Студентське життя в Китаї.


							альт Корисно знати: Вища освіта

Пошук вашого власного житла може бути складним завданням, але у вас є кілька варіантів, коли ви вирішуєте, де хочете жити в Китаї. Університети, як правило, пропонують житло спеціально для іноземних студентів, тому перш ніж займатися пошуком житла самостійно, зверніться з цим питанням до представника вашого університету.

Проживання в кампусі

Гуртожитки часто є найдешевшим і найбільш зручним варіантом для студентів університету. Багато університетів мають гуртожитки спеціально для іноземних студентів, так що ви опинитеся в оточенні людей, які поділяють той же досвід як іноземець у Китаї.

У багатьох університетах ви можете вибрати кімнату для однієї людини або спільну кімнату між двома або більше людьми. У них можуть бути приватні душі та туалети, прикріплені до кімнати, або спільна ванна кімната з іншими людьми, які живуть на вашому поверсі. Однак в більшості гуртожитків немає кухонь в кімнатах, але в будівлі є велика їдальня, де студенти можуть купувати продукти.

Ціни варіюються від університету до університету, а деякі номери коштують всього 800 ієн або 86 фунтів стерлінгів за весь навчальний рік. Обов'язково попросіть свій університет отримати додаткову інформацію, тому що деякі студенти повинні платити за воду і електроенергію, в той час як інші витрати включені.

Приватні апартаменти

Незалежно від того, де ви навчаєтесь, ви майже завжди маєте можливість орендувати свою квартиру. Оскільки Китай є такою великою країною, ціни варіюються в залежності від того, де ви вирішили вчитися. Середня орендна плата в центрі Пекіна становить близько 7185 ієн на місяць або 770 фунтів стерлінгів. У невеликих містах, таких як Шеньян, квартира такого ж типу буде коштувати 1525 фунтів стерлінгів, або 165 фунтів стерлінгів на місяць.

Перш ніж шукати приватну домовленість, поговоріть з вашим університетом, щоб переконатися, що це кращий варіант для вас. У той час як приватне житло може бути краще, ніж гуртожиток, ви можете зустріти не так багато людей, як ви, проживаючи в гуртожитку, і може бути важче обійти мовний бар'єр, якщо ви не знаєте китайців.

 

Поради щодо знаходження студентів в Китаї

  • Завжди звертайтеся до свого університету, якщо у вас є питання про житло.
  • Пам'ятайте про всі витрати, які вам можуть знадобитися, включаючи електрику, воду (пиття і прання), інтернет, транспорт і пральню.
  • Завжди ознайомлюйтесь з контрактом на житло, щоб ви знали про всі витрати і правила розміщення.
  • Цінуйте свій час – зараз ви можете не знати, який варіант обрати, але чим раніше ви почнете пошуки, тим швидше ви знайдете житло, яке найкраще підходить саме вам.
Підписатися на новини
Безкоштовна консультація