається лише тим, у кого найвищий рівень підготовки?

І так, і ні. Насправді все залежить від того, про який вид стипендії йде мова. Якщо ми говоримо про академічну стипендію, то студент дійсно має показати відповідний рівень підготовки. Але, крім того, є спортивні стипендії за заслуги у певному виді спорту, творчі стипендії – за особливі творчі здобутки. Деякі освітні заклади можуть запропонувати стипендію-знижку студентам, які подають документи та оплачують навчання до певної дати. Крім того, деякі канадські коледжі та університети навіть дають гранти для студентів з компенсацією витрат на придбання ноутбука, якщо ви напередодні купили його спеціально для навчання.

Стипендія дається на всі роки навчання?

Відповідь на це питання також залежить від країни навчання, освітнього закладу та виду самої стипендіальної програми.

Наприклад, якщо мова про грант на навчання в Китаї, то зазвичай він дається на всі роки навчання за умови, що студент буде показувати певний мінімально необхідний рівень балів щосеместру. Британські та канадські школи зазвичай пропонують іноземним студентам одноразові суттєві стипендії. А якщо мова йде про американські університетські стипендіальні програми, то вони зазвичай спочатку присуджуються на 1 семестр/1 академічний рік, але можуть бути подовженні, якщо студент відповідає критеріям програми і це передбачено її умовами.

Стипендію дає сам університет/школа/коледж?

Джерелом фінансуванням стипендіальної програми можуть бути не лише навчальні заклади, а й інші об’єднання:

  • асоціації випускників;
  • професійні об’єднання;
  • фонди представників бізнесу;
  • державні фонди окремих органів та установ.

Саме тому важливо моніторити інформацію з різних джерел або співпрацювати з освітніми консультантами, які можуть надати ґрунтовну інформацію по цьому питанню.

Хочете першими дізнаватися про стипендії від партнерських шкіл та університетів Mudra? Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook та будьте в курсі вигідних можливостей для навчання за кордоном. Безкоштовну консультацію можливо отримати за тел. 098 115 115 0, 095 115 115 0 або 063 115 115 0.

Підписатися на новини
Безкоштовна консультація