Нова освітня реальність


							альт Корисно знати: Вища освіта

Життя багатьох людей істотно змінилося після того, як COVID-19 припинив бути суто китайським інфоприводом. Це вплинуло і на сферу освіти. Багато студентів, які прагнули отримати диплом фахівця від іноземного університету, мають безліч питань: чи можливо в таких умовах здобувати вищу освіту за кордоном, як зміниться навчальний процес і на які зміни варто чекати в майбутньому. Про це та інше розповість Mudra у цьому матеріалі.

Для дотримання умов соціальної дистанції багато закладів вищої освіти завершили навчання у весняному семестрі 2020 року у онлайн-форматі. Вже зараз університети та коледжі оголошують, що навчання в осінньому семестрі 2020 року буде організовано у змішаному форматі або повністю онлайн. Частина лекцій будуть проводитися в прямому ефірі, частина – будуть доступні у записі через різницю у часових поясах студентів. Ті завдання та практичні роботи, які неможливо провести онлайн, будуть організовувати офлайн у невеликих групах, дотримуючись всіх рекомендацій медиків.

За таких умов важливо розуміти, що поняття дистанційного навчання з’явилося в освітніх закладах США, Канади, Європи не у цьому році. Більшість з них вже мають власні напрацьовані алгоритми роботи в онлайн-форматі і пропонують студентам навчання онлайн за академічними програмами всіх рівнів, які не поступаються за якістю аналогічним офлайн програмам. Це можливо завдяки активному використанню новітніх технологій для постійної та комфортної взаємодії зі студентами.

Крім того, уряди багатьох країн, котрі популярні серед іноземних студентів, з розумінням ставляться до ситуації, що склалася нині і це виражається у відповідних законах. Зокрема влада Канади затвердила рішення, що іноземні студенти, які навчаються в канадських освітніх закладах і до 50 % навчального матеріалу вивчають онлайн, не перебуваючи на території Канади, так само можуть розраховувати в майбутньому на отримання дозволу на роботу і проживання в Канаді.

Університети та коледжі, які приділяли належну увагу онлайн-навчанню до всієї цієї ситуації, опинилися у виграшній позиції. Ті, для кого це питання не було пріоритетним напрямом розвитку, вже вдалися до необхідних змін.

Більшість партнерських освітніх закладів Mudra вже заявили про свою готовність до нового навчального року в умовах, що склалися нині у світі. Для майбутніх студентів та їхніх батьків важливо вже зараз розуміти, що все не повернеться назад «як було» і варто вчитися сприймати цю нову реальність. Також ця нова реальність має і свої переваги. Іноземні студенти, навчаючись онлайн, економлять гроші на проживанні, а самі університети, коледжі та школи пропонують істотні знижки та гнучкі умови оплати.

Крім того, ця нова реальність вимагає приділяти більше уваги розвитку важливих навичок – м’яких навичок. Вміння керувати часом, бути дисциплінованим, систематично працювати, здатність шукати і аналізувати інформацію – все це навички XXI ст., без яких досягти успіху у нинішніх умовах неможливо. Розвивати їх важливо, адже це наше майбутнє. Безліч компаній вже переходять на онлайн-формат роботи. Наприклад, у Google заявили, що всі 200 тисяч працівників компанії можуть працювати віддалено до липня 2021 року, а працювати в офісі можна за бажанням. Тому якщо ви приділите вагому кількість ресурсів на розвиток цих навичок сьогодні, ви не лише не позбавите себе змоги здобути вищу освіту за кордоном, а й підготуєтесь до успішного розвитку кар’єри в майбутньому.

Якщо у вас залишилися питання щодо навчання за кордоном у 2020 році, зверніться за допомогою до фахівців Mudra. Безкоштовну консультацію можливо отримати за тел. (044) 499 115 0.

Підписатися на новини
Безкоштовна консультація