Медична освіта в США: особливості та можливості


							альт Корисно знати: Вища освіта

Особливості медичної освіти в США

Медична освіта в США відрізняється від систем медичної освіти в інших країнах. Перш за все тим, що мова йде про довгий та тривалий процес підготовки кваліфікованих спеціалістів. Професія лікаря в Штатах є дуже престижною та високооплачуваною. В середньому американський лікар отримує зарплатню 200 тисяч доларів на рік. Однак такому статусу та заробіткам передує тривала і наполеглива праця.

Американська та канадська системи медичної освіти подібні між собою і відрізняються від медичної освіти в інших країнах тим, що:

 • Перш ніж вступити до медичної школи всі студенти зобов’язані пройти курси з біології, загальної хімії та органічної хімії. Такі вимоги встановлено Асоціацією американських медичних коледжів (AAMC)
 • В інших країнах можливо почати навчання у сфері медицини вже після закінчення середньої школи, в США натомість ви маєте закінчити спершу 4-річну старшу школу, 4-річну бакалаврську програму і лише потім починати медичну підготовку.
 • Студенти інших країн, які в процесі навчання бажають вивчати іншу програму, зустрічаються з ускладненим процесом переходу на іншу програму або взагалі змушені починати все заново. Натомість в США є більше можливостей обрати і вивчати наближену програму.

Система медичної освіти в США передбачає такі етапи:

 • закінчення 4-річної старшої школи;
 • отримання ступеня бакалавра, проходження передмедичного курсу (pre-med track), підготовка до іспиту (MCAT);
 • складання іспиту MCAT, подача заявки до медичної школи, 2 етапи інтерв’ю;
 • навчання в медичній школі (4 роки)
 • інтернатура (3-7 років в залежності від спеціалізації);
 • отримання ліцензії з правом працювати.

Після закінчення старшої школи студент вступає на бакалаврську програму. Перевага надається дотичним до медичної сфери спеціалізаціям (біологія, хімія, біомедична інженерія), хоча чітких обмежень щодо спеціалізації бакалаврської програми немає. Більшість студентів, які бачать себе в медицині, обирають бакалаврські програми, пов’язані з біологічними, фізичними або соціальними науками. Якщо після закінчення бакалаврату, студент планує складати MCAT та вступати до медичної школи, необхідно паралельно пройти передмедичний курс (pre-med track).

Що таке pre-med track?

В рамках pre-med track студент вивчає біологію, хімію, органічну хімію, нейронауку та фізику. Також поширена практика, що під час передмедичної підготовки студенти працюють волонтерами у медичних закладах для вивчення можливостей розвитку кар’єри в медицині. Це не лише корисно з точки зору «побувати в полях», а й може стати вагомою перевагою студента під час вступу до медичної школи. Істотна роль під час вступу надається саме попередньому волонтерському досвіду. Подібний досвід також часто обговорюється студентом на вступних інтерв’ю з представниками приймальної комісії. Завдяки цьому оцінюється рівень мотивації потенційного студента, його зацікавленість в розвитку в професії та вже наявні знання і вміння.

MCAT

MCAT – це наступний крок і низький старт перед вступом в медичну школу. MCAT є стандартизованим іспитом, що призначений для оцінки:

 • рівня знань природних, поведінкових і суспільних наук;
 • вміння студента розв'язувати проблеми;
 • вміння критично мислити.

Загальна оцінка за іспит ділиться на результати в таких розділах:

 • біологічні та біохімічні основи живих систем;
 • хімічні та фізичні основи біологічних систем;
 • психологічні, соціальні та біологічні основи поведінки;
 • навички критично мислити та обґрунтовувати свою думку.

Важливо зазначити, що багато медичних шкіл не приймають результати MCAT, якщо іспит складався більше ніж 3 роки тому.

Що важливо при вступі до медичної школи?

Приймальна комісія звертає увагу на середній бал диплому, середній бал у галузі математики/науки, результати MCAT. Кожен студент має продемонструвати під час інтерв’ю з представниками школи свою мотивацію продовжувати кар’єру в цій галузі, свої комунікативні навички та вміння знаходити спільну мову з різними людьми. Якщо крім волонтерської діяльності, у студента є досвід роботи в громадських організаціях чи одноразових заходах, це теж слід вказувати у своїй заявці.

Вступили. Що далі?

Навчання в медичній школі зазвичай триває 4 роки. Все залежить від навчальної програми конкретної школи, але часто в перші 2 роки навчання акцент робиться на опануванні теоретичної бази, а вже на 3 і 4 рік навчання увага приділяється практиці. Студенти отримують перший практичний досвід в лабораторіях та лікарнях при медичних школах. Крім того, це активний період, коли студенти залучені до дослідницької роботи. Саме тому важливо враховувати під час вибору закладу освіти його рівень матеріального забезпечення. Наприклад, в Saint Louis University багато інвестують в дослідження, обладнання наукових центрів та лікарень. Це дозволяє студентам Saint Louis University, які навчаються на підготовчих програмах та ті, хто вже опановують професію в медичній школі, долучатися до новітніх розробок та через практику визначатися з майбутньою спеціалізацією. Мати подібний практичний досвід – перевага і для майбутнього студента медичної школи, і для випускника, який прагне розвивати свою кар’єру.

На 4 році навчання в медичній школі студенти обирають спеціалізацію, і їх відповідно до обраного фаху направляють на інтернатуру. Проходження інтернатури під керівництвом досвідченого лікаря-наставника триває від 3 до 7 років в залежності від специфіки спеціалізації. Часто в цей період студенти проходять додаткову стипендійну програму для поглиблення рівня знань та вмінь в конкретній вузькій спеціалізації. Мова йде про ще 1-2 роки навчання.

Таким чином, отримати медичну освіту в США можливо щонайменше за 11 років. Однак вкладені кошти, час та сили того вартують, адже ви здобуваєте професію, яка є однією з найпрестижніших і високооплачуваних не лише в США, а й всьому світі. Навіть якщо ви не збираєтесь жити і працювати в Штатах, рівень американської медичної освіти відомий на весь світ і фахівців, які навчалися в США, цінують в усіх куточках світу. Це є гарантією вашого успіху та затребуваності як справжнісінького профі.

Підписатися на новини
Безкоштовна консультація