Тайм-менеджмент: що це і з чим його їдять?


							альт Корисно знати: Вища освіта

У всіх людей на цій планеті є 24 години в добі та 7 днів в тижні. Тільки чомусь хтось за цей час встигає навчатися, працювати і регулярно зустрічатися на гамірні посиденьки з друзями, а хтось ледь-ледь справляється з робочими дедлайнами. В чому ж справа? А виною всьому тайм-менеджмент. Про базові правила управління часом  Mudra розповість вам в цьому матеріалі.

1. Оцінюйте реально свої можливості. Ви, звичайно, можете запланувати, що за день-два вивчите курс історії України за 5-11 клас, однак це не відповідає вашим навіть фізичним можливостям.
2. Плануйте свій відпочинок. Для продуктивної та ефективної роботи, людина має відпочивати. Це стосується як режиму сну, так і можливості відволіктися від робочого чи навчального ритму прогулянкою в парку.
3. Встановлюйте чіткі терміни виконання завдань. Це допомагає вам зрозуміти, скільки часу ви витрачаєте на те чи інше завдання, і  наскільки завантажений у вас графік. Крім того, завдяки цьому легше стримуватися від бажання побити байдики, гортаючи соцмереж. У вас є конкретна дата, до якої ви маєте впоратися, тому вперед до роботи.
4. Проблема «У мене немає вільного часу, але є завали» часто пов'язана зі звичайним невмінням правильно ставити пріоритети. Всі справи умовно можна поділити на 4 групи:

  • Важливі термінові
  • Важливі нетермінові
  • Неважливі термінові
  • Неважливі нетермінові

Склавши перелік справ на день або тиждень, визначте до якої з 4 груп відноситься кожне із ваших завдань. Найважливіші для вас завдання знаходяться в першій групі. Для завдань другої групи важливо встановити чітко час, коли ви ними займетеся. Що стосується завдань 3 і 4 груп, то серед них важливо виявити завдання «пожирачі часу» і за можливості взагалі мінімізувати їхню кількість.

5. Порада про делегування актуальна не лише для великих бізнесменів, а й для студентів чи школярів. Якщо якесь завдання, що не є пріоритетним для вас, може виконати інша людина, то чому б не скористатися цією можливістю?
6. Не соромтеся просити про допомогу. Часто ми витрачаємо багато часу на те, що можна було б вирішити за годинку-другу, якби ми не соромилися попросити когось з друзів допомогти з хатніми справами або новою темою з біології.
7. Запорука ефективності в роботі над будь-яким завданням — вміння сконцентруватися. Для цього краще організувати робочий процес по методу Помідора:

25 хвилин сконцентрованої роботи — 10 хвилин відпочинку — 25 хвилин сконцентрованої роботи — 10 хвилин відпочинку і т.д. Для зручності можна завантажити на телефон однойменний додаток.

8. Режим «Юлія Цезаря» або багатозадачності позбавляє вас уміння концентруватися і максимально ефективно працювати. Плануючи, виділяйте час з розрахунком на 1 задачу, а не одночасну роботу ще над 5.
9. Працюючи, важливо, щоб нічого і ніхто вас не відволікав. Відкладіть телефон, нові пости в інстаграмі не зникнуть, поки ви будете робити домашнє завдання з курсів англійської.
10. Завершуйте кожен день перевіркою, що вам вдалося зробити за день, а що ні. Проаналізуйте, чому ви щось не встигли зробити і візьміть це до уваги під час планування нового дня.

І не забувайте, що беручись за будь-яку справу, 50 % успіху — це правильний настрій. Вірте в свої сили і працюйте над тим, щоб ваші цілі стали реальністю.

Підписатися на новини
Безкоштовна консультація