ТОП 7 важливих рис для професіоналів 2020-х


							альт Корисно знати: Вища освіта

Час не стоїть на місці, але це не заважає кандидатам і досі писати у своїх резюме шаблонні фрази на кшталт «досвідчений користувач ПК». Хоча ми живемо в той період, коли знання Ctrl+C та Ctrl+V є не конкурентною перевагою, а базовим вмінням в часи штучного інтелекту та 4G. Щоб ви були дійсно конкурентним кандидатом, зосередьте свою увагу на розвитку рис, які за даними опитувань рекрутерів, цінуватимуть у фахівцях різних спеціалізацій у цьому десятилітті. Дізнаємось детальніше, про які риси йде мова.

Досвід + постійне навчання

Скільки б років ви не працювали у своїй сфері, роботодавці провідних компаній зосереджують свою увагу на тому, яке місце займає навчання в житті кандидата. Тенденція безперервної освіти («lifelong learning») лише ростиме з часом. Зважаючи на те, в якому напрямі ви плануєте розвиватись, навчаючись, роботодавці порівнюватимуть це з цілями своїх компаній.

Чесність та відкритість

Готовність чесно та напряму говорити з колегами та керівництвом про різні робочі питання – ще одна важлива риса нашого часу. Також розвиток неможливий не лише без чесної, а й відкритої позиції кандидата, який готовий взаємодіяти з людьми з різними точками зору.

Сміливість та ініціативність

Відсидіти з 9:00 до 18:00 в офісі, чекаючи «завдання зверху» – точно не про те, що чекають побачити у своїх фахівцях більшість роботодавців. Вміння проявляти ініціативу, пропонувати свої ідеї – надважливо в наш час. Крім того, що це сприяє розвитку робочого проєкту, це також допомагає особистісному та професійному розвитку самого фахівця.

Що стосується сміливості, то тут мова йде про вміння конструктивно і раціонально відстоювати власну думку в колективі, особливо, якщо вона відрізняється від думки більшості.

Відповідальність

Вміння визнати свої помилки, визначити свою зону відповідальності та дійсно відповідати за неї, а не шукати в разі чого винних – ще одна важлива риса. Відповідальність фахівця в свою чергу підвищує рівень довіри між ним та колегами й керівництвом.

Гнучкість

Ця риса проявляється не лише в умінні сприймати позиції та точки зору інших, а й в професійному вмінні розвивати нові навички.

Ціннісна орієнтація

Все частіше рекрутери великих і малих компаній керуються принципом, що навчити людину чомусь можна, а змінити її цінності – ні. Тому під час пошуків нових фахівців рекрутери більше звертають увагу на цінності особистості. Те ж саме стосується і молодих кандидатів, яким мало лише гарної зарплатні та повного соцпакета. Фахівці нового десятиліття обирають місце роботи за тими цінностями, які сповідує компанія.

Свідомість

Свідоме ставлення до життя та вміння бути соціально відповідальним – ще одна характеристика, на яку звертають увагу роботодавці.

 

Якщо ви хочете розвинути в собі ці риси, надалі під час пошуку роботи важливо не просто вказати перелік рис у розділі «Про себе», а навести конкретні приклади з вашого життя. Наприклад, замість того, щоб написати, що ви відповідальна та гнучка особа, наведіть приклади, коли вам ці риси стали в пригоді. Можливо у терміновій ситуації ви змогли швидко зорієнтуватися, впоралися з проблемою і врятували всю команду? Розкажіть про це і ви точно виділитеся з-поміж інших.

Підписатися на новини
Безкоштовна консультація