Сила м’яких навичок


							Сила м’яких навичок | Mudra Корисно знати: Вища освіта

У світі бізнесу поширена думка, що якщо для розвитку таких професійних навичок як написання коду, копірайтинг або створення стратегій, необхідно роки навчання і тренувань, то м’які навички є вродженими і не піддаються змінам. Тобто люди народжуються з певним рівнем вміння переконувати, слухати співрозмовника і аналітично мислити. Однак насправді м’які навички потрібно так само розвивати як і професійні вміння. Саме тому для того, щоб побудувати успішну кар’єру, потрібно паралельно з розвитком професійних навичок приділяти належну увагу м’яким навичкам.

У світі не існує універсального рішення, як розвинути ті чи інші м’які навички за короткий проміжок часу, однак Mudra має для вас кілька порад, які допоможуть вам в цьому процесі.

1. Вчіться бути переконливими і в усній, і в письмовій комунікаціях

Вміння переконливо аргументувати свою позицію важливе для спеціалістів різного рівня і сфери діяльності. І ні, мова йде не про пусте красномовство та надлишкову емоційність. Для формування переконливих аргументів користуйтеся формулою CRER:

  • Context: у чому суть вашої пропозиції?
  • Risk-reward profile: які ризики та переваги має ваша пропозиція?
  • Economics: які ресурси (час, гроші, люди) необхідні для реалізації вашої пропозиції?
  • Recommendation: дайте свої фінальні рекомендації, окресливши терміни реалізації пропозиції.

2. Опануйте вміння планувати зустрічі, фокусуючись на власній ефективності

Невдалі зустрічі – це, напевно, найпоширеніша помилка в світі бізнесу. Вам важливо навчитись керувати зібранням, аби зібрання не керувало вами. Використовуйте зустрічі для обговорення, а не інформування. Свої пропозиції краще надіслати для ознайомлення заздалегідь до зустрічі в форматі коротких нотаток. Можете також окремо виділити питання, які ви хочете обговорити.

3. Знаходьте своїх однодумців

Якщо ваше слабке місце це вміння підтримувати розмову, знайомитися з новими людьми чи висловлювати свою думку, то рушайте вперед до своїх страхів. Знайдіть однодумців, які мають ті ж цілі, що і ви. Їх легко знайти в соціальних мережах. Ви можете завести звичку щотижня зустрічатися на каву з новим знайомим. Завдяки такій звичці ви поліпшите свої комунікаційні навички, вміння слухати співрозмовника та розширите свій світогляд.

4. Не бійтеся бути неідеальними

Ознайомтеся з переліком найважливіших на думку роботодавців м'яких навичок для працівників від LinkedIn. Після цього об'єктивно оцініть, наскільки розвинені у вас ці навички. Можливо попросіть допомоги у друга, якщо оцінити себе самостійно вам важко. Маючи незалежні думки, ви будете бачити, де і що вам потрібно допрацювати. Складіть план роботи по кожній з навичок. Погано з комунікацією чи вмінням говорити з незнайомцями? Перечитайте пункт 3. Хочете розвивати критичне мислення? Пройдіть відповідний онлайн-курс на платформі Prometheus. І не забувайте про практику. Бути неідеальними — це нормально. Чим більше ви будете працювати над певною навичкою, тим кращі будуть результати вашої роботи.

Таким чином, ми можемо зробити висновки, що з кожним роком на тлі розвитку технологій в усіх сферах діяльності без винятків все більшого значення набуватимуть м’які навички. Саме тому провідні компанії вже інвестують в навчання своїх співробітників, аби вони розвивали не лише професійні вміння, а й soft skills. Якщо ви прагнете побудувати успішну кар’єру, не баріться і займіться цим питанням вже сьогодні.

Підписатися на новини
Безкоштовна консультація