Лайфхаки студентів: жуйка, світло, сон.


							альт Корисно знати: Вища освіта

Навчання не повинно бути складним. Існують прості методи, які можуть значно полегшити цей процес.

Правда, що не всі методи працюють для кожної людини, але, з невеликою кількістю проб і помилок, ви можете знайти ті методи, які будуть працювати саме для вас, і дотримуватися їх, адже ваше життя залежить від цього. Або, принаймні, ваші оцінки. 

Наведені нижче дослідження спрощують життя студентів, допомагають підвищити рівень продуктивності, фокусування, концентрації та допомагають уникнути відволікань.

Жуйте жуйку.
Акт жування насправді є стимулятором мозку. І, оскільки не існує серйозних побічних ефектів (які, наприклад, можуть бути від кофеїну) - це чудова допомога у навчанні. Єдиний мінус – жуйка працює недовго. Тож, залиште цей лайфхак для найважчих моментів у навчанні або коли ви стомлені.

Контролюйте ваш фокус.
Іноді ви самі - найгірший ворог собі. Блокуйте себе від того, щоб не відволіктися на соціальні мережі, непотрібні веб-сайти, електронну пошту тощо. Це можливо завдяки таким програмам як SelfControl (для Mac), Cold Turkey (для ПК). Існують також схожі варіанти для користувачів Android.

Завантажте додатки для навчання.
Ви, напевно, знаєте, що існує величезна кількість додатків для студентів. Оберіть один або два, які відповідають вашим потребам у навчанні та використовуйте їх. Якщо ви вважаєте, що вони не працюють для вас, спробуйте інші.

Їжте.
Так, тому що багато студентів забувають про це, готуючись до іспитів або при написанні важливої роботи. Їжте здорову, поживну і, звичайно, смачну їжу. Адже вашому мозку необхідно це для роботи.

Інтернет.
Гугліть ваш предмет – гугл має великі ресурси інших коледжів. Якщо ви введете “site:edu [Ваш предмет] exam” в Google, ви зможете отримати доступ до іспитів у різних коледжах з питаннями, що відносяться до вашого предмету для навчальної практики.
YouTube може бути корисним для тих, хто не зрозумів якусь тему і потребує додаткового роз’яснення.
Величезна кількість каналів пропонують безкоштовні підручники, наприклад, CrashCourse , Khan Academy , Brightstorm , Bozeman Science - просто назвемо декілька.

Записуйте свої нотатки.
Переходьте до старої школи і пишіть нотатки вручну. Дослідження показують, що коли ви витрачаєте час, щоб переписати їх вручну, ви насправді навчаєтеся більш ефективно, ніж під час користування комп'ютером, планшетом або ноутбуком.

Слухайте музику.
Правильно підібраний тип музики під час навчання може підвищити вашу продуктивність, мотивацію та рівень фокусування. Певні жанри музики насправді рекомендуються для навчання - відомі як "музика для розуму".

Сон.
Знову ж таки, це основна потреба людини, яку потрібно дотримуватися. Тіло має спати, щоб правильно мислити. Сон впливає на вашу когнітивну функцію, отже, на здатність логічного мислити.

Змінюйте локацію навчання.
Змінюйте свої умови навчання - буквально. Дослідження показують, навчання в одній кімнаті погано вливає на результативність. Це означає, якщо ви постійно знаходитесь в одному і тому ж просторі, то найкраще буде здавати іспит саме у цьому просторі. Якщо ви будете змінювати свій простір під час підготовки до іспиту, вам легше буде адаптуватися до навколишнього середовища для тестування.

Вчіть когось.
Розказуйте матеріал, який вам треба запам’ятати однокласнику чи одногрупнику, або просто другу. Викладання для іншої людини є ефективним способом для кращого розуміння матеріалу. Викладання - це найкращий тест (до фактичного тесту), щоб дізнатися, чи ви знаєте всі поняття та весь матеріал. Більше того, попросіть людину задати вам запитання, щоб зрозуміти чи ви повністю орієнтуєтеся в темі.

Увімкніть світло.
Світло допомагає мозку фокусуватися, впливає на візуальну ясність та психологічні реакції. Найкращий тип освітлення для максимальної продуктивності - м'який та природній.
Якщо ваше освітлення занадто туманне або занадто яскраве (наприклад, люмінесцентне освітлення) це може заважати навчальному процесу.

І головне: більше відпочивайте, проводьте час на свіжому повітрі, займайтеся спортом та насолоджуйтеся життям.

Підписатися на новини
Безкоштовна консультація