Поради та рекомендації для успішної здачі IELTS


							Поради та рекомендації для успішної здачі IELTS | Mudra Корисно знати: Вища освіта

Якщо англійська не є вашою рідною мовою, і ви хотіли б навчатися за кордоном, вам доведеться пройти міжнародний тест на знання англійської мови або тест IELTS. Формат і правила тестування IELTS дещо відрізняються від звичайних шкільних іспитів, тому ми підготували декілька порад та рекомендації, які допоможуть вам повністю підготуватися до тестування та отримати потрібний результат.

 

Поради IELTS перед днем тестування:

Визначте свої сильні і слабкі сторони

Працюйте над своїми слабкими сторонами, щоб переконатися, що вони не впливають негативно на ваш загальний бал. Наприклад, якщо ви повільно читаєте, то зосередьтеся більше на читанні, ніж на написанні, аудіюванні або розмовній частині.

План навчання

Створіть план, перш ніж починати готуватися до тесту IELTS, і розробіть індивідуальний план навчання, який вміщує в собі ваші сильні на слабкі сторони.

Вивчайте матеріал

Якщо у вас є можливість, запишіться на підготовчі курси до тесту IELTS. На таких програмах вам дадуть всі потрібні поради та рекомендації, які необхідні для успішного проходження тесту. Якщо у вас немає доступу до курсів IELTS, ви можете найняти кваліфікованого спеціаліста, який значно підвищить ваші знання з англійської мови, а також допоможе вам скласти індивідуальний план навчання.

Займайтеся, поки не будете відчувати себе впевнено

Практика підвищує вашу впевненість у собі. Для того, щоб успішно здати розмовну частину, знайдіть собі друга, який буде практикуватися англійською мовою разом з вами. При читанні використовуйте англійські журнали, дивіться фільми лише англійською мовою та оточуйте себе англійськими новинами та піснями, щоб покращувати свої навички з аудіювання.

Обмежуйте себе в часі             

Спробуйте виконати завдання за певний проміжок часу. Тест триває 2 години і 45 хвилин. Це допоможе вам зрозуміти, як швидко ви справляєтеся з різними типами завдань. Чим більше ви тренуєтеся під тиском часу, тим краще ви зможете управляти своїм часом на тесті.

Ознайомтеся з офіційним веб-сайтом IELTS

Офіційний веб-сайт IELTS є найкращим джерелом інформації для тих, хто планує складати цей тест. Ви можете прочитати про правила і положеннях тесту, які існують формати тесту і знайти корисні поради та матеріали для його здачі, такі як книги, пробні тести та відео.

Заздалегідь дізнайтеся про місце проведення іспиту

Щоб не запізнитися і бути вчасно в день іспиту, переконайтеся, що ви точно знаєте, де саме знаходиться тестовий центр IELTS, і дізнайтеся, як швидше до нього дістатися.

Поради в день тестування

Обов’язково гарно виспіться перед екзаменом

Переконайтеся, що ви достатньо відпочили напередодні тесту IELTS, оскільки втома безпосередньо впливає на вашу здатність концентруватися.

Поснідайте

Гарно поснідайте, але не переїдайте. Ваш мозок, безумовно, працює краще, коли ви не голодні.

Надягніть зручний одяг

Вдягніться у відповідний одяг, який не відволікатиме вас від концентрації уваги на іспиті. Не надягайте вузький одяг, і враховуйте той факт, що в кімнаті, де проводитимуть іспит, може бути холодно або досить жарко.

Візьміть пляшку води з собою

До екзаменаційної кімнати вам дозволяється взяти прозору пляшку води, олівець, ластик та паспорт. Але замість води, ви також можете взяти пляшку соку, щоб зберегти свою свідомість і рівень цукру в крові.

Звертайте увагу на орфографію і пунктуацію

Орфографія та пунктуація дуже важливі протягом всього іспиту IELTS. Буде прикро, якщо ви втратите дорогоцінні бали через неправильно написані відповіді, або неправильно використану пунктуацію.

Звертайте увагу на обмеження слів

Пам'ятайте, що ви можете втратити бали, якщо ви перевищите обмеження щодо слів. Отже, звертайте увагу на те, де відповіді мають бути "не більше трьох слів", а також на ті завдання, де відповіді не повинні перевищувати 150 або 250 слів.

Поради для IELTS Writing:

 • Не використовуйте розмовну англійську мову у вашому письмі.
 • Виконайте спочатку друге завдання, оскільки воно значно збільшує загальний бал.
 • Переконайтеся, що ваш почерк розбірливий, охайний та акуратний.

Поради щодо тесту на IELTS Speaking:

 • Перед тим, як відповісти, уважно слухайте запитання.
 • Не відповідайте на запитання, якщо ви не впевнені. Ви можете попросити екзаменатора повторити або пояснити це питання для вас.
 • Будьте впевненими та розслабленими і робіть все можливе.

Поради щодо тесту на IELTS Reading:

 • Не витрачайте забагато часу на запитання, на які ви не можете знайти відповідь.
 • Переходьте до наступного запитання та поверніться до проблемного запитання, якщо у вас залишиться час наприкінці.
 • Прочитайте всі запитання та підкреслюйте ключові слова, перш ніж почати читати текст.

Поради щодо тесту на IELTS Listening:

 • Перед прослуховуванням запису, прочитайте всі запитання.
 • Переконайтеся, що ви можете написати дати в правильному форматі.
 • Якщо у вас виникли проблеми з прослуховуванням записів, підніміть руку та попросіть допомогу.
 • При підготовці слухайте як британську англійську, так і американську, оскільки деякі цифри та слова вимовляються по-різному, а запис може йти від людей з різних англомовних країн.

 

Підписатися на новини
Безкоштовна консультація