Доступна Ірландія. Освіта для успіху.


							альт Корисно знати: Вища освіта

Ірландія - країна Джонатана Свіфта, Оскара Уайлда та Джеймса Джойса, країна неймовірно гарних краєвидів та відомих дослідників. Останні роки Ірландія стає новим популярним напрямком для навчання, адже ірландська освіта набагато доступніша, порівняно зі своїми сусідами та відома своєю високою якістю. Щорічно уряд інвестує біля 782 мільйонів євро в дослідницькі бази вищих університетів Ірландії, саме тому наразі ірландські університети входять в 1% найкращих дослідницький інституцій світу. Переважна більшість відомих компаній як Dell, Intel, IBM та Apple, відкрили в Ірландії свої підрозділи та активно співпрацюють із ВНЗ. Окрім цього, студенти можуть легально працювати під час навчання, а після завершення магістерської або докторської програми випускники мають 2 роки на пошук роботи.

Система освіти

Освіта в Ірландії, як і в Україні, обов’язкова для дітей від 6 до 16 років та складається з 3 рівнів: початкова, середня, третього рівня та післядипломна освіта. Початкова та середня освіта відбувається в школах, а освіта третього рівня об’єднує в собі навчання в університеті, коледжі або в професійному училищі. Післядипломна освіта стосується докторських програм.

Загалом в Ірландії досить серйозно ставляться до середньої освіти: в школах Ірландії найбільша відвідуваність в Європі, а 65% ірландських учнів починають навчатися ще в віці 4 років, де вже вивчають мови, математику, мистецтво та отримують базові знання в медицині, науці тощо.

Навчальні заклади Ірландії контролюються спеціальними державними органами, які стежать за якістю освіти, дотриманням державної програми та стандартів.

 

Середня освіта

Середня освіта в Ірландії складається з 3 циклів: молодша школа, перехідний рік та старша школа.

Приблизно з 12 років дитина починає здобувати середню освіту і за три роки складає іспит та отримує сертифікат про завершення молодшої школи. На цьому етапі завершується обов’язкове навчання в Ірландії. Ті школярі, що бажають отримати вищу освіту йдуть вчитись далі.

Перехідний рік є роком специфікації школяра, коли він може отримати досвід роботи, вивчати різні предмети та визначитись що саме він буде вивчати під час завершального циклу навчання.

Останній цикл в школі триває два роки, під час яких дитина має можливість обрати одну з трьох програм навчання: базову програму, що готує до вступу в університети та коледжі; програму, що спрямована на технічне навчання або програму, яка орієнтована на підготовку до дорослого життя, на духовний, інтелектуальний, соціальний, фізичний та емоційний розвиток. Після проходження останнього циклу школярі складають іспит та отримують можливість вступати на бакалаврат ВНЗ.

Вища Освіта

До третього рівня освіти належать як університети, так і технічні та педагогічні коледжі. Особливістю ірландської системи освіти є те, що після завершення кожного року, ви отримуєте сертифікат та певну ступінь вищої освіти. Після першого та другого курсу ви отримуєте One-Year та National Certificate відповідно, ступінь бакалавра можна отримати після 3-4 років навчання в університеті. А магістратура з обов’язковим дослідженням триває 1 або 2 роки, в залежності від програми, докторантура триває 3 роки.

Ірландія має 7 університетів, які є автономними. Професійні коледжі або технологічні інститути пропонують програми в з бізнесу, науки, інженерії, лінгвістики. Також в Ірландії є педагогічні коледжі, які випускають викладачів молодшої школи. Викладачі середньої школи мають провчитись один рік в університеті.

Найбільшим приватним коледжем Ірландії є Griffith College, який знаходиться в столиці, в Дубліні.
Одним з найбільш інноваційних навчальних закладів в таких сферах як комп'ютерні технології, медицина, сільське господарство, архітектура є University College Dublin , що входить в 100 кращих університетів світу за рейтингом газети The Times.

Мовні курси

Ірландія має близько 150 мовних шкіл, яка приймає близько 150 тисяч студентів з усього світу. Мовні школи пропонують різноманітні курси: від загальної англійської, підготовки до мовних іспитів, академічної англійської, до спеціалізованої та бізнес англійської. Також популярним напрямом є англійська в сім’ї викладача, де студент вивчає мову, проживаючи та проводячи вільний час в родині викладача мови.

 

Переваги отримання освіти в Ірландії очевидні: це якісна освіта за порівняно невелику ціну, це можливість брати участь та проводити власні дослідження в університеті, практика у відомих компаніях як IBM, Dell. Це навчання в безпечній країні, з чудовою природою та традиціями, можливість подорожувати Європою та легально працювати під час навчання. Якщо Ви прагнете отримати якісну освіту за доступну ціну – Ірландія ваш вибір.

 

Наступна новина

Мовні курси в Німеччині Корисно знати: Мовні курси
Мовні курси в Німеччині
Підписатися на новини
Безкоштовна консультація