Китай моїми очима. Ганна Басаргіна, Керівник проекту Вища освіта в Азії


							Китай моїми очима. Ганна Басаргіна, Керівник проекту Вища освіта в Азії | Mudra Корисно знати: Вища освіта

Моє знайомство з Китаєм почалося в далекому 2003 році, коли мої батьки повідомили мені, що дуже скоро ми на найближчі 4 роки переїжджаємо в Шанхай, в зв'язку з роботою тата. Ці 4 роки плавно перетекли в повних 9 років безперервного проживання в Шанхаї, і на цьому моє знайомство з Піднебесної не припинилося, а навпаки, здається, що все моє життя так чи інакше тепер пов'язано з цією дивовижно прекрасною, і неймовірно контрастної країною.

На момент переїзду мені було 15 років, і два випускних класи я закінчувала в дуже маленькій школі (розміром з 4-х кімнатну квартиру) при посольстві. Усе своє свідоме життя, а саме, починаючи з 4-х років я старанно вивчала англійську мову, і природньо, що до 15-ти років, я вже вільно нею спілкувалася, тому опинившись в Шанхаї, цілком природньо, що я намагалася задіяти саме англійську мову в спілкуванні з місцевим населенням. І яким було моє здивування, коли мене розуміли одиниці, і з цих одиниць - це були молоді люди й то, тільки ті, які не соромилися відповісти мені, коли я до них зверталася. Найчастіше ж у відповідь я отримувала посмішку і фразу, яка для мене, поки я не почала вивчати китайську мову, звучала як ТІНПУТОН, при цьому китайці смішно махали руками, як ніби я підійшла і задала дуже непристойне запитання.

Загалом, відчуваючи себе дуже дискомфортно, я зрозуміла, що потрібно постаратися стати своєю серед чужих, і потрібно починати вивчати мову країни, в яку я приїхала жити надовго, що в принципі саме по собі логічно. Приїхала в Шанхай я в перших числах серпня, і вже з початку вересня я ходила на вечірні мовні курси китайської мови 3 рази в тиждень, по дві пари в день. Так я провчилася 2 семестри, і до кінця навчального року здала свій найперший іспит з китайської мови HSK. Наявність сертифіката HSK певного рівня, по суті, - це квиток в світле китайське майбутнє для іноземця, тому що цей «квиток» відкриває для іноземного студента можливість вступити в китайський університет і навіть претендувати не тільки на безкоштовне отримання диплома, на безкоштовне проживання, а й на стипендіальні кошти, тобто на щомісячні виплати на кишенькові витрати. А в подальшому, якщо студент планує пов'язувати своє майбутнє з Китаєм, при влаштуванні на роботу китайці завжди запитують у іноземця рівень HSK, і чим вищий рівень, - тим претендент, відповідно, і має більше бонусів.

Так у мене і сталося. Мені пощастило на базі свого зданого HSK поступити в один з найпрестижніших університетів Китаю, який входить до трійки лідерів престижних університетів КНР, - Фудань.

У Китаї, коли китайці спілкуються з іноземцем китайською мовою, завжди іноземця хвалять, кажуть що він «крутий», що вивчив китайську мову, навіть якщо при цьому у іноземця рівень китайського МАМАХУХУ (тобто вельми так собі), і буде дуже неправильна вимова, все одно, для китайців, ти «крутий». Це говорить тільки про те, що китайці - народ сам по собі дуже привітний, добрий і безпосередній.

Так само і викладачі ставилися до мене, єдиної європейської дівчини на потоці. Всі завжди намагалися допомогти, місцями десь полегшити навчальний процес, щось додатково пояснити, і все це було від душі і по-дружньому.

І так пролетіли 5 років мого навчання в Фудань. Вони були дуже яскравими, корисними, цікавими, емоційно добрими. Я щаслива від того, що сьогодні завдяки соцмережам, можу підтримувати відносини зі своїми одногрупниками - іноземцями, які навчалися зі мною на моєму факультеті, - це молоді люди з Кореї, Малайзії, і Тайваню.

І зі свого боку, я дуже вдячна Китаю за той безцінний досвід, який я придбала, будучи студенткою університету зі світовим ім'ям. Вдячна за знання, за добре ставлення, і за все, що в мене сумлінно вкладали китайські викладачі, щоб я успішно захистила свій диплом і впевнено йшла на зустріч своєї самореалізації в професійній діяльності.

Китай займає особливе місце в моєму серці, і сподіваюся, це назавжди!

Підписатися на новини
Безкоштовна консультація