Що ми знаємо про робототехніку? Можливості, перспективи, де навчатися.


							альт Корисно знати: Вища освіта

Реєструйтеся за цим посиланням на вебінари Mudra та залишайтеся на зв`язку з Mudra в InstagramFacebook та YouTube.

Що відомо про робототехніку?

Ми живемо в світі, де швидкість автоматизації вражає. Те, що раніше робили люди, без проблем сьогодні роблять машини та подекуди навіть швидше і якісніше. Дехто жаліється, мовляв, тотальна автоматизація процесів в багатьох сферах діяльності, особливо у виробництві та промисловості, стає причиною безробіття. Та насправді це хвиля нових можливостей для всіх і кожного. Якими б багатофункціональними не були б ці прилади, але їх потрібно розробляти, вдосконалювати, ремонтувати і обслуговувати, тому є потреба у професіоналах, які будуть цим займатися. Саме тому все більше студентів, які хочуть мати високооплачувану та конкурентоспроможну професію, звертають увагу на робототехніку.

Робототехніка – галузь, що об’єднує такі сфери як машинобудування, електротехніка та інформатика. В межах цієї програми студенти вивчають проектування, будівництво, експлуатацію та використання роботів, а також комп'ютерних систем для їх контролю, сенсорного зворотного зв'язку та обробки інформації.

Безумовними лідерами в підготовці фахівців з робототехніки є заклади вищої освіти США та Канади. На базі американських та канадських університетів працюють повністю укомплектовані дослідницькі центри, а також університети активно співпрацюють з бізнесом. Завдяки цьому студенти мають змогу переймати досвід у професіоналів, відвідувати практичні заняття та проходити практику в цих компаніях. До числа найпопулярніших закладів, куди українці їдуть вивчати робототехніку відносять такі заклади вищої освіти як New Jersey Institute of Technology, Fanshawe College, Sheridan College, Conestoga College, George Mason University, Colorado State University та інші.


Причини вивчати робототехніку

  • Вбудований інтелект є частиною сучасного обладнання вже в наші дні – від автомобілів до побутових приладів. Робототехніка – це не про майбутнє, а про сьогодення, тому вивчення цієї сфери актуально як ніколи для розвитку успішної кар’єри.

  • Випускники програми «Робототехніка» можуть проявити себе в різних галузях в залежності від сфери їхніх інтересів, починаючи з обслуговування безпілотних транспортних засобів в аерокосмічній галузі і роботів у підводній розвідці, завершуючи споживчими товарами.

  • За промисловими оцінками, надалі робототехніка як галузь діяльності буде тільки зростати, особливо сфера повного циклу обслуговування приладів. До 2025 року очікується, що рівень інвестицій в робототехніку складе до 66 мільярдів доларів. Стрімкий розвиток галузі зумовлює відповідний попит на якісно підготовлених фахівців. Водночас це цікава професія і з точки зору доходу, адже той самий інженер робототехніки заробляє за рік від 64 до 96 тис. доларів. І це лише середній показник. За умови наявності належної кваліфікації та досвіду роботи в США фахівці в сфері робототехніки здатні заробляти до 173 тис. доларів на рік.

  • Іноземні університети, які готують спеціалістів з робототехніки, популярні серед українців ще й тому, що вони пропонують вигідні умови навчання та практики. Студенти програм зі спеціалізацією в робототехніці проходять стажування в таких відомих компаніях як IBM, Intel, і декому з них вдається по завершенню навчання влаштуватися працювати в ці компанії за наявності гарних рекомендацій та високих показників успішності навчання.

Найпопулярніші професії в робототехніці

Розглянемо, які професії є актуальними в робототехніці.

  1. Інженер робототехніки – це особа, яка відповідає за розробку обладнання на папері, а після його конструювання інженер робототехніки відповідальний за тестування та аналіз діяльності розробленого обладнання. Цей спеціаліст відповідальний за контроль всіх проектів та активно співпрацює з іншими членами команди.
  2. Розробник програмного забезпечення – це фахівець, який відповідальний за розробку програмного забезпечення, адже кожен подібний прилад має свою комп’ютеризовану внутрішню систему.
  3. Технік – це фахівець, який або працює з інженером в процесі проектування нових приладів, або ремонтує та підтримує функціонал уже діючого обладнання.
  4. Менеджери з продажів в робототехніці – це фахівці, які мають знати свій продукт ззовні і зсередини, адже вони відповідальні за продаж готових приладів та послуги з розробки індивідуальних проектів для потенційних клієнтів.
  5. Оператор – фахівець, який цілодобово контролює роботу діючих приладів. В разі якщо прилад ламається, оператор перший реагує на це і за потреби залучає інших спеціалістів. Зазвичай оператори особливо потрібні для обслуговування такого обладнання як дрони, підводні прилади та прилади, які використовують у військовій сфері.


Зацікавилися можливістю реалізувати себе в робототехніці?
Отримайте безкоштовну консультацію від менеджера з питань освіти за кордоном вже зараз! Для цього телефонуйте за номером (044) 499 115 або залишайте заявку на консультацію на сайті.

 

Підписатися на новини
Безкоштовна консультація