7 важливих навичок XXI ст. для будь-якої професії


							альт Корисно знати: Вища освіта

Часи «одна професія на все життя» давно минули. Цьому сприяли низка соціальних, історичних та наукових чинників. Однак натомість з’явилася потреба розвивати загальні так звані м’які навички, які будуть корисними для фахівців різних професій. Mudra пропонує вам дізнатися більше, що це за навички.

1. Креативне розв’язання проблем

У різних професіях трапляються різні проблеми, тому ця навичка універсальна і важлива для кожного. Вміння опанувати емоції, проаналізувати кілька варіантів розвитку подій, сформувати найкращий план, мислити поза шаблонами – все це запорука розвинутої навички креативного розв’язання проблем.

2. Критичне мислення

Критичне мислення є фундаментом освіченості особистості незалежно від її професії чи соціального статусу. У чому полягає суть цієї навички? Вміти піддавати сумніву різні дані замість сліпої та емоційної віри, вміння знаходити факти, які спростовують чи підтверджують інформацію, вміння визначати рівень правдивості джерел та оцінювати докази, які використовуються як аргументи – все це складові розвиненої навички критично мислити.

3. Вміння проходити інтерв’ю

Це важлива навичка для тих, хто вступає в університет, шукає стажування або роботу. Крім того, вона знадобиться майбутньому фахівцю під час ведення переговорів. Правильна підготовка до інтерв’ю, вміння відповідати на питання за правильною структурою, робота не лише над вербальною мовою, а й мовою тіла – все це складові цієї навички.

4. Письменницькі навички

Вміти письмово структуровано висловлювати свої думки, писати тексти різного типу без помилок та візуально легкі для сприйняття – також цінна навичка. І хибно думати, що вона знадобиться лише тим, хто пов’язаний з письменницькою діяльністю. Написання мотиваційного листа під час вступу до університету, супровідного листа під час пошуків роботи, письмова комунікація з колегами – на різних етапах кар’єрного становлення письменницькі навички важливі.

5. Вміння створювати резюме

Резюме виконує роль дзеркала фахівця. Якщо ви не спроможні зрозуміло та без помилок представити свої досягнення в резюме, то виникають сумніви щодо того, який ви фахівець.

6. Ораторська майстерність

Ця навичка важлива не лише для тих, хто їздить з лекціями по світу чи виступає з екранів ТВ. Захист курсової роботи в університеті чи відстоювання своєї ідеї на робочій нараді – вміння переконливо усно висловлювати свої думки знадобиться вам в будь-яких ситуаціях.

7. Дослідницькі навички

Безліч людей помилково вважають, що цей тип навичок важливий лише для тих, хто бачить своє майбутнє в ролі дослідника в науковій лабораторії. Однак вміння ефективно працювати з різними джерелами, презентувати результати своєї роботи знадобиться вам на всіх етапах життя.

Якщо вас зацікавила можливість розвивати ці навички, ви можете пройти онлайн-курси від EtonX. Це проєкт від британської незалежної школи Eton College. Курси EtonX є унікальною розробкою, що поєднує в собі здобутки провідних педагогів, менторів, науковців та є достатньо гнучкою, аби студенти з різних куточків світу мали змогу долучитися. Для консультації з приводу курсів EtonX звертайтеся в Mudra за телефоном (044) 499 115 0.

Підписатися на новини
Безкоштовна консультація