Де шукати роботу під час навчання за кордоном?


							альт Корисно знати: Вища освіта

Студенти, які їдуть здобувати вищу освіту в іншій країні, мають декілька причин поєднувати навчання з підробітком.

1. Перша найтиповіша мотивація – це бажання заробити. Навчання за кордоном апріорі передбачає витрати, тому студенти не втрачають можливості підзаробити на свої потреби. Це одна із причин, але не єдина і часто не найголовніша.

2. Багато студентів прагнуть максимально з користю використати час перебування в іншій країні. І якщо є можливість отримати іноземний досвід роботи, то чому б нею не скористатися? Це актуально і для студентів, які в майбутньому планують лишитися в цій країні, і для тих, хто планує повернутися на батьківщину.

3. Якщо студент працює по своїй спеціалізації, він заводить корисні професійні зв’язки серед іноземних фахівців. Хто знає, можливо, в майбутньому це позитивно вплине на його кар’єру.

4. Навіть якщо студент працює не за фахом, робота паралельно з навчанням таки має освітню користь. Працюючи, студент спілкується з місцевими, заводить цікаві знайомства і, що найголовніше, покращує свої знання розмовної іноземної мови.

Специфіка працевлаштування іноземних студентів

Кожна країна має свої законодавчі норми, від яких напряму залежить, де й на яких умовах працюватиме іноземний студент і чи працюватиме він взагалі. Все залежить від національного міграційного законодавства. В одних країнах віза передбачає можливість поєднувати навчання та підробітки, в інших – навпаки забороняє. Загалом всі країни можна умовно поділити на 3 типи:

  • Іноземні студенти мають право працювати паралельно з навчанням до 20 годин на тиждень;
  • Іноземні студенти мають право працювати паралельно з навчанням до 10 годин на тиждень;
  • Іноземні студенти не мають права працювати.

Це стосується виключно можливості працювати під час навчального семестру. Правила працевлаштування під час канікул аналогічно в усіх країнах відрізняються. Саме тому важливо заздалегідь уточнити це питання. Особливо це важливо, якщо студент планує працювати, аби мінімально покрити свої повсякденні витрати.

Розповімо про юридичні норми працевлаштування іноземних студентів в країнах, куди найчастіше їдуть здобувати вищу освіту іноземці.

Працевлаштування під час навчання в США

Іноземним студентам в США дозволяється працювати лише на території кампусу до 20 годин на тиждень. Мова йде про такі вакансії як лаборант, помічник бібліотекаря, працівник клінінгової служби. Через велику кількість бажаючих працювати в американських університетах може бути навіть конкурс на вакансію, під час якого враховують показники успішності студента. Працювати під час канікул забороняється.

Працевлаштування під час навчання у Великобританії

Для роботи паралельно з навчанням у Великобританії потрібно мати візу Tier 4 Visa. Лише з цим типом візи студенти отримують дозвіл працювати від 10 до 20 годин на тиждень під час навчання і 40 годин на тиждень під час канікул. В інших випадках поєднувати навчання з підробітками заборонено.

Працевлаштування під час навчання в Ірландії

Іноземні студенти, навчаючись в ірландському закладі вищої освіти, можуть поєднувати навчання з роботою до 20 годин на тиждень. Працювати на канікулах не можна.

Працевлаштування під час навчання в Німеччині

Іноземні студенти мають дозвіл працювати в Німеччині до 90 повних днів або 180 неповних робочих днів на рік.

Працевлаштування під час навчання в Нідерландах

Іноземні студенти під час навчання в Нідерландах можуть працювати до 10 годин на тиждень. Працювати за студентською візою влітку під час канікул забороняється.

Працевлаштування під час навчання у Канаді

Студенти в Канаді можуть працювати як на території кампусу, так і за його межами до 20 годин на тиждень під час навчання і повний робочий день під час канікул. Багато студентів використовують цей час як шанс, щоб отримати професійний досвід та рекомендації для майбутнього резюме.

Працевлаштування під час навчання у Франції

Іноземні студенти у Франції можуть працювати до 964 годин на рік. За місцевим законом, сумарна кількість робочих годин не має перебільшувати 670 годин в період з 1 вересня по 30 червня і не більше 300 годин з 1 липня по 31 серпня.

Працевлаштування під час навчання в Сінгапурі

Студентам місцевих університетів дозволяється працювати неповний робочий день, але за умови, що повна кількість робочих годин на тиждень не перевищує 16 годин. На канікулах студенти можуть працювати повний робочий день.

Де іноземному студенту шукати роботу?

1. Центри працевлаштування

В кожному університеті є відповідні департаменти, які допомагають студентам у працевлаштування. Крім того, вони можуть допомогти студентам у пошуках оплачуваних стажувань за фахом.

2. Тематичні студентські об’єднання

Іноземні університети, особливо ті, які популярні серед іноземних студентів, мають розвинене студентське самоврядування. При студентських радах працюють спеціальні об’єднання, які допомагають студентам у працевлаштуванні. Також при університетах працюють професійні об’єднання студентів (правничі, економічні, медичні тощо), де також можуть розміщувати інформацію про цікаві вакансії.

3. Традиційні ресурси

В кожній країні є свої аналоги українських work.ua та robota.ua, де розміщуються цікаві варіанти підробітку. Не варто відкидати їх як неефективні.

4. Серед друзів та одногрупників

Сарафанне радіо – це ефективний спосіб пошуку роботи в будь-якій країні та місті. Можливо хтось з ваших одногрупників вже має роботу, на якій шукають нових працівників? Розкажіть своїм друзям, що ви в пошуках роботи. Або ж поспілкуйтеся зі старшими студентами, можливо, вони з власного досвіду дадуть вам корисні поради.

Навчання за кордоном – це чудова нагода здобути не лише якісну іноземну освіту, а й знайти нових друзів та отримати іноземний досвід роботи. Не втрачайте ці можливості і звертайтеся за детальнішою консультацією в Mudra за тел. (044) 499 115 0.

Підписатися на новини
Безкоштовна консультація