ТОП 3 університети для вивчення режисури


							альт Корисно знати: Середня освіта

Режисер є одним з основоположних фахівців на майданчику, від рівня професійності якого залежить остаточний результат роботи великої команди та успішність фільму.

Щороку дедалі більше студентів вирішують вивчати режисуру за кордоном. В цьому є свої переваги. По-перше, студенти, які не точно впевнені, що за спеціалізація їм цікава, вивчають кіновиробництво. Навчання на бакалаврській програмі з кіновиробництва дає універсальні знання для розвитку кар’єри в кіноіндустрії.

Якщо ж ви точно впевненні, що хочете займатися в майбутньому режисурою, то слід відповідально поставитися до питання вибору закладу вищої освіти. У виборі університету для вивчення режисури, слід орієнтуватися на кілька основних факторів.

1. Рівень розвитку індустрії в країні.

Крім історії, наскільки розвинутим кіновиробництво було раніше і є зараз в певному регіоні, цей показник також дуже залежить від державної політики, яку проводить керівництво країни. Кіновиробництво це не лише мистецтво, це також і бізнес. А це в свою чергу певні юридичні норми та податкова система, за якими працюють кіностудії. Це особливо актуально для іноземних кіностудій, які обирають місця для зйомок не лише вивчаючи локації, а й податкову систему країни, де знаходиться локація. Чим лояльніше місцеве законодавство до кіновиробництва, тим більше розвинена індустрія в цій країні.

2. Рівень співпраці університетів з кіностудіями та відомими фахівцями.

Рівень університету показує те, наскільки розвинені у нього зв’язки з професійними об’єднаннями та окремими фахівцями галузі. Як часто до студентів приїздять з лекціями відомі фахівці? Де студенти проходять стажування? Це обов’язково варто врахувати, обираючи навчальну програму та заклад вищої освіти.

3. Різноманіття навчальних програм.

Цінність кожної навчальної програми залежить від того, скільки користі може вона дати для студентів. А це напряму залежить від співвідношення теорії та практики в навчальному плані. Студенти обирають навчання закордоном, тому що тамтешні університети роблять акцент саме на практичних заняттях, які вже з першого року навчання дають змогу розвивати професійні вміння і навички. Крім того, в такий спосіб студенти поповнюють своє портфоліо та знайомляться з представниками індустрії, що особливо важливо для розвитку кар’єри.

New York Film Academy

Це одна із найвідоміших шкіл кіно світу. Її студентами прагнуть стати хлопці та дівчата з усіх куточків світу. Серед випускників New York Film Academy провідні режисери, сценаристи, оператори, актори та актриси. Серед зіркових лекторів New York Film Academy Стівен Спілберг, Аль Пачіно, Гленн Клоуз, Бен Стіллер та безліч інших відомих митців. У New York Film Academy доступні 2 спеціалізації в режисурі в залежності від того, які тематики цікавлять студента:

  • Кінорежисура
  • Режисура документального кіно

Головна перевага New York Film Academy в тому, що основний акцент в кожній програмі робиться саме на практичний аспект засвоєння теми. Студенти обирають New York Film Academy ще й тому що академія має велике різноманіття програм. Серед них є і кількаденні воркшопи, і кількатижневі курси, і кількарічні академічні програми з можливістю здобути ступінь бакалавра чи магістра. Вартість навчання на курсі з режисури тривалістю 4 тижні –3647 доларів , на бакалаврській програмі тривалістю 9 семестрів –14448 доларів за семестр, на магістратурі тривалістю 6 семестрів – 14447 доларів за семестр.

University for the Creative Arts

Це університет творчих спеціальностей у Великобританії. University for the Creative Arts має 4 кампуси, головний з яких знаходиться в Кентербері. University for the Creative Arts входить до переліку 25 найкращих університетів країни за версією Complete University Guide 2018. Серед випускників University for the Creative Arts відомі діячі культури та кіно, зокрема, і режисери Уільям МакГрегор та Гарет Едвардс. Вибір програм в University for the Creative Arts дещо скромніший, ніж в New York Film Academy, але студентам магістратури доступні програми зі спеціалізацією в режисурі кіно та режисурі документального кіно. Тривалість навчання – 1 рік. Вартість 1 року навчання – 22000 доларів.

EICAR

Це приватна французька школа кіно та телебачення, яка була заснована в 1972 році в Парижі продюсером та режисером Жан-Полем Вієном. З 2000 року в школі запрацював департамент англомовних програм бакалаврату та магістратури, а також однорічні кваліфікаційні програми зі спеціалізацією в режисурі. У EICAR активно займаються розвитком партнерських відносин, адже це допомагає студентам школи долучатися до розвитку європейської кіноіндустрії. Зокрема студенти EICAR регулярно беруть участь у французьких національних та міжнародних кінофестивалях. Це хороший спосіб показати результати своєї роботи, перейняти досвід колег та знайти нові професійні знайомства. Перевага EICAR в великому асортименті бакалаврських та магістерських з режисури зі спеціалізацією в різних предметних областях. Тривалість навчання на бакалавраті – 3 роки, на магістратурі – 2 роки. Вартість 1 року навчання в EICAR – 15700 доларів.

Вибір країни навчання і програми – це серйозне питання. Обираючи, важливо враховувати особливості законодавства, що поширюється на іноземних студентів, особливості умов проживання та перспективи розвитку кар’єри після навчання. Саме тому так важливо звертатися до професійних консультантів з питань освіти.

Отримайте безкоштовну консультацію від фахівця Mudra вже зараз. Для цього зателефонуйте за тел. (044) 499 115 0 або залишайте заявку на сайті.

Попередня новина

Найнезвичніші професії світу Корисно знати: Вища освіта
Найнезвичніші професії світу

Наступна новина

Сфера продюсування Корисно знати: Вища освіта
Сфера продюсування
Підписатися на новини
Безкоштовна консультація