Вища освіта за кордоном з кожним роком стає все більш доступною альтернативою навчанню у вітчизняних університетах. Доступна вартість, вища якість, безліч перспектив для працевлаштування, поширення інформації про переваги навчання в іноземному університеті – все це сприяє підвищенню кількості іноземних студентів з України. Для того щоб вступ минув без проблем, зайвих нервів і за вигідних для вас умов, слід врахувати кілька важливих пунктів. На них ми і зосередимось у цьому матеріалі.
Для студента перш за все важливо визначитися зі спеціалізацією. Особливо це актуально, якщо ви обираєте іноземний університет. Помилково батьки та учні вважають, що найкраща якість навчання лише у університетах зі списку найпрестижніших. Однак це хибне судження, адже потрібно при виборі орієнтуватися не на університет, а на те, наскільки потужно розвинена програма навчання обраної вами спеціалізації. Тому найкраще, що ви можете зробити у підготовці до вступу в іноземний університет – це проходження профорієнтаційного тесту. Визначившись остаточно зі спеціалізацією, ви зможете обирати, в якому закладі освіти програма цієї предметної області сильніша.
До речі, у п’ятницю, 17 квітня, Mudra проводить безкоштовний вебінар за темою «Профорієнтація та кар’єрне планування». Реєструйтесь і не втрачайте можливість почути поради від фахівців.
Якщо ви точно вирішили вступати в іноземний університет, слід не нехтувати таким поняттям як дедлайн. В іноземних університетах дуже прискіпливо до цього ставляться. Крім кінцевих дат подачі документів, також є терміни, коли необхідно сплатити реєстраційний внесок, вартість навчання, заїхати на кампус тощо. Найоптимальніший варіант – це звернутися до консультантів з питань вищої освіти за кордоном щонайменше за рік. Так, навіть якщо ви зараз звернетеся щодо вступу і початку навчання у осінньому семестрі 2020 р., у 90 % випадків ви зможете без проблем вступити. Але завчасне звернення до консультанта має свої переваги:
Умови вступу залежать від країни, де ви будете навчатися. Кожна країна має свої особливості системи освіти, тому не завжди випускники української школи чи бакалаврату в українському університеті можуть вступити напряму в іноземний університет. У такій ситуації на допомогу приходять підготовчі відділення при іноземних університетах та підготовчі центри. Останні спеціалізуються виключно на підготовчих тематичних програмах. Крім стандартного мовного курсу, студенти підготовчих програм (Foundation, Pre-Bachelor Program, Pre-Masters Program) вивчають вступні курси за майбутньою спеціалізацією та розвивають академічні навички. У ситуації, що склалася нині у світі, безліч центрів та університетів пропонують навчання за підготовчими програмами онлайн. Завдяки цьому, попри карантин і пандемію, ви можете рухатися за своїм попереднім планом та не втрачаєте час через введені тимчасові обмеження.
Якщо ви хочете отримати індивідуальну консультаційну підтримку з питань кар’єрного планування, вибору програми чи університету, звертайтеся в Mudra. Першу безкоштовну консультацію можна отримати за тел. (044) 499 115 0.
Дізнавайтесь про освіту за кордоном українською мовою
Перейти на UA версію сайту?