Бізнес-освіта за кордоном: де, навіщо і за скільки?


							альт Корисно знати: Вища освіта

Навчання на бакалавраті у сфері бізнесу - це перша сходинка на шляху до омріяної кар’єри. 
Випускники закордонних університетів є бажаними спеціалістами в міжнародних компаніях та мають необхідну базу знань для відкриття власної справи.

Під час навчання студенти вчаться будувати та модернізувати бізнес-процеси, взаємодіяти з командою, збільшувати дохід та розвиватися в умовах сучасної глобалізації.
Різноманіття бакалаврських програм у сфері бізнесу вражає, адже дозволяє задовольнити потреби студентів з різними професійними цілями.

Види спеціалізацій

 • Бакалаврська програма у сфері бізнесу зі спеціалізацією «Бухгалтерський облік»

Фахівці цієї спеціалізації відповідальні за підготовку бухгалтерських звітів, розрахункові роботи, комунікацію з податковими службами.

Студенти цих програм зазвичай вивчають теорію і практику бухгалтерського обліку, бізнес-політику, інформаційні системи, мікроекономіку, податкову справу, макроекономіку, прикладний статистичний аналіз для ухвалення бізнес-рішень. 
Випускники програми працюють бухгалтерами, аудиторами, керівниками бухгалтерських відділів, фінансовими представниками.

 • Бакалаврська програма у сфері бізнесу зі спеціалізацією «Маркетинг»

Динамічна сфера діяльності, яка змінюється відповідно до оновлень в нашому житті. 

Студенти цієї спеціалізації вивчають маркетингові комунікації зі споживачем, маркетингові стратегії, вчаться аналізувати ринок, проводити маркетингові дослідження.

 • Бакалаврська програма у сфері бізнесу зі спеціалізацією «Фінанси»

Спеціалізація орієнтована на студентів, яким цікаво вивчати інвестиції, міжнародні фінанси, фінансовий аналіз, теорію планування капіталу. Випускники програми зазвичай працюють фінансовими консультантами, фінансовими аналітиками, бюджетними аналітиками.

 • Бакалаврська програма у сфері бізнесу зі спеціалізацією «Управління персоналом»

Фахівці цієї спеціалізації відповідальні за ефективну організацію роботи команди.
Студенти вивчають теорію, як правильно знаходити нових спеціалістів для конкретних посад, стандарти виробничої продуктивності, методи оцінювання продуктивності роботи, дисциплінарні норми, колективну психологію.

Випускники програми працевлаштовуються на посаду менеджера з персоналу чи керівника відділу кадрів.

 • Бакалаврська програма у сфері бізнесу зі спеціалізацією «Електронна комерція»

Часи, коли потрібно було продавати товар ту дверях квартири, минули.
Навіщо стукати людям в двері, якщо можна постукати споживачам в соцмережах чи рекламою в пошуковій системі? 
Динаміка покупок в інтернеті лише збільшується, в тому числі ця тенденція поширюється на покупки через смартфон. 

Університети Європи та США задають тренд на розробку та впровадження сучасних бакалаврських програм зі спеціалізацією «Електронна комерція». Студенти цієї спеціалізації зосереджують свою увагу, крім традиційної теорії продажів, на сучасних засобах і інструментах онлайн-продажів.

Випускники програми працюють менеджерами з питань продажів онлайн, інтернет-маркетологами, розробниками додатків для продажів товарів онлайн.

Крім того, багато європейських та американських бізнес-шкіл пропонують можливість вивчати бізнес з нахилом на конкретну сферу діяльності.

Наприклад, існують такі програми:

 • Бізнес у сфері спорту
 • Бізнес у сфері туризму та індустрії гостинності
 • Бізнес у сфері моди
 • Бізнес у сфері готельного бізнесу
 • Агробізнес
 • Бізнес у сфері роздрібної торгівлі
 • Бізнес у сфері відновлювальної енергетики
 • Бізнес у сфері охорони здоров’я

Це найпопулярніші варіанти спеціалізацій, за якими студенти зазвичай їдуть навчатися в Німеччину, Швейцарію, Францію, США.

Куди їдуть студенти вивчати бізнес на бакалавраті?

Mudra співпрацює з багатьма закладами вищої освіти в різних країнах світу. Розповімо про найпопулярніші з них, куди найчастіше їдуть студенти вивчати бізнес на бакалавраті.

EU Business school – популярна європейська бізнес-школа з навчальними корпусами в Німеччині, Швейцарії та Іспанії. Щороку до корпусів EU Business school в Женеві, Монтре, Мюнхені та Барселоні приїздять студенти з понад 100 країн світу. Бізнес-школа акредитована низкою професійних організацій та має партнерські відносини з провідними університетами і міжнародними компаніями. Студенти EU Business school на бакалавраті вивчають:

 • Бізнес-адміністрування
 • Бізнес-менеджмент (спеціалізація «Міжнародний бізнес»)
 • Бізнес-менеджмент (спеціалізація «Маркетинг»)
 • Бізнес-менеджмент (спеціалізація «Фінанси»)
 • Бізнес-менеджмент (спеціалізація «Підприємництво»)
 • Бізнес-менеджмент (спеціалізація «Управління персоналом»)

Крім того, в мюнхенському підрозділі EU Business school можливо навчатися на бакалаврській програмі по стандартному для США формату «major-minor», де основна спеціалізація «Міжнародний бізнес», а додаткова обирається студентом самостійно з наступного переліку:

 • Бізнес-адміністрування
 • Фінанси
 • Цифровий бізнес, дизайн та інновації
 • Менеджмент у сфері спорту
 • Менеджмент у сфері туризму міжнародні відносини
 • Комунікації та піар

Вартість навчання в EU Business school – 6,5 -13 тис. євро за семестр.

GISMA – це німецька школа менеджменту і адміністрування, яка має корпуси в Берліні, Гамбурзі, Ганновері та Лондоні. Школа відома своїми потужними програмами підготовки та співпрацею з низкою провідних компаній світу. Серед них, зокрема, Volkswagen, Siemens, Continental та безліч інших. GISMA готує фахівців за бакалаврськими програмами у сфері бізнесу зі спеціалізацією в маркетингу, туризмі та управлінні персоналом. Окремо доступні бакалаврські програми у сфері менеджменту охорони здоров’я, бухгалтерського обліку й фінансів. Вартість навчання – 8 тис. євро за рік.

Boston University – це американський університет в Бостоні, який є одним із 50 найкращих університетів США.

Університет має один із найвищих показників працевлаштування випускників протягом перших 6 місяців після завершення навчання – 92 %.
На базі Boston University працює школа бізнесу, яка готує фахівців цієї сфери діяльності. Студенти і викладачі школи бізнесу Boston University займаються дослідженнями у сфері міжнародної економіки, управління ресурсами, відновлювальної енергії та інновацій. Вартість навчання на бакалавраті в школі бізнесу Boston University – 55 тис. доларів за рік.

Як обрати бакалаврську програму у сфері бізнесу?

Перша порада універсальна для будь-якої спеціальності.

Обираючи, що і де вивчати, зважайте на свої плани після навчання. 
Ви плануєте після навчання залишитись в країні і попрацювати за спеціальністю? Тоді зверніть увагу на те, які країни більш лояльні до працевлаштування іноземних випускників. 
Важливо звертати увагу і на законодавчу базу, і на статистику працевлаштування випускників протягом перших 6 місяців після випуску. Наприклад, ті ж Штати, де мріють навчатися тисячі студентів, дуже суворі в цьому питанні.

Право працевлаштування там надається лише випускникам STEM спеціальностей за умови, що на момент випуску у студента вже підписаний контракт з роботодавцем.

Тривалість такого дозволу – 2 роки.

Сусідня Канада більш лояльна до іноземних студентів. 
Так, наприклад, в Канаді тривалість дії дозволу на працевлаштування залежить від тривалості вашої навчальної програми. Якщо тривалість вашої навчальної програми до 1 року, то і дозвіл на легальну роботу і проживання в Канаді діятиме 1 рік. Тривалість навчальної програми 2 і більше років – тривалість дії дозволу до 3 років. Аналогічно все залежить від країни навчання і в Європі.

Проаналізуйте зміст навчальної програми. Зазвичай ця інформація є на офіційних ресурсах університетів та бізнес-шкіл. Зверніть увагу, скільки часу приділяється практичним заняттям та стажуванню.

Дізнайтеся більше про те, наскільки розвинені партнерські відносини обраного вами університету з іншими закладами вищої освіти та компаніями.

Звертайте увагу на країну і місто навчання з точки зору динаміки розвитку обраної індустрії. Навчаючись в місті, де активно розвивається конкретна сфера діяльності, ви маєте змогу пройти стажування в компанії-лідері ринку чи відвідувати лекції відомих практиків.

Наприклад, за Німеччиною закріплено звання європейської столиці розвитку банківської справи та фінансів, Ірландія відома високим рівнем розвитку інформаційних технологій, а Франція – кулінарної майстерності та моди.

Яку б країну і програму навчання ви не обрали, важливо пам’ятати, що запорука вашого успіху це віра в себе і наполеглива праця. Працюйте, вірте в успіх і йдіть до своєї мети разом з Mudra!

Підписатися на новини
Безкоштовна консультація