Найоплачуваніші професії світу: де навчатися і за скільки


							Найоплачуваніші професії світу: де навчатися і за скільки | Mudra Корисно знати: Вища освіта

Один із найбільш поширених стереотипів в наш час – це думка, що добре заробляти можуть лише айтішники. Насправді ж ринок праці пропонує безліч варіантів вакансій, де можна мати високу заробітну плату. На п’яти з них Mudra зосередиться в цьому матеріалі.

Корпоративний юрист

Юристи, які спеціалізуються у корпоративному праві, по суті є юридичними бізнес-консультантами. Суть їхньої роботи полягає в консультуванні бізнесу з питань юридичних прав та обов’язків. Корпоративні юристи займаються такими питаннями, як юридична відповідальність, право власності, контракти і працевлаштування.

Орієнтовний рівень заробітної плати (за рік):

 • США – 240000 $
 • Великобританія – 131000 $
 • Канада – 115000 $

Де навчатися?

University of Law – приватний університет у Великобританії. Має 16 навчальних локацій, 12 з яких розташовані у Великобританії та ще 2 у Берліні та Гонконзі. Університет пишається високим показником працевлаштування випускників. За статистикою 97 % студентам вдається працевлаштуватися протягом 9 місяців після завершення навчання. Тривалість навчання на стандартній бакалаврській програмі – 3 роки, на бакалавраті + Foundation – 4 роки, магістратурі – 1 рік. Вартість 1 року навчання – від 15600 $.

Maynooth University – державний університет в Мейнуті (Ірландія). Він входить до ТОП 50 університетів в міжнародному рейтингу Times Higher Education World University Rankings. Maynooth University вже обрали студенти з понад 90 країн світу. У цьому університеті готують корпоративних юристів за бакалаврськими і магістерськими програмами. Тривалість навчання на бакалавраті – 3 роки, магістратурі – 1 рік. Вартість навчання – від 16000 $.

Лікар

Медичні фахівці цієї спеціалізації можуть бути двох категорій:

 • Лікарі загальної практики
 • Лікарі, які мають конкретну спеціалізацію

Фундаментальні знання та вміння, які отримують майбутні лікарі, навчаючись за кордоном, дозволяють їм допомагати різним пацієнтам: і тим, хто має просту застуду, і тим, хто має серйозніші хвороби. Особливістю лікарів з конкретною спеціалізацією є те, що вони під час навчання фокусуються на клінічній медицині та вивченні знань конкретної області. Щоб стати лікарем Канаді чи США, необхідно багато часу та сил присвятити навчанню. В залежності від спеціалізації навчання може тривати від 8 до 12 років.

Орієнтовний рівень заробітної плати (за рік):

 • США – 496000 $
 • Великобританія – 155000 $
 • Канада – 135000 $

Де навчатися?

Беручи до уваги всю специфіку підготовки лікарів за кордоном, слід орієнтуватися не на окремі програми різних рівнів, а на потужні факультети медицини та медичні школи.

Medical University of Vienna – найбільший медичний науково-дослідний інститут Австрії. Історія університету почалася в 1365 році у ролі структурного підрозділу Віденського університету і в 2004 році він набув статус самостійного університету. Навчання за медичною програмою триває 12 семестрів. Вартість навчання – від 900 $ за семестр.

University of Nicosia – найбільший приватний університет на Кіпрі, створений в 1980 році. Фахівців медичної сфери в University of Nicosia готують фахівці окремого структурного підрозділу – медичної школи. Тут студентам пропонують велике різноманіття 4-річних, 6-річних медичних програм різної спеціалізації, які визнають на міжнародному рівні. Вартість навчання – від 6900 $ за рік.

Стоматолог

Ще одна професія, що наближена до медичної сфери і є найоплачуванішою у багатьох країнах світу. Стоматолог консультує пацієнтів в питаннях щодо правильного догляду за зубами, займається гігієною зубів, діагностує та лікує їх. Ставши кваліфікованим стоматологом, можливо обрати вузьку спеціалізацію. Але це можливо після здобуття ступеня бакалавра в області стоматології та проходження обов’язкової практики.

Орієнтовний рівень заробітної плати (за рік):

 • США – 213000 $
 • Великобританія – 127000 $
 • Канада – 155000 $

Де навчатися?

University of Portsmouth – державний університет у місті Портсмут, Гемпшир, Великобританія. У цьому університеті готують стоматологів за трирічною бакалаврською програмою «Гігієна зубів». Вартість 1 року навчання – 19700 $.

Trinity College Dublin – найстаріший та найпрестижніший державний заклад вищої освіти в Дубліні, Ірландія. Стоматологів у Trinity College Dublin готують за 5-річною однойменною програмою. Вартість 1 року навчання – 52000 $.

Інвестиційний банкір

Від рівня підготовки фахівців та відділу, де працює інвестиційний банкір, залежить його перелік обов’язків. Фахівці початкового рівня зазвичай починають працювати як фінансові аналітики. Найвища посада, до якої вони можуть рухатись кар’єрними сходинками – віце-президент, директор або керуючий директор. Інвестиційні банкіри займаються дослідженням ринку, створенням та аналізом звітів, розробкою фінансових моделей. Для того, щоб працювати у цій сфері необхідно мати відмінні математичні навички та щонайменше ступінь бакалавра в області фінансів. Ті, хто прагне розвиватися і рости з позиції молодшого аналітика, мають здобути ступінь MBA з відповідною спеціалізацією.

Орієнтовний рівень заробітної плати (за рік):

 • США – 209000 $
 • Великобританія – 159000 $
 • Канада – 77000 $

Де навчатися?

University of Exeter – державний університет у Ексетері (Великобританія). Входить до ТОП 10 університетів країни за версіями The Sunday Times University Guide та The Complete University Guide, а в міжнародному рейтингу The Times World University Ranking входить до сотні найкращих університетів світу, займаючи 93 місце. Вартість 1 року навчання – від 23800 $.

Manchester Metropolitan University – державний британський університет в Манчестері. Програми, за якими готують інвестиційних банкірів в Manchester Metropolitan University, вирізняються низкою відзнак та акредитацій від провідних обєднань (Association to Advance Collegiate Schools of Business, European Quality Improvement System, Association of MBAs). В університеті, крім стандартної трирічної програми бакалаврату, також доступні спеціалізовані програми Foundation. Вартість 1 року навчання – від 19600 $

Інженер нафтогазової промисловості

Нафтогазова промисловість є найбільш прибутковою справою у світі, в тому числі і для інженерів. Фахівці цієї сфери займаються розробкою технологій видобутку нафти та газу. Для цього вони багато подорожують різними видобувними майданчиками та займаються дослідженнями. Інженер нафтогазової промисловості має добре знати математику та природничі науки. Для роботи у цій сфері студент має в ідеалі здобути ступінь бакалавра в нафтогазовій інженерії або ж в хімічних технологіях чи машинобудуванні.

Орієнтовний рівень заробітної плати (за рік):

 • США – 171000 $
 • Великобританія – 118000 $
 • Канада – 131000 $

Де навчатися?

London South Bank University – це державний британський університет в Лондоні, який готує інженерів нафтогазової промисловості за однойменною бакалаврською програмою. Тривалість навчання – 3 роки. Вартість 1 року навчання – 18000 $ за рік.

Texas A&M University – це американський державний університет в місті Коледж-Стейншн (штат Техас). Навчання за програмою бакалаврату «Інженерія в нафтогазовій промисловості» триває 4 роки. Вартість 1 року навчання – 16900 $.

University of Regina – державний науково-дослідний університет в місті Реджайна, провінція Саскачеван, Канада. У цьому університеті готують фахівців нафтогазової промисловості за бакалаврською програмою «Інженерія: нафтогазові системи». Тривалість навчання – 5 років. Вартість 1 року навчання – 14100 $.

Якщо вас зацікавила можливість здобути вищу освіту за кордоном з перспективою вигідного працевлаштування, звертайтеся за консультацією в Mudra. Для цього телефонуйте за номером (044) 499 115 0 або залиште свою заявку на сайті.

Підписатися на новини
Безкоштовна консультація