Інженерні спеціальності


							альт Корисно знати: Вища освіта

Світ рухається в напрямку роботизації і новітні технології стали невід’ємною складовою сьогодення, тому роль інженерії як науки лише зростатиме. Поєднання здобутків досліджень інженерії з іншими науками, розвиток нових технологій, покращення та обслуговування уже доступного обладнання – все це стимулює розвиток професій з вузькою спеціалізацією в різних сферах інженерії. Детальніше про ці спеціалізації Mudra розповість у цьому матеріалі.

Інженер-хімік

Інженери-хіміки зазвичай працюють з фармацевтичними препаратами, промисловими хімікатами і харчовими продуктами. Ці спеціалісти досліджують та займаються покращенням виробничих процесів у хімічній промисловості та виробничими операціями. Інженер-хімік розробляє протоколи безпечності, оцінює технологічне обладнання й методи хімічної інженерії для контролю дотримання екологічних норм і правил безпеки.

Де навчатися?

Lakehead University, Тандер-Бей, Канада

Інженер-нафтовик

Інженери-нафтовики працюють з обладнанням, яке використовують для добування газу та нафти. Вони можуть експериментувати з новими методами доступу до нових свердловин чи покращувати технології використання вже існуючих свердловин. Інженери-нафтовики тісно співпрацюють з геологами для того, щоб планувати і контролювати бурові процеси, а також відповідальні за пошук найбільш вигідного й безпечного способу добування нафти і газу.

Де навчатися?

Asia Pacific University of Technology and Innovation, Куала-Лумпур, Малайзія

Інженер-електрик

Інженери-електрики працюють з системами виробництва та живлення. Вони можуть зосереджуватися на розробці приладів для вимірювання електроенергії, покращенні систем, які генерують електроенергію, або займаються оптимізацією установок, які передають та використовують електроенергію. Крім того, інженери-електрики регулярно оцінюють існуючі системи і рішення та шукають шляхи підвищення ефективності в енергетичному секторі.

Де навчатися?

Southern Alberta Institute of Technology, Калгарі, Канада

Інженер-програміст

Інженери-програмісти проєктують, розробляють, установлюють та підтримують комп’ютерне програмне забезпечення. Для цих фахівців важливі математичні, комп’ютерні та інженерні навички для створення нового програмного забезпечення. Вони регулярно оцінюють продуктивність вже готового програмного забезпечення і дають свої рекомендації щодо покращення ПЗ.

Де навчатися?

Lakehead University, Тандер-Бей, Канада

Інженер-механік

Інженери-механіки займаються проєктуванням, розробкою та тестуванням механічних приладів. Вони розробляють та покращують існуючі механічні технології, роблять креслення і прототипи продуктів. В залежності від масштабу проєкту інженери-механіки можуть покращувати існуюче обладнання чи розробляти нові проекти.

Де навчатися?

IT Sligo, Слайго, Ірландія

Інженер-конструктор

Інженер-конструктор відповідальний за розробку конструкцій, інструментів та механізмів. Зазвичай інженер-конструктор працює спільно з командою інших інженерів та дизайнерами іншої спеціалізації (промислові дизайнери) для розробки детального проєкту, що гарантуватиме, що продукт функціонуватиме і виконуватиме свої цілі. Інколи інженери-конструктори співпрацюють з маркетологами для розробки концепції продукту і специфікацій, які задовольнять потреби клієнта.

Де навчатися?

Bournemouth University, Борнмут, Великобританія

Інженер-біомедик

Біомедичні інженери займаються проєктуванням і розробкою обладнання, систем і програмного забезпечення, що використовують в індустрії охорони здоров’я. Інженер-біомедик відповідальний за встановлення, обслуговування, оцінювання і ремонт біомедичного обладнання. Це можуть бути діагностичні прилади чи навіть штучні органи. Інженери-біомедики також навчають інших медиків правильному користуванню такими приладами, готують дослідницькі роботи та технічні звіти.

Де навчатися?

Boston University, Бостон, США

Роботехнік

Це фахівець, який відповідальний за проєктування, розробку, тестування, правильне функціонування та обслуговування роботехніки. Їхня роль зростає внаслідок автоматизації багатьох процесів і попит на робототехніків є у багатьох сферах діяльності (автомобільна промисловість, медицина, харчове виробництво тощо).

Де навчатися?

IT Sligo, Слайго, Ірландія

Інженер-будівельник

Інженери-будівельники працюють над проєктуванням будівель, доріг, тунелів, аеропортів чи мостів. Вони відповідальні за оцінювання потреб місцевості, де заплановано будівництво, проєктування будівель за всіма правилами безпеки та ефективності. Інженер-будівельник проводить аналіз ґрунту, обирає найбільш ефективні будівельні матеріали, готує кошторис витрат і формує заявки на отримання дозволів.

Де навчатися?

Cardiff University, Кардіфф, Великобританія

Якщо вас зацікавила перспектива стати успішним спеціалістом з інженерії або ви хочете отримати персональну консультацію, звертайтеся за допомогою в Mudra. Залишайте заявку на сайті або телефонуйте за номером (044) 499 115 0.

Наступна новина

Куди зникає час? Корисно знати: Вища освіта
Куди зникає час?
Підписатися на новини
Безкоштовна консультація