Stanford University презентував модель вищої освіти майбутнього


							альт Корисно знати: Вища освіта

Стенфордський університет презентував новітню модель вищої освіти, що істотно відрізняється від сучасного уявлення системи вищої освіти. Нею передбачено, що замість нинішніх 4 років навчання на бакалавраті після випуску зі школи, люди матимуть змогу повертатися на навчання в університет протягом всього життя, коли вони будуть відчувати необхідність у специфічних професійних знаннях.

Розробники моделі вважають, що для ефективного виконання своєї первинної місії, сучасні заклади вищої освіти мають адаптуватися до змін сьогодення. Нині ми спостерігаємо таку тенденцію, що поки студенти вивчають професійні дисципліни, більшість цієї інформації встигає застаріти і втратити свою актуальність.

Запроваджувати цю модель у Stanford University почали з 2016 року, а нині представники університету заявили про амбітні плани повністю замінити нинішню модель навчання моделлю Open Loop до 2100 року.

Проаналізувавши нововведення Stanford University, можна зробити кілька важливих висновків про розвиток вищої освіти загалом. По-перше, слід визнати, що нинішній освітній підхід більше схожий в сучасних реаліях на міф, адже ним передбачено, що протягом перших років дорослого життя людина отримує знання і навички, які мають забезпечити її продуктивність та ефективність до кінця життя. Однак світ змінюється, інтенсивність подій збільшується, кількість інформації неймовірно швидко зростає, а поява різноманітних технологій також невпинно вражає.

Крім того, зростає роль м’яких навичок, які допомагають лишатися конкурентоспроможними на сучасному ринку праці незалежно від того, в якій сфері діяльності працює фахівець. Саме тому можна впевнено заявити, що ті університети, які не беруть до уваги зміни сьогодення і не адаптуються до нових реалій, ризикують втратити свій статус, попит на свої послуги і залишитися за бортом сучасної освіти.

Підписатися на новини
Безкоштовна консультація