Агроінженерія – що це?


							альт Корисно знати: Вища освіта

Реєструйтеся за цим посиланням на вебінари Mudra та залишайтеся на зв`язку з Mudra в InstagramFacebook та YouTube.

Агроінженерія – це сфера машинобудування, що займається проєктуванням, будівництвом і удосконаленням сільськогосподарської техніки та обладнання.

Агроінженери, або як їх ще називають сільськогосподарські інженери, об'єднують технології з сільським господарством. Наприклад, вони розробляють нове і вдосконалюють старе сільськогосподарське обладнання, яке може працювати більш ефективно або виконувати нові завдання. Вони займаються проєктуванням і будівництвом сільськогосподарської інфраструктури: водосховища, склади та інші споруди сільськогосподарського призначення. Вони також допомагають в розробці рішень для контролю забруднення на великих фермах і заводах. Деякі сільськогосподарські інженери розробляють нові форми біопалива з непродовольчих ресурсів, таких як водорості і сільськогосподарські відходи. Таке паливо економічно і екологічно вигідніше, а також здатне замінити бензин.

Чим займаються фахівці агроінженерії?

Більшість фахівців агроінженерії проєктують і тестують сільськогосподарську техніку, обладнання та деталі. Вони можуть також проєктувати приміщення для зберігання харчових продуктів і заводи по переробці харчових продуктів. Дехто може проєктувати житло і умови проживання для домашньої худоби.

Ті, хто цікавиться питаннями екології, проводять консультації з питань якості води та контролю забруднення води. Вони також можуть планувати і контролювати проєкти меліорації на фермах. Інші можуть займатися сільськогосподарськими проєктами з переробки відходів в енергію.

Робота інженера по сільському господарству зосереджена на науці про продукти харчування та сільському господарстві, а також на тому те, як допомогти сучасним сільськогосподарським методам і продуктам задовольнити глобальні та національні потреби в продовольстві.

Стандартний перелік обов'язків фахівця агроінженерії за кордоном

 • Планування і проєктування будівель систем іригації, дренажу, контролю паводків і води.
 • Огляд досліджень і літератури, що стосуються поточних відкриттів в цій області.
 • Розробка обладнання і техніки, яка використовується для підготовки поля, посіву, обприскування, збирання і транспортування сільськогосподарської продукції.
 • Перевірка відповідності проєкту обладнання регіональним нормам.
 • Контроль всіх аспектів виробництва і доставки сільськогосподарської продукції.
 • Дослідження нових способів ведення сільського господарства, збору і зберігання врожаю.
 • Старші за посадою агроінженери також відповідають за управлінські завдання: планування, розробка бюджету і комунікація між співробітниками, державними відомствами та замовниками.
 • Останнім часом на них також лежить відповідальність за автоматизацію процесів в своїй галузі.

Також фахівці цієї галузі активно співпрацюють з іноземними колегами. Для цього вони взаємодіють як члени багатьох професійних організацій. Серед них, зокрема, такі:

 • Американське товариство інженерів сільського господарства та біології (ASABE) — допомагає професіоналам обмінюватися ідеями, бути в курсі нововведень, розвивати свої навички і просувати свою кар'єру. Об'єднання налічує 8 000 членів в більш ніж 100 країнах світу.
 • Міжнародна комісія з сільськогосподарської та біосистемної інженерії — найбільша подібна спеціалізована організація в світі, яка об'єднує світову спільноту фахівців з агроінженерії. Вони представляють приватні та державні органи, а також національні організації.
 • Європейська спільнота іінженерів сільського господарства (EurAgEng) — Європейська спільнота інженерів сільського господарства не тільки популяризує професію, а й проводить кампанії громадської обізнаності та тематичні дослідження.

Де здобувати вищу освіту у сфері агроінженерії?

Для вступу на агроінженерію за кордоном на бакалаврат потрібно мати середню освіту і знати мову навчання. У деяких країнах, через особливості системи вищої освіти, вам знадобиться пройти навчання за підготовчою програмою. Для магістратури важливо мати диплом бакалавра у цій сфері, або принаймні по суміжній спеціалізації. Приймальні комісії всіх академічних рівнів особливо цінують наявність професійного і волонтерського досвіду в своїй галузі.

ТОП навчальних закладів для підготовки фахівців тієї чи іншої галузі залежить безпосередньо від спеціалізації, яка цікава студенту. Орієнтуючись на специфіку сфери навчання, можна виділити базові критерії, на які потрібно орієнтуватися, обираючи університет:

 1. Рівень розвитку партнерських відносин з компаніями та університетами вашої галузі.
 2. Наявність розвиненої інфраструктури і хорошої матеріальної бази для проведення сучасних досліджень.
 3. Пріоритетні напрямки досліджень і плани дослідної роботи на найближчі роки.

Орієнтуючись на ці поради, ми підібрали 3 університету в Ірландії, Німеччині і США, де студенти вивчають агроінженерію, спеціалізуючись в різних областях.

University College Dublin (Ірландія)

Це університет в Дубліні, в структурі якого є школа біосистем і харчової інженерії. На її базі готують фахівців і проводять дослідження в таких сферах:

 • Технології систем агроінженерії
 • Біосистеми і харчова інженерія
 • Зелені технології та відновлювана енергетика
 • Харчова інженерія
 • Технології охорони навколишнього середовища

Тривалість навчання на бакалавраті — 4 роки, магістратурі — 1 рік. Вартість 1 року навчання – від 24 тис. євро.

University of Hohenheim (Німеччина)

Це університет в Штутгарті, який спеціалізується на аграрних, природничо-наукових і економічних дисциплінах. На базі університету студенти проходять підготовку на магістерських програмах з такою спеціалізацією:

 • Органічне сільське господарство та харчові системи
 • Охорона навколишнього середовища та сільськогосподарське виробництво харчових продуктів
 • Сільськогосподарська економіка
 • Харчові біотехнології
 • Наука про їжу та інженерія

Тривалість навчання — 2 роки, вартість 1 року навчання – 3 тис. євро.

Cornell University (США)

Це університет в Ітаці, який вважається одним з найпрестижніших університетів в регіоні і входить в Лігу Плюща. Студенти, які цікавляться агроінженерією, вчаться на бакалаврських та магістерських програмах в коледжі інженерії та коледжі сільського господарства, що входять в структуру Cornell University. Тривалість навчання на бакалавраті — 4 роки, магістратурі — 1 рік. Вартість 1 року навчання - від 34 тис. євро.

Кар'єрні можливості випускників програм зі спеціалізацією в агроінженерії

Випускники програми можуть займати технічні та управлінські посади на виробництві, бути залучені в розробку нових продуктів, в тому числі на суміжній території інформаційних послуг і сільського господарства. Багато агроінженерів реалізують себе в ролі консультантів для малого і великого бізнесу або як постійні співробітники компаній і організацій, що займаються захистом навколишнього середовища. Багато випускників бакалаврату по агроінженерії продовжують навчання на магістратурі в суміжних спеціальностях: екологічні технології, харчова промисловість і зелені технології.

Консультація

Якщо вас зацікавила агроінженерія або ви хочете дізнатися більше про те, де можна вивчати цю науку, звертайтеся за консультацією в Mudra. Зателефонуйте за тел. (044) 499 115 0 і отримаєте безкоштовну консультацію вже зараз.

Підписатися на новини
Безкоштовна консультація