5 простих кроків до успішного мотиваційного листа.


							альт Корисно знати: Вища освіта

Вміння писати мотиваційні листи – важлива навичка сучасної людини, оскільки мотиваційний лист може знадобитися при вступній компанії в університет, при подачі заявки на отримання стипендії або стажування, при влаштуванні на роботу та в багатьох інших випадках. Гарно написаний мотиваційний лист може стати остаточним рішенням на вашу користь, саме тому так важливо розуміти основні вимоги до написання мотиваційних листів та певні трюки, які дадуть вам максимальний результат. Розглянемо 5 простих кроків для написання успішного листа. 

 

1. Розпочніть з досліджень.

Перш ніж розпочинати роботу над написанням листа, зробіть домашню роботу – дізнайтеся якомога більше про університет, програму або курс на який ви вступаєте. Знайдіть деталі як місія, візія університету, історії та цінності. Дізнайтеся про вимоги та очікування щодо кандидата на конкретну програму, про активності та основні проекти. Таким чином, апеляція в листі до цінностей та різних дрібниць про університет, покаже вас як вмотивованого студента та справить позитивне враження.  

Для написання гарного мотиваційного листа, вам знадобляться навички письма. Якщо вам необхідно покращити рівень академічної англійської, чому не спробувати курс англійської мови за кордоном?

 

2. Знай свої сильні сторони.

Ви маєте сісти та продумати чому ви зацікавлені саме в цьому навчальному закладі та навчальній програмі, а також чому саме ви ідеальний кандидат і чим ви відрізняєтеся від інших. Після цього запишіть 5 ваших сильних сторін, що відрізняють вас від інших. Розкажіть трохи про себе як особистість, покажіть, що ваші навички, вміння та риси роблять вас саме тим кандидатом, якого очікує бачити навчальний заклад (не забувайте про пункт 1). Також, намагайтеся не перебільшити та не представити себе як супергероя, ваша ціль – показати себе як об’єктивну та реалістичну людину.

3. Зробіть драфт. Зробіть чернетку вашого листа. Розпочніть з основних ідей та перейдіть до розділів. Розділи між собою мають плавно переходити з однієї думки, до іншої.

Розпочність з написання основних ідей, важливих моментів, які ви хотіли б описати у вашому листі, а потім розкажіть детальніше про них в кожному з розділів.

 

Приблизно у вас має вийти така структура листа:

  • Відокремте чітку мету листа: коротко розкажіть про що буде весь лист. Це має бути коротке влучне речення або декілька, яке має справити певне враження.  (бажано писати в останню чергу)
  • Розпишіть чому ви вважаєте, що університет та програма вам підходить та цікава для вас.
  • Сфокусуйтеся на ваших сильних сторонах, досвіді та якостях. Параграфи в середині тексту мають стосуватися ваших рис та кваліфікації, найважливіших для програми.
  • Завершіть мотиваційний лист, ще раз висловивши свій інтерес до програми, а також подякуйте за увагу та можливість надану вам.

 

4. Дайте відповідь на такі запитання. Після написання чернетки, продивіться чи дали ви відповідь у вашому листі на такі питання:

  • Хто ви та на яку програму ви подаєте заявку?
  • Як ви дізналися про університет/програму?
  • Чому ви хочете навчатися саме на цій програмі, в цьому університеті?
  • Що робить вас найкращим кандидатом? (переваги з пункту 2)

 

5. Очистіть від зайвого. Переконайтеся, що ваш лист займає одну сторінку, всюди є однаковий шрифт, перевірте на наявність помилок. Дайте почитати ваш лист декільком людям, вони допоможуть підкоригувати ваш лист та, можливо, побачать помилки, які ви не побачили. Пам’ятайте, що ваш лист має виглядати гарно – він має бути структурованим, лаконічним, оскільки зовнішній вигляд листа є першим враженням про вас.

 

Мотиваційний лист – ваш шанс представити себе як вмотивованого, обдарованого та яскравого кандидата. Зробіть ваш лист відображенням себе як унікальної особистості, розкажіть хто ви та чому саме вас необхідно зарахувати в університет. Мотиваційний лист завжди буде успішним, якщо ви дійсно зацікавлені та хочете навчатися на певній програмі, чи в певному університеті. Що справді потрібно – це чітка стратегія та бажання.

 

Підписатися на новини
Безкоштовна консультація