Чому варто працювати під час навчання?


							альт Корисно знати: Вища освіта

Велика кількість іноземних студентів, за статистикою майже 80%, поєднують навчання та роботу за кордоном. Працювати під час навчання студентів спонукають різні причини, деякі з них намагаються покрити власні витрати на проїзд чи харчування, інші працюють заради отримання досвіду або вдосконалення мовних навичок. В будь якому випадку, робота під час навчання вимагає у студентів високого рівня самоорганізації та відповідальності.

Варто відзначити, що сьогодні у більшості студентів, склалася помилкова думка, що працевлаштовуватись за кордоном під час навчання необхідно заради того, щоб покрити частину витрат та покращити власний фінансовий стан.

Однак, це зовсім не так, працювати бажано за спеціальністю і для того, щоб зарекомендувати себе як відповідальну та соціально-активну особистість, для того щоб отримати рекомендації від потенційних роботодавців і після завершення навчання мати місце офіційного працевлаштування. В майбутньому, така робота принесе більшу фінансову вигоду, ніж часткові підробітки в закладах харчування чи інших місцях.

Візьмемо для прикладу, Австрію. В країні іноземним студентам бакалаврату дозволяється працювати не більше 10 годин на тиждень. Частіше всього студенти беруться за низько-кваліфіковані роботи, підробляють офіціантами, промоутерами, доглядають дітей або тварин, працюють в магазинах або в пунктах швидкого харчування, адміністраторами в готелях. Такі види зайнятості не потребують особливих знань, лише вільне володіння мовою та бажання спілкуватися з людьми і дозволяють отримати середній місячний дохід в розмірі від 200 до 800 євро.

Дійсно, такі доходи можуть покращити фінансове положення студента, але лише в короткостроковому періоді, тому що по завершенню навчання, студент в місячний термін має офіційно працевлаштуватись на роботу за спеціальністю або залишити країну.


Як знайти роботу за спеціальністю під час навчання за кордоном?

В першу чергу, студент має використовувати час перебування за кордоном з користю. Насправді, дозвіл на працевлаштування іноземних студентів дає шанс в майбутньому отримати офіційне місце роботи та стабільний дохід.

В пошуках часткової зайнятості за спеціальністю варто звертати увагу на волонтерство. Дуже часто глобальні компанії шукають волонтерів, які готові навчатись та виконувати певні обов’язки в компанії безкоштовно на волонтерських засадах або з подальшим працевлаштуванням. Найцінніше, що дає такий вид зайнятості студенту – це рекомендації, тому слід зарекомендувати себе з граного боку.

Уявіть собі, яку перевагу ви матимете, якщо в додаток до престижного диплому закордонного вишу у вашому резюме будуть вказані рекомендації провідних міжнародних компаній, наприклад таких як Deloite, Microsoft, Volkswagen Group та інші.

В нагоді стане також і участь в громадських проектах університету чи міста, де студенти часто допомагають в організаційних питаннях та отримують рекомендації.

Що ми радимо для успішної карєри за кордоном?

Кожен студент, на шляху від вступу в закордонний вуз до успішного працевлаштування в міжнародних компаніях має пройти кілька простих кроків:

  • перед вибором навчального закладу, поцікавитись, які країни надають іноземним студентам дозвіл на повний робочий день під час канікул та скільки годин дозволяється працювати на тиждень;
  • поцікавитись статистикою ринку праці в різних країнах: рівень оплати праці, затребувані на ринку професії, найбільш високооплачувані вакансії;
  • працюючи за кордоном шукати варіанти підробітку за спеціальністю, навіть якщо на початку доведеться працювати волонтером – головне справити гарне враження на роботодавця та проявити себе як ініціативну особу;
  • завжди запитувати про рекомендації, за кордоном прийнято давати рекомендації кожному працівнику, не залежно від виду його діяльності, а для студента такі рекомендації - найцінніший здобуток.

Як бачите, навчаючись за кордоном, студент має безліч можливостей для професійного розвитку, головне використати їх сповна. Навчайтеся не заради навчання, а заради свого майбутнього.

Підписатися на новини
Безкоштовна консультація