6 способів підвищення шансів на успішне працевлаштування для молодого фахівця


							альт Корисно знати: Вища освіта

«23 роки, 6 років навчання в університеті, 10 років професійного досвіду» – це популярний жарт-страшилка про те, як виглядає ідеальний молодий фахівець на думку роботодавця. Однак жарти жартами, але щороку випускники університетів зіштовхуються з однією і тією ж самою проблемою – пошук роботи за фахом. Mudra проаналізувала детальніше це питання та підготувала список з 5 порад, як підвищити свої шанси на успішне працевлаштування, якщо ти випускник вишу.

1) Стажування

Стажування, особливо в іноземній компанії, є відмінним способом, як отримати перший досвід роботи та важливий пункт в резюме ще під час навчання в університеті. Багато студентів відкидають такий варіант, керуючись логікою, що ця діяльність інколи може бути неоплачуваною. Однак ті знання, зв’язки та досвід, які ви отримаєте під час стажування, будуть в рази цінніші в далекоглядній перспективі за ті гроші, які ви отримаєте, підпрацьовуючи під час канікул не за фахом. І хто знає, можливо, по завершенню стажування вам запропонують роботу саме у цій компанії.

Крім того, варто звернути увагу на онлайн-стажування за кордоном.

2) Розвиток м’яких навичок

Ми живемо в часи, коли людина може змінювати десятки спеціалізацій та професій за життя, але незмінними та однаково важливими лишатимуться м’які навички. Мова йде про непрофесійні вміння, які допомагають ефективніше та продуктивніше працювати будь-якому фахівцю незалежно від його спеціалізації: критичне мислення, навички самопрезентації, креативне мислення, вміння творчо підходити до розв’язання проблем, вміння планувати свій час, розмовні навички тощо.

За даними National Soft Skills Association 85 % успіху у працевлаштуванні залежить саме від рівня розвитку м’яких навичок, а портал CareerBuilder провів дослідження, результати якого показали, що 77 % роботодавців шукають кандидатів саме з добре розвиненими м’якими навичками.

3) Вивчення іноземної мови

Знання іноземних мов також підвищує шанси на успішне працевлаштування. Компанії, які працюють на міжнародному ринку або прагнуть масштабуватися, зацікавлені у працівниках, які бездоганно знають мови міжнародного спілкування. І мова не лише про англійську. Наприклад, ви можете вивчати німецьку, адже в межах ЄС Німеччина посідає важливе місце як бізнес-центр Євросоюзу. Або ж ви можете вивчати китайську, адже горизонти співпраці розширюються і Азія є одним із пріоритетних орієнтирів для партнерства.

Важливо також приділити увагу професійним курсам іноземних мов. Тобто якщо ви юрист, запишіться на курси «Англійська мова для юристів». Працюватимете медиком і хочете знайти роботу в Німеччині? Вивчайте німецьку для медиків. Міжнародні мовні школи пропонують великий асортимент подібних програм для фахівців різної спеціалізації.

4) Підвищення професійного рівня

Якщо ви молодий фахівець, який прагне отримати вищу посаду, то вам варто звернути увагу на магістерські та післядипломні програми навчання. Важлива перевага подібних програм в іноземних університетах – великий асортимент онлайн-програм, які не поступаються за якістю і рівноцінні офлайн-програмам.

Післядипломні програми, зазвичай, мають вужчу спеціалізацію і меншу тривалість навчання, а також не передбачають здобуття вищого академічного рівня. Навчаючись за магістерською програмою, ви здобуваєте ступінь магістра.

5) Участь у волонтерських/громадських проєктах

Це ще один чудовий спосіб, як покращити своє резюме. Навіть якщо мова йде про безоплатну роботу за фахом у громадській організації, не варто відмовлятися. Зазвичай подібні установи допускають можливість гнучкого графіка та неповної зайнятості. Для студента це саме те, що треба. Також, працюючи в команді більш досвідчених фахівців, ви матимете змогу навчитися новому. Крім того, в майбутньому ви зможете розраховувати на рекомендаційний лист від керівників організації.

Подібна діяльність корисна не лише з точки зору розвитку професійних вмінь, а й зможе зарекомендувати вас як проактивну, відповідальну та ініціативну особистість. Компанії, які зацікавлені у підтримці гармонійного клімату в колективі, зважають на особистісні риси потенційного працівника. Інколи цінності людини та її особистісні риси ставлять вищим пріоритетом, ніж її професійні вміння. Це пояснюється тим, що професійні вміння можна розвинути, а цінності людини та її риси – незмінні.

6) Співпрацюйте з кар’єрним центром університету

Ще одна перевага іноземних університетів та коледжів у тому, що вони мають дуже потужні кар’єрні центри, які допомагають студентам та випускникам на всіх етапах працевлаштування: створення резюме (портфоліо), пошук роботи, підготовка до співбесіди тощо.

Кар’єрні центри закладів вищої освіти Канади та США багато уваги приділяють розвитку партнерських відносин з представниками бізнесу на місцевому та національному рівнях. Вони досліджують разом з фахівцями індустрій потреби і вимоги ринку і зважають на цю інформацію і під час навчального процесу, і на етапі пошуку роботи. Це теж позитивно впливає на рівень підготовки студентів.

Висновки

Жалітися на довгий перелік вимог для молодого фахівця чи жартувати про 10 років професійного досвіду – це найпростіше. Однак ми живемо у чудовий період, коли завдяки технологіям та розвитку освітніх можливостей, ви маєте змогу підвищити свої шанси на успішне працевлаштування в будь-якій країні світу.

Якщо вас зацікавила ця тема або ви маєте конкретні питання щодо навчання за кордоном, скористайтеся шансом отримати фахову відповідь від консультанта Mudra. Для цього достатньо зателефонувати за номером (044) 499 115 0 або залишити заявку на сайті. Кар’єра мрії – це реально, якщо докладати зусиль і Mudra готова вам у цьому допомогти.

Підписатися на новини
Безкоштовна консультація