Навчання у Великобританії для українців: вартість навчання та рекомендації


							альт Корисно знати: Вища освіта

Коли ви думаєте про вищу освіту у Великобританії, ви, ймовірно, подумаєте про університет-еліту "Оксфорд", який популяризується, наприклад, в екранізації роману "Бридсхед". Хоча Оксфордський і Кембриджський університети досі відіграють важливу роль у вищій освіті у Великобританії, існує, звичайно, безліч інших університетів.

Британська освіта цінується по всьому світу своєю якістю, перспективністю та традиційністю. За більшістю рейтингів британські ВНЗ входять в топи найкращих по всьому світу. Наприклад, за даними Times World University Rankings  в 2016-2017 роках 12 британських університетів ввійшли в ТОП-100 кращих освітніх закладів.

Щодо вартості навчання, то вища освіта в Великій Британії дорожча, порівняно з іншими країнами ЄС. Однак варто пам’ятати, що британські навчальні заклади пропонують коротші програми, порівняно з такими країнами, як США (три роки для середнього ступеня бакалавра замість чотирьох, а один рік для магістра замість двох), тому ви суттєво економите гроші, які ви б витратили за рік на навчання та проживання.

Плата за навчання для іноземних студентів коливається в залежності від обраної спеціальності, від 10 000 фунтів стерлінгів (~ 12 300 доларів США) до 35 000 фунтів стерлінгів (близько 43 100 доларів США). Гуманітарні та соціальні науки, як правило, коштують найменше, а медичні, біологічні, хімічні та інші програми, які потребують спеціально обладнаних лабораторій коштують значно дорожче.

Також варто враховувати вартість життя в країні, яка становить близько 12 000 фунтів стерлінгів (~ 14 750 дол США) на рік. Таким чином, загальна середня вартість навчання в Великобританії становить щонайменше 22 000 фунтів стерлінгів (~ 27 040 дол США) на рік. Тим часом навчання в столиці, ймовірно, буде значно дорожче.

За даними Національної спілки студентів Великобританії (NUS), середня вартість життя у Англії (за межами Лондона) для студентів становить 12 056 фунтів стерлінгів (близько 14 800 доларів США) на рік. Студенти приблизно витрачають 150 фунтів стерлінгів (~ 180 доларів США) на продукти харчування та дрібні витрати, це десь 1 350 фунтів стерлінгів (~ 1660 доларів США) за навчальний рік.

У випадку, якщо ви хочете навчатися в Лондоні, ви повинні розраховувати на витрати у 15 180 фунтів стерлінгів (~ 18 700 дол. США) на рік за ті ж товари та послуги, що і за межами Лондону. Найбільша різниця у середній вартості життя між Лондоном та іншими містами у ціні на оренду помешкання.

Для отримання студентської візи, студенти, що навчаються в Лондоні мають показати наявність 1265 фунтів стерлінгів (~ 1550 доларів США) за кожен місяць перебування, тоді як студенти, які навчаються за межами Лондона, повинні мати 1015 фунтів стерлінгів (~ 1250 доларів США) на місяць.

Навчання в Британії не вважається бюджетним варіантом, але освіта - це чи не єдина інвестиція, яка стовідсотково окупається. Освіта в Британії – це квиток до можливостей працевлаштування та створення бізнесу по всьому світу. Навчайся з майбутніми лідерами думок та змін і сам ставай одним з них!

Підписатися на новини
Безкоштовна консультація