Готуємося до вступу в іноземний університет


							альт Корисно знати: Вища освіта

Вища освіта за кордоном з кожним роком стає все більш доступною альтернативою навчанню у вітчизняних університетах. Доступна вартість, вища якість, безліч перспектив для працевлаштування, поширення інформації про переваги навчання в іноземному університеті – все це сприяє підвищенню кількості іноземних студентів з України. Для того щоб вступ минув без проблем, зайвих нервів і за вигідних для вас умов, слід врахувати кілька важливих пунктів. На них ми і зосередимось у цьому матеріалі.

1. Спеціалізація

Для студента перш за все важливо визначитися зі спеціалізацією. Особливо це актуально, якщо ви обираєте іноземний університет. Помилково батьки та учні вважають, що найкраща якість навчання лише у університетах зі списку найпрестижніших. Однак це хибне судження, адже потрібно при виборі орієнтуватися не на університет, а на те, наскільки потужно розвинена програма навчання обраної вами спеціалізації. Тому найкраще, що ви можете зробити у підготовці до вступу в іноземний університет – це проходження профорієнтаційного тесту. Визначившись остаточно зі спеціалізацією, ви зможете обирати, в якому закладі освіти програма цієї предметної області сильніша.

До речі, у п’ятницю, 17 квітня, Mudra проводить безкоштовний вебінар за темою «Профорієнтація та кар’єрне планування». Реєструйтесь і не втрачайте можливість почути поради від фахівців.

2. Терміни

Якщо ви точно вирішили вступати в іноземний університет, слід не нехтувати таким поняттям як дедлайн. В іноземних університетах дуже прискіпливо до цього ставляться. Крім кінцевих дат подачі документів, також є терміни, коли необхідно сплатити реєстраційний внесок, вартість навчання, заїхати на кампус тощо. Найоптимальніший варіант – це звернутися до консультантів з питань вищої освіти за кордоном щонайменше за рік. Так, навіть якщо ви зараз звернетеся щодо вступу і початку навчання у осінньому семестрі 2020 р., у 90 % випадків ви зможете без проблем вступити. Але завчасне звернення до консультанта має свої переваги:

  • комфортний режим підготовки документів;
  • більше можливостей обрати найкращий варіант житла;
  • можливість зекономити, адже деякі університети дають знижку для тих, хто завчасно вносить плату за навчання;
  • можливість купити авіаквитки за вигіднішою ціною;
  • більший вибір різноманітних стипендій;
  • можливість пройти навчання по канікулярній програмі підготовки або відвідати з ознайомчим візитом кампус до початку навчання.

3. Підготовчі програми

Умови вступу залежать від країни, де ви будете навчатися. Кожна країна має свої особливості системи освіти, тому не завжди випускники української школи чи бакалаврату в українському університеті можуть вступити напряму в іноземний університет. У такій ситуації на допомогу приходять підготовчі відділення при іноземних університетах та підготовчі центри. Останні спеціалізуються виключно на підготовчих тематичних програмах. Крім стандартного мовного курсу, студенти підготовчих програм (Foundation, Pre-Bachelor Program, Pre-Masters Program) вивчають вступні курси за майбутньою спеціалізацією та розвивають академічні навички. У ситуації, що склалася нині у світі, безліч центрів та університетів пропонують навчання за підготовчими програмами онлайн. Завдяки цьому, попри карантин і пандемію, ви можете рухатися за своїм попереднім планом та не втрачаєте час через введені тимчасові обмеження.

Якщо ви хочете отримати індивідуальну консультаційну підтримку з питань кар’єрного планування, вибору програми чи університету, звертайтеся в Mudra. Першу безкоштовну консультацію можна отримати за тел. (044) 499 115 0.

Підписатися на новини
Безкоштовна консультація