Стипендія для навчання за кордоном – міф чи реальність?


							альт Корисно знати: Вища освіта

Поруч з байками про те, що навчання за кордоном це страшенно дорого та недоступно можна розмістити полярні за змістом розповіді про стипендії, які покривають всі-всі-всі витрати. Кому в такому разі вірити? Якою ж є сувора правда про стипендії, Mudra розповість вам у цьому матеріалі.

Види стипендії та джерела стипендіальних фондів

Весь асортимент стипендій можна поділити на 2 види:

1. Стипендії за заслуги (академічні, спортивні, громадські тощо).

2. Стипендії для тих, у кого недостатньо грошей на оплату навчання.

Джерелами фінансування стипендіальних програм можуть виступати як державні установи, так і представники бізнесу чи навіть самі університети. Той, хто формує стипендіальний фонд, виступає і розробником правил виділення стипендій.

Приватні та державні стипендіальні фонди створюються як соціальні ліфти для обдарованих, але неплатоспроможних студентів.

Деякі університети, зокрема в США, також ведуть політику заохочення талановитих студентів. Її суть полягає у тому, що університети, які по своїй суті є неприбутковими установами, спрямовують надлишки коштів від студентів, які оплачують навчання, на стипендії для обдарованих студентів та оснащення нових лабораторій, тренувальних центрів тощо.

Також популярна практика, коли студенти середнього рівня підготовки сплачують додаткові внески у спеціальні фонди, а ці кошти потім спрямовують на фінансову підтримку студентів з високим рівнем підготовки, які не є платоспроможними.

Стипендії на навчання у різних країнах світу

У європейських університетах держава оплачує навчання за програмами з національною мовою навчання. Це, зокрема, поширена практика у Німеччині, Чехії, Іспанії, Італії, Франції. Але для цього іноземний студент має знати мову навчання на дуже високому рівні і мати відповідний сертифікат. Проживання і решту витрат студент оплачує самостійно.

У Китаї ж доступні стипендіальні програми, які покривають не лише витрати на навчання, але й оплачують житло, навчальні матеріали та передбачають щомісячну грошову підтримку для студента.

Ще 5 фактів про стипендії

  • Зазвичай стипендії видають на 1 академічний рік. Деякі стипендіальні програми передбачають, що якщо студент утримує під час навчання високий рівень підготовки, то він отримує стипендію і наступного року. Стипендії з тривалістю, що відповідає тривалості навчання, видають в Китаї.
  • Студенти з посереднім рівнем успішності отримують стипендію в 1 з 10 випадків.
  • Трапляється, що студенти мають однаковий рівень академічної підготовки. У такому разі представники стипендіального фонду можуть надати перевагу студенту, який вже вивчав курси університетського рівня і кредити за які йому буде зараховано під час навчання.
  • Якщо ви розглядаєте можливість навчання за кордоном, сподіваючись отримати стипендію, то цим питанням варто займатися не за рік до вступу, а мінімум за 1,5-2 роки.
  • Варто розуміти, що будь-яка стипендіальна програма – це конкурс, а не гарантія. Все залежить від країни навчання, спеціальності, кількості заявок на стипендію в конкретний рік та рівня підготовки кожного студента, що подає заявку на стипендію.

Висновки

Таким чином, говорячи про отримання стипендії для навчання в іноземному університеті, варто розуміти, що це дійсно реально для студента з України, але для цього потрібно мати високий рівень академічної підготовки, особливі досягнення у спорті, громадській діяльності тощо.

Якщо вас зацікавила можливість отримати стипендію для навчання в іноземному університеті або ви хочете дізнатися, наскільки реалістичні ваші шанси отримати стипендію, зверніться за допомогою в Mudra. Наш консультант надасть вам фахову допомогу, вивчивши ваш рівень підготовки. Для цього зателефонуйте за номером (044) 499 115 0 або залишіть заявку на сайті.

Підписатися на новини
Безкоштовна консультація