Тема навчання за кордоном оповита міфами та стереотипами. Хтось розповідає про те, що це недоступно для всіх, а хтось навпаки годує співрозмовників локшиною «У *назва країни* всі чекають саме на вас!». Які з цих стереотипів мають правдиве підґрунтя, а про що варто забути та чому, Mudra розповість у цьому матеріалі.
Що-що, а це питання найбагатше на кількість міфів. І, що варто зауважити, мова часом йде про протилежні за значенням міфи: чи то навчання настільки недоступне, що вчитися в іноземному виші можуть тільки діти людей із переліку «ТОП 100 найбагатших особистостей України», чи то є стипендії, які покривають все-все-все та ще й щомісяця видають гроші.
Часто ці міфи поширюють і самі недобросовісні освітні агенції та освітні консультанти, які ганяються за гучними заголовками, забуваючи про зміст.
Приклади сумнівної реклами про навчання за кордоном
Саме тому розберемося у цьому питанні послідовно:
Якщо ви платите немалі гроші в іноземному виші та вважаєте, що це вже є гарантією здобуття в майбутньому іноземного диплома, то приготуйтеся розчаруватися. Якщо в багатьох українських вишах статус контрактника є вагомою причиною, щоб пропустити повз очі двійку-трійку, то в іноземних вишах все зовсім інакше. Завалили курс? Проходите його знову в наступному семестрі та вдруге складаєте іспит. Звичайно ж з повторною оплатою кожного кредиту.
Одна з особливостей, яку часто подають освітні консультанти як перевагу навчання за кордоном, це можливість обирати кількість курсів для вивчення протягом семестру. Але недобросовісні консультанти забувають (або ні) уточнювати, що так само у кожному виші є норми мінімальної і максимальної кількості курсів, що може вивчати студент за 1 семестр.
Якщо ви плануєте поїхати навчатися за кордоном, віддавши всі заощадження за навчання і розраховуєте жити на те, що будете заробляти, то для вас теж є кілька новин.
Дехто розглядає навчання за кордоном як фундамент для переїзду в іншу країну. І це цілком логічно і раціонально, але не все так солодко.
По-перше, не всі країни надають дозвіл для працевлаштування для випускників-іноземців. Вивчились? Молодці, їдьте додому.
По-друге, навіть у таких привабливих з еміграційної точки зору країнах як Ірландія та Канада, не роздають всім 100 % випускників дозвіл на працевлаштування. Під час свого рішення місцеві міграційні служби оцінюють рівень вашої міграційної привабливості за низкою показників:
По-третє, якщо ви розраховуєте поїхати вчитися за довгим мовним курсом з надією отримати дозвіл на працевлаштування, то знімайте свої рожеві окуляри вже зараз. Подібні дозволи видаються виключно випускникам академічних програм.
Якщо ви вважаєте свої 190+ балів з ЗНО ключиком, який відчинить двері всіх іноземних університетів і дасть вам, якщо не всі, то хоча б вагому частку стипендій, то ми знову змушені вас розчарувати. У більшості країнах світу результати ЗНО вам просто не знадобляться.
Ми сподіваємось, що цей матеріал був корисний для вас з точки зору отримання нових знань та розвіювання міфів. Якщо у вас залишилися ще питання або потрібна допомога при вступі в іноземний виш, скористайтеся можливістю отримати безкоштовну консультацію від фахівців Mudra за тел. (098) 115 115 0, (095) 115 115 0 або (063) 115 115 0.
Дізнавайтесь про освіту за кордоном українською мовою
Перейти на UA версію сайту?