Ставимо цілі правильно. Мудрі поради


							альт Корисно знати: Вища освіта

Запорука успішної реалізації будь-якої цілі – правильний підхід. Що саме потрібно врахувати, яких типових помилок слід уникати і як навчитися доводити розпочате до кінця – Mudra розповідає у цьому матеріалі.

 1. Щоб одна велика ціль була реалізована, навчіться ділити великі завдання на малі. Напишіть детальний план, що потрібно для реалізації вашої цілі і вперед крок за кроком до реалізації.
 2. Визначте, що вас мотивує. Маленькі радості на шляху до великих цілей додають фізичних і емоційних сил.
 3. Не забувайте про нормальний режим. Ваш організм – це двигун, завдяки силам якого ви рухаєтесь до своєї цілі. Тому не забувайте про 7-8 годин сну, збалансоване харчування і регулярну фізичну активність (спорт, піші прогулянки, танці тощо).
 4. Навчіться оцінювати свої сильні та слабкі сторони. Визначте, як ваші сильні і слабкі сторони впливають на реалізацію цілі. Якщо ваші слабкі сторони не є визначальними для головної мети, не витрачайте на них час.
 5. Встановіть чіткі дедлайни. Без них ви ризикуєте потрапити під вплив прокрастинації і бажання постійно відкладати задумане на чергове завтра.
 6. Дедлайни мають бути розумними. Зробити всі справи за один день в останній момент  неможливо. Раціонально оцінюйте ваші сили. Не треба ставити кінцеві терміни виконання завдань з розрахунком, що у вас відкриється друге дихання і ви все зробите в рази швидше. Краще запланувати все так, щоб у вас лишалося трохи часу в запасі. Встигнете швидше – чудово. Не встигнете – не постраждаєте від стресу через режим «горять дедлайни».
 7. Працюйте системно. Краще приділити своїй цілі 1-2 години на день, але щодня протягом тижня. Це покращує вашу ефективність, продуктивність і виховує у вас дисципліну.
 8. Вмійте визначати, наскільки сьогоднішні цілі відповідають вашим далекоглядним планам. Успішною в наш час є не та людина, яка все встигає, а та, яка вміє правильно розставити пріоритети.
 9. Якщо є можливість, делегуйте частину завдань та не бійтеся попросити про допомогу.
 10. На шляху до реалізації власних цілей, не забувайте планувати відпочинок. Скільки б ви не вважали, що можете впоратися, працюючи 24/7, але навіть якщо спочатку цей режим влаштовуватиме вас, згодом ви ризикуєте стати жертвою емоційного вигорання.
 11. Працюючи над великим робочим проєктом або поточним завданням в університеті, не соромтесь отримати фідбек. Інколи думка зі сторони допомагає поглянути на вашу роботу під новим кутом, що позитивно впливає на фінальний результат.

І, звичайно, не припиняйте вірити у себе та свої сили. Так, без наполегливої і системної праці цілі самі себе не реалізують, однак і без віри, що все можливо, будь-які плани лишаються просто планами. Рухайтесь вперед, знаходячи приводи насолоджуватися повсякденням, адже щаслива і успішна та людина, яка насолоджується не лише досяганням цілей, а й шляхом, що веде до них.

Підписатися на новини
Безкоштовна консультація