Причини навчатися в Німеччині


							альт Корисно знати: Вища освіта

З кожним роком кількість іноземних студентів в Німеччині лише збільшується. Чому вони обирають Німеччину замість більш популярних США та Великобританії? Ви подумаєте, що вся справа в грошах, однак більш доступна вартість навчання в Німеччині не є єдиною причиною. Розповімо детальніше про цю та інші причини, які мотивують студентів обирати навчання в Німеччині німецькою мовою.

1. Так, перша і вагома перевага німецької освіти – це її доступність. Навчання в провідних університетах Німеччини вартує нижче, ніж в сусідній Великобританії чи заокеанських Штатах. В університетах, які розташовані не у великих містах, вартість 1 року навчання може бути навіть в кілька разів меншою. Крім того, українці мають змогу позмагатися за право навчатися безкоштовно в одному з державних університетів прикладних наук. Заплатити доведеться лише за проживання та семестровий студентський збір розміром в кілька сотень євро.

2. Німецька система вищої освіти має низку відзнак та не поступається за якістю систем вищої освіти Великобританії, США та Канади. Однак вагома перевага навчання в Німеччині німецькою для українців це не лише фінансова, а й географічна доступність.

3. Німеччина – це країна-лідер бізнес-життя Європи. Якщо студенти зацікавлені не лише в тому, щоб отримати диплом міжнародного зразка, а й ще під час навчання в університеті заручитись корисними професійними зв’язками та закласти фундамент розвитку успішної на міжнародному рівні кар’єри – Німеччина це те, що їм потрібно.

4. Німецька система академічних обмінів DAAD пропонує великий асортимент стипендій для студентів з України, більшість з яких орієнтовані саме на програми з німецькою мовою навчання.

5. Англійська мова давно є базою міжнародної комунікації, але з розширенням бізнесових зв’язків перед молодими спеціалістами стоїть завдання знати, крім англійської мови, ще одну-дві іноземні мови, які дозволять без проблем вести переговори з представниками різних країн світу. Німецька мова – ідеальний варіант. Сьогодні німецька мова є рідною для понад 100 млн. осіб і ще стільки ж осіб спілкуються німецькою як іноземною. Вона є державною мовою в Німеччині, Австрії та Ліхтенштейні, однією з офіційних мов у Бельгії, Італії, Люксембурзі, Швейцарії, а також є мовою національних меншин в близько 30 країнах світу.

6. З розвитком Німеччини як регіонального лідера вищої освіти серед іноземних студентів зростає кількість англомовних програм навчання в Німеччині. Однак асортимент німецькомовних програм досі переважає і вони доступніші по вартості навіть у приватних університетах.

Саме тому українці зацікавлені в тому, щоб вивчати німецьку мову і вчитися в Німеччині на німецькомовних програмах.

Де, як і коли вчити німецьку для навчання в Німеччині?

У типовій державній школі українські діти мають 2-3 уроки німецької мови на тиждень. Цього недостатньо для того, щоб вивчити німецьку до того рівня, що дозволить вступити в університет в Німеччині. Але якщо ви серйозно налаштовані, щоб ваша дитина здобувала вищу освіту в Німеччині, то Mudra має що запропонувати і батькам випускника, і тим, хто лише складає плани на майбутнє.

Стандартні курси німецької в міжнародних мовних школах в Німеччині

Це традиційний варіант для всіх, хто хоче вивчити німецьку, в тому числі і для іноземних студентів. Перевага стандартних міжнародних мовних шкіл в тому, що вони мають великий вибір програм для студентів з різним рівнем підготовки та різними цілями. Маєте час протягом академічного року? Обирайте навчання за стандартною програмою, корегуйте на власний розсуд її тривалість, інтенсивність або поєднуйте навчання одразу за кількома програмами.

Також деякі мовні школи мають спеціалізовані Pathway програми – це підготовчі програми для майбутніх студентів без фокусування уваги на вступі в конкретний університет. Ця програма може бути представлена в кількох варіантах з різними спеціалізаціями. Завдяки цьому студенти мають змогу вивчати професійну лексику та більше дізнаватися про свою майбутню професію.

Канікулярні курси німецької мови в Німеччині для студентів 12-16 років

Якщо до вступу в університет ще кілька років, однак ви серйозно вирішили вступати саме в німецький університет, підготовку краще почати якомога раніше. Крім стандартних мовних курсів вдома, важливе спілкування з носіями мови. Буде добре, якщо у вашій українській мовній школі буде носій німецької мови, однак найкращий варіант – це мовні курси для дітей в Німеччині. Потрапивши навіть на кілька тижнів у природне німецькомовне середовище, діти звикають до місцевої вимови, акценту, до сприйняття іноземної мови 24/7 та вчаться висловлювати власні думки німецькою. Якщо стандартні мовні курси в Німеччині вам не підходять через необхідність пропускати навчання в українській школі, то канікулярні програми – це саме те, що вам потрібно. Вони поєднують і навчання, і розваги. Тривалість програм від 2 до 6 тижнів. Канікулярні програми організовують як на базі міжнародних мовних шкіл, так і на базі шкіл-пансіонів. Зазвичай навчання за канікулярною програмою стартує влітку, взимку та інколи на великодніх канікулах.

Курси німецької в центрах підготовки до вступу в Німеччині

Це популярний вид освітніх закладів в країнах, де навчаються багато іноземних студентів. Центри підготовки можуть співпрацювати з одним або кількома університетами, готуючи студентів до вступу в ці університети, або ж вони можуть давати загальну підготовку і по завершенню навчання студенти можуть вступити в будь-який університет. Перевага таких центрів підготовки в тому, що вся увага під час навчання зосереджується саме на головній цілі – вступ в німецький університет. Студенти вивчають академічну німецьку, мають змогу порадитися з освітніми консультантами, відвідують з екскурсіями різні університети, вчаться працювати з різними видами письмових завдань тощо. Навчаючись в такому центрі, студенти отримують досвід та знання, які будуть корисні для них навіть під час навчання в університеті.

Мовні курси при університетах в Німеччині

Університети, які орієнтовані на іноземних студентів, зазвичай мають в своїй структурі мовні центри. На базі центрів розробляються курси «Німецька мова як іноземна». Їх студенти можуть відвідувати до початку навчання за академічною програмою або паралельно з курсами основної програми навчання. Тривалість курсу, особливості занять та вимоги для студентів у мовних центрах різних університетів відрізняються.

Підготовчі програми в університетах

Цей тип програм доступний не лише для майбутніх студентів бакалаврату, а й магістратури. Зазвичай університети, які орієнтовані на залучення якомога більшої кількості іноземних студентів, розробляють спеціальні підготовчі програми – Pre-Bachelor та Pre-Master. Особливість цих програм в тому, що вони не обмежуються лише вивченням академічної німецької, а й передбачають вивчення інших академічних предметів за спеціалізацією, знайомлять студентів з університетським життям, включають обов’язкові консультації з представниками університету, які допомагають обрати програму, скласти план навчання і ознайомлюють з варіантами стажування.

Вчимо німецьку: що, де і скільки

DID Deutsch-Institut – мовна школа та сертифікаційний центр для складання іспитів на рівень знання німецької мови. Школа має свої центри в Берліні, Мюнхені, Франкфурті, Гамбурзі. У DID Deutsch-Institut доступні стандартні програми німецької мови, програми підготовки до іспитів, програми підготовки до вступу в університет, програми літніх мовних таборів, програми професійної німецької. Вартість стандартної програми німецької мови з 20 заняттями на тиждень складає від 200 євро. Навчання нових груп за цією програмою відбувається щотижня з понеділка. Тривалість програми – від 1 до 48 тижнів. В одній групі навчаються 10-15 студентів.

Sprachcaffe Languages Plus – це міжнародна мовна школа, яка має власні центри у Франкфурті та Мюнхені. Sprachcaffe Languages Plus пропонує студентам як стандартні мовні програми, так і підготовчі програми для вступу в університети Німеччини без складання іспиту TestDaf. Мінімальна тривалість підготовчої програми – 9 тижнів. На тиждень студенти мають 20 годин занять в групах чисельністю до 14 осіб. Вартість навчання за програмою від 2600 євро (з проживанням у двомісній кімнаті в студентській резиденції).

EIIE EURASIA Institute – це міжнародний навчальний центр в Берліні. Крім стандартної мовної програми кількох рівнів, навчальний центр пропонує великий вибір підготовчих програм для тих, хто готується вступати в німецькі університети. Особливість цих програм у тому, що більшість з них розроблені з орієнтацією на підготовку студента до вступу в конкретний університет. Так, наприклад, студенти підготовчої програми зі спеціалізацією в бізнесі та технологіях готуються до вступу в Technical University of Applied Science Wildau, програми зі спеціалізацією в інженерії та бізнесі – в Technical University of Berlin, програми зі спеціалізацією в бізнесі – в Cologne Business School, програми зі спеціалізацією в медицині – в Technical University of Berlin та Charité International Academy. В EIIE EURASIA Institute є лише одна програма, що універсальна для студентів всіх спеціалізацій – Foundation Programme (Studienkolleg). Випускники цієї програми можуть стати студентами будь-якого німецького державного університету. Кожна програма поділяється на 5 рівнів в залежності від вихідного рівня знань студента. Вартість програми залежить від обраного рівня. Мінімальна вартість – від 900 євро за 6 тижнів навчання. Вартість підготовки з нуля стартує від 4000 євро за 7,5 місяців навчання.

Підписатися на новини
Безкоштовна консультація