Як продовжити навчання в Німеччині - 5 простих кроків


							альт Корисно знати: Вища освіта

Якщо після завершення бакалаврату ви гадаєте, а що ж далі? Тоді радимо вам задуматись про продовження навчання на магістратурі в Німеччині. Німецька магістратура дасть вам ряд переваг, починаючи від очевидних – отримання диплому міжнародного зразка, досвіду та переваг під час працевлаштування, так і менш очевидних – можливість після закінчення ВНЗ залишитися працювати в Німеччині. Пропонуємо вам 5 простих кроків для вступу на німецьку магістратуру.

Для початку вам необхідно мати диплом бакалавра або спеціаліста в Україні та впевнитися, що університет та спеціальність має українську державну акредитацію. У випадку, якщо ні університет, ні спеціальність не акредитовані – доведеться провчитися два роки в акредитованому ВНЗ в Україні або провчитися в довузівській підготовці в Німеччині Studienkolleg. Також необхідно буде пройти процедуру нострифікації. Іншими словами, необхідно впевнитися, що отриманих в університеті знань та кваліфікації достатньо для вступу в Німеччину.

По-друге, визначитися на яку спеціалізацію ви плануєте вступати. В Німеччині існує декілька видів магістратури, в залежності від попередньої освіти. Якщо ви продовжуєте навчатися на тій же спеціалізації, що і бакалаврат, тоді ваша магістратура буде називатись послідовною. Такі програми розроблені, спираючись на попередні академічні знання, які ви отримали на бакалавраті.

Якщо ваша спеціалізація на магістратурі трохи відрізнятиметься, від отриманої на бакалавраті – це непосліслідовна магістратура. Це не означає, що ви з бакалавратом права зможете вступити на магістратуру медицини або щось в цьому роді, це відноситься до суміжних галузей. Але, в той же час, непослідовні програми вимагають часто деякий професійний досвід роботи. Зазвичай, магістратура триває 2 роки, але деякі програми можуть тривати трохи довше або навпаки – менше. 

По третє, подати документи до університету. Задля вступу в німецький ВНЗ непотрібно складати вступні іспити, виключенням можуть бути творчі спеціальності, де можуть запросити портфоліо або ще якісь види творчих напрацювань. Але, чим вищий ваш середній бал диплому, тим більше у вас шансів вступити в престижний університет. Кожний навчальний заклад вимагає свій перелік необхідних документів, але, в цілому, це точно буде офіційна перекладена копія вашого диплому, фотографії, копії паспорта та копії результатів мовних іспитів (інколи потім додаються). Вступна кампанія в Німеччині проводиться двічі на рік, оскільки навчання можна розпочати з літнього або зимового семестру. 

По-четверте, необхідно скласти тест на знання мови – німецької та\або англійської, в залежності від того на яку програму ви йдете вчитися. Оскільки, більшість курсів викладаються німецькою, скоріш за все вам доведеться складати тест на знання німецької – DSH або TestDaF. DSH – спеціальний тест на знання мови для вступу в університет, його можна скласти виключно в німецькому університеті. А TestDaF можна скласти в сертифікованих центрах більшості країн світу.

По-п’яте, подати заявку на отримання студентської візи. Оскільки оформлення візи може досить довго тривати, необхідно якомога раніше розпочати цей процес. Задля оформлення візи необхідно подати паспорт, заявку від університету, що ви в процесі вступу в університет або вже вступили до нього, медичну страховку та підтвердження коштів на рахунку. Також для отримання візи ви має пройти інтерв’ю з візовим офіцером.

Отримання магістратури в Німеччині має безліч переваг, зокрема під час навчання у вас буде можливість подорожувати країнами ЄС, мати студентські знижки на безліч розважальних послуг як кіно та пільги на громадський транспорт, що значно знижує вартість проживання в Німеччині. Після завершення навчання, при бажанні, ви зможете працевлаштуватися в Німеччині і продовжувати свою кар’єру там.

Підписатися на новини
Безкоштовна консультація