Чому IT це наше майбутнє?


							Чому IT це наше майбутнє? | Mudra Корисно знати: Вища освіта

Насправді IT це вже не майбутнє, а наше сьогодні. Ми замовляємо через свій смартфон по дорозі на роботу квитки для довгоочікуваної поїздки на море, паралельно купуючи каву, не маючи готівки в кишені. Навіщо якщо можна розплатитися карткою? Записатися до лікаря в місцеву лікарню? Без проблем. На те, щоб зайти на сайт медичної системи і записатися до потрібного лікаря в зручний для вас час, ви витратите максимум 3 хвилини. І навіть не доведеться ні з ким свариться в черзі. Онлайн-покупки, онлайн-сервіси державних послуг, можливість спілкуватися з людьми, які знаходяться на іншому боці Землі або вчитися у кращих фахівців у своїй сфері на EdX чи Prometheus – все це яскраві приклади, як можливості інформаційних технологій полегшують нам повсякденне життя. І це точно ще не межа.

Всі західні вчені і економісти говорять в один голос про те, що головна тенденція на найближчі роки для всього світу – це тотальна автоматизація. Ту роботу, яку раніше робила людина, без проблем і часто набагато швидше роблять машини. Якщо вчені радіють цьому і кажуть, що це прогрес людства, то економісти сходяться на тому, що з часом багато професій стануть непотрібними. Так, втрачання робочих місць не уникнути, але оптимісти впевнені, що такі зміни в багатьох сферах діяльності насправді є новим етапом можливостей.

Будь-які нові технології потрібно розробити, створити, втілити в реальність. Йдеться про професіоналів різних спеціальностей в сфері IT, які будуть займатися цим. Після того, як будь-який прилад або технологія вводяться в експлуатацію, існує потреба на ринку праці у фахівцях, які будуть стежити за роботою цього приладу (технології) і підтримувати його дієздатність. Такі фахівці теж повинні мати потужну базу підготовки в сфері IT.

Крім того, знання з інформаційних технологій стали активно використовувати в інших сферах діяльності. Медицина, поліграфія, архітектура, сільське господарство і багато інших сфер знаходяться на вищому рівні розвитку в наш час. Така тенденція вимагає підготовки не тільки в профільної діяльності, а й знань сфери IT.

Найбільш популярні професії в IT

Перш ніж вибрати, в якій країні здобувати освіту в IT, варто визначитися зі своєю спеціальністю, адже інформаційні технології це щось більше, ніж просто писати код.

 1. Розробник, програміст – фахівець, який пише код і займається розробкою програмних продуктів. Ці фахівці мають попит не тільки безпосередньо в IT компаніях, але і в компаніях інших сфер діяльності (банківська справа, сільське господарство і т.д.)
 2. Web-розробник – фахівець, відповідальний за розробку сайтів та додатків.
 3. Web-майстер – фахівець, який відповідає за підтримку безперебійної роботи сайтів і додатків.
 4. Проджект-менеджер – фахівець, який займається вивченням потреб клієнтів, встановлює бізнес-цілі проєкту, оцінює існуючі ресурси, консультує клієнтів, виступає посередником між IT командою і клієнтом.
 5. Системний адміністратор – фахівець, який відповідальний за підтримку ефективної роботи комп'ютерної техніки, мереж та програмного забезпечення.
 6. Тестувальник – фахівець, який відповідальний за дослідження програмного забезпечення, виявлення помилок і дефектів під час його використання.
 7. Спеціаліст служби підтримки – це людина, відповідальна за ліквідацію проблем в IT-інфраструктурі.
 8. Аналітик – фахівець, який відповідальний за дослідження проблем клієнта, які він оформляє у вигляді вимог. Ці вимоги в своїй роботі беруть до уваги розробники, займаючись створенням продукту.
 9. Спеціаліст мережевих технологій – фахівець, відповідальний за налаштування оптимальної роботи компонентів мережі та підтримку ефективної роботи системи мережі.
 10. Фахівець CRM-систем – людина, відповідальна за налаштування і підтримку ефективної роботи CRM-систем.

IT освіта в Європі

Якщо вас цікавлять кращі заклади вищої освіти для програмістів в Європі, варто звернути увагу на IT університети Німеччини, Ірландії і Великобританії.

Знаючи німецьку мову на високому рівні, ви можете вчитися в Technical University of Munich. Це один з кращих технічних університетів Європи, навчання, в якому, знаючи німецьку мову, обійдеться вам дуже дешево. Річ у тім, що навчання на німецькомовних програмах навчання в державних університетах Німеччини дійсно доступне, адже за рік студентам необхідно сплатити тільки до 300-400 євро студентського внеску.

Ірландію називають IT столицею Європи. Десятки відомих компаній відкривають свої представництва саме в Ірландії. Для студентів цієї країни це дуже вигідно, адже завдяки цьому вони можуть потрапити на стажування в міжнародну компанію зі світовим ім'ям. До числа найпопулярніших закладів вищої освіти Ірландії серед іноземних студентів відносять Dorset College, Dublin City University, IT Sligo. Навчання тут обійдеться вам в середньому від 5 до 7 тисяч євро за семестр навчання на бакалаврській програмі.

Великобританія теж відома своїми університетами з віковими традиціями і високим рівнем підготовки фахівців інформаційних технологій. Серед найпопулярніших з них University of Sussex, Lancaster University, Kingston University London. Навчання у Великобританії на програміста або будь-якого іншого IT фахівця обійдеться вам від 25 тисяч доларів на рік.

IT освіта в США

Американські університети і коледжі вважаються кращими в підготовці IT фахівців. Саме тут знаходиться визнаний у всьому світі технічний університет № 1 – Massachusetts Institute of Technology (MIT). Його випускники призери найвідоміших премій, в тому числі і Нобелівської премії. Вартість навчання в ньому – від 51 тисячі доларів за рік навчання.

Також до числа популярних і престижних університетів з хорошою базою для підготовки IT спеціалістів в США відносять:

Ці університети щорічно входять в списки найкращих і перспективних університетів світу. Навчання в них обійдеться від 44 тисяч доларів за рік навчання.

IT освіта в Канаді

Канада відома своїми коледжами, навчальні програми в яких роблять максимальний акцент на практиці під час навчання. Про 2 найпопулярніші коледжі ми і розповімо.

Conestoga College – громадський коледж в місті Кітченер, куди щороку їдуть студенти з 80 країн світу. Коледж відомий своїми co-op програмами, в яких акцент робиться на практичному навчанні студентів в реальних компаніях. Conestoga College має окремий підрозділ – школу прикладної інформатики та інформаційних технологій. У Conestoga College готують студентів за дворічними і трирічними дипломними програмами в таких спеціалізаціях:

 • Розробка програмного забезпечення
 • Програмування
 • Системний аналіз і дизайн
 • IT-інфраструктура
 • Комп'ютерні системи і мережі
 • Розробка мобільних додатків
 • Кібербезпека
 • Технології великих даних

Seneca College – один з прогресивних державних коледжів Канади. Основний кампус знаходиться в Торонто, всього в Seneca College 10 кампусів. Seneca College співпрацює з багатьма представниками бізнесу. Завдяки цьому студенти мають прекрасну можливість отримувати практичні знання, проходити стажування в кращих компаніях регіону. У Seneca College готують студентів за дипломними та бакалаврськими програмами за такими спеціалізаціями:

 1. Технології комп'ютерної інженерії
 2. Комп'ютерні мережі та технічна підтримка
 3. Програмування
 4. Програмування та аналіз
 5. Технології комп'ютерних систем
 6. Розробка програмного забезпечення

У Канаді навчання на дипломній програмі обійдеться від 6400 доларів за семестр, а на бакалаврській – від 8 тисяч доларів за семестр.

На що звертати увагу, обираючи університети для програмістів?

Сам диплом іноземного університету або коледжу мало що дає. Для того щоб IT освіта за кордоном дала вам перспективи успішного розвитку кар'єри, важливо врахувати кілька факторів при виборі закладу вищої освіти:

 1. Дізнайтеся, наскільки розвинені партнерські відносини з представниками бізнесу, як локального, так і міжнародного.
 2. Вивчіть зміст навчальних програм, уточнивши, скільки навчального часу приділяється практиці.
 3. Перевірте дослідницький потенціал університету (коледжу): чи є взагалі дослідницький центр, який рівень його оснащення, які дослідження проводять, чи залучають до дослідницької діяльності представників бізнесу.

Як вступити на IT спеціальність за кордоном?

У кожній країні своя система освіти та умови вступу. Їх варто уточнювати тільки в офіційних джерелах. Через ці відмінності в системі освіти в більшості країн іноземному студентові доведеться спочатку пройти навчання на підготовчій програмі. Ця програма включає обов'язкові курси за обраною студентом спеціалізацією, а також курси іноземної мови академічного рівня. У такій спосіб студенти готуються не тільки до вступу, а й адаптуються до життя в новій країні.

Крім цього студенту при вступі може допомогти наявність перемог на тематичних змаганнях (олімпіади, вікторини, конкурси від компаній). Це часто діє як найкраща рекомендація зацікавленості студента в навчанні.

Програми підготовки до вступу на IT спеціальність за кордоном

Такі програми відрізняються своїм змістом. Це може бути загальна програма без конкретної спеціалізації або програма для студентів конкретних спеціальностей.

Також країни відрізняються між собою місцем, де можна пройти навчання за цією програмою. Крім стандартного варіанту навчання на спеціальному підготовчому відділенні в обраному університеті або коледжі, існує ще кілька варіантів. У Великобританії, наприклад, студенти найчастіше вчаться на підготовчих програмах в партнерському коледжі при університеті, де вони планують навчатися. У Нідерландах працюють спеціалізовані центри, орієнтовані на іноземців. Вони співпрацюють з конкретними університетами і пропонують студентам можливість вибирати між програмами різних спеціалізацій. У США деякі університети пропонують навчання на бакалаврських програмах, які вже включають в своєму навчальному плані підготовчу програму.

Вартість IT освіти за кордоном

Інформаційні технології – це популярна сфера, що апріорі не може коштувати дешево. На вартість навчання впливають такі чинники:

1) Країна навчання

У США навчання обійдеться вам в рази дорожче, ніж, наприклад, в Європі. Це також стосується і вартості проживання.

2) Вид програми

Навчання на дипломній програмі в Канаді обійдеться вам дешевше, ніж на бакалаврській програмі.

3) Престижність університету (коледжу)

Орієнтуючись тільки на рівень престижності закладу вищої освіти, ви можете чимало переплатити тільки за ім'я. Тому варто орієнтуватися на навчальні програми та їх зміст, а не ім'я університету (коледжу).

Стипендіальні програми для програмістів

IT освіту за кордоном точно не назвеш найдешевшим, тому нерозумно не скористатися можливістю отримати стипендію, яка хоча б частково може покрити плату за навчання. Де можна отримати стипендію?

1) Стипендія від університету / коледжу, де ви плануєте вчитися.

Часто заклади вищої освіти пропонують стипендії, які фінансують об'єднання випускників або індивідуально самі випускники. Чи є така стипендія в вашому університеті (коледжі) можна дізнатися на офіційному сайті.

2) Стипендії від представників бізнесу.

Великі компанії, зацікавлені в талановитих кадрах, фінансують спільні та спеціалізовані стипендіальні програми.

3) Стипендії від уряду.

Багато країн виділяють гроші на стипендії для студентів, які показують хороший рівень підготовки.

4) Стипендії від міжнародних організацій.

Фінансують такі організації найчастіше представники бізнесу або уряди країн.

Підписатися на новини
Безкоштовна консультація