Навчання у мегаполісах і невеликих містах Європи: переваги та недоліки


							альт Корисно знати: Вища освіта

Більшості іноземних студенті важко обрати, в якому місті їм краще навчатися. Стереотипно студенти вважають, що навчання в таких великих містах як Берлін, Париж чи Лондон – найкращий варіант для них. Та насправді навчання в університеті у меншому населеному пункті також має свої плюси. Розглянемо детальніше переваги та недоліки кожного з варіантів. Завдяки цьому ви зможете обрати те, що підходить саме вам.

Переваги навчання і проживання у великому місті

1. Велике місто – більше нових знайомств.

Європейські мегаполіси дуже багатокультурні. Завдяки цьому ви можете познайомитися з найрізноманітнішими людьми і вам також буде легше адаптуватися до життя в новій країні. Крім того, ви можете познайомитися з людьми з вашої країни, що теж сприяє легшій адаптації.

2. Вам ніколи не буде нудно у великому місті.

Великі міста – великі можливості. Європейські мегаполіси дають більше варіантів, як провести дозвілля. Здобуваючи вищу освіту в Європі, ви не лише навчаєтесь, а й розважаєтесь, тому це важливо.

3. Легкий доступ до різних локацій.

Навіть якщо ви втомитеся від ритму великого міста, ніщо не заважає вам сісти на автобус чи міський потяг і поїхати погуляти в передмістя, насолодитися природними пейзажами та спокоєм.

Недоліки навчання і проживання у великому місті

1. Вища вартість проживання.

Навчання і проживання у мегаполісі обійдеться вам дорожче, ніж в невеликому місті. Особливо це актуально для туристичних центрів. Це стосується, як вартості оренди житла, так і побутових витрат.

2. Більше часу на дорогу.

Часто університет може знаходитися в одному боці великого міста, а ваше житло – в протилежному. Щоденна дорога забирає час, сили і вартує грошей.

3. Менше можливостей для знайомства з місцевою культурою.

Те, що великі міста є багатокультурними, є їхньою і перевагою, і недоліком водночас, адже у такому середовищі у вас менше шансів побачити справжню місцеву культуру. А якщо ви їдете навчатися ще й в неангломовну країну, то з одного боку ви матимете змогу легко комунікувати англійською, і менше – місцевою мовою.

Переваги навчання і проживання у невеликому місті

1. Навчання і проживання у невеликих містах дешевше.

Це стосується всього: вартість оренди житла, продуктів, транспорту, навчальних матеріалів, розваг. За ті гроші, за які у великому місті ви можете орендувати 1 кімнату, часто у невеликому місті можна орендувати апартаменти. Крім того, зекономлені гроші можна використати на подорожі в сусідні міста чи країни.

2. Знайомство з місцевою культурою та мовою.

Навчаючись у невеликому місті, у вас є більше шансів завести друзів серед місцевих і дізнатися, які повсякденні та святкові традиції мають жителі регіону.

3. Більше уваги зі сторони адміністрації університету.

Якими б розвиненими не були відділи роботи з іноземними студентами в університетах у великих містах, фахівці цих відділів зазвичай не можуть приділяти стільки ж уваги, скільки їхні колеги з університетів у менших містах. Все пояснюється тим, що у великих містах зазвичай кількість студентів обчислюється десятками тисяч, а в менших – сотнями.

Недоліки навчання і проживання у невеликому місті

1. Менше можливостей працевлаштування.

У маленькому місті вам буде важче знайти роботу, особливо на неповний робочий день або якщо ваші знання місцевої мови ще залишають бажати кращого.

2. Менший вибір соціальних активностей.

Варто визнати, що у невеликому місті ви будете позбавлені того різноманіття спортивних, розважальних, культурних заходів, якими може похизуватися мегаполіс.

3. Менший вибір зручностей, до яких ви звикли.

Можливо ви не знайдете у невеликому місті те, до чого ви вже звикли і що стало для вас частиною повсякдення. Наприклад, якщо ви звикли до певного сорту кави чи магазину одягу, у маленькому місті їх може просто не бути і вам доведеться адаптуватися до тих зручностей, які є.

Таким чином, можна сказати, що універсального найкращого варіанту не існує. Все залежить виключно від ваших цілей та потреб. Університети у великих і малих містах можуть запропонувати однаково відмінні за якістю навчальні програми, однак крім цього у вас є ще інші пункти, на які слід зважати при виборі. Визначте, що важливо саме для вас і обирайте, орієнтуючись на всі пункти. Також ви можете звернутися за допомогою у виборі до консультантів Mudra. Першу безкоштовну консультацію можливо отримати телефоном.

Телефонуйте за номером (044) 499 115 0 або лишайте заявку на сайті і менеджер сам зателефонує вам.

Підписатися на новини
Безкоштовна консультація