Як обрати школу за кордоном. Покрокова інструкція.


							альт Корисно знати: Середня освіта

Отже, ви вирішили повчитися в школі за кордоном. Чудово! Проте тисячі шкіл бажають бути обраними міжнародними студентами. В цій невеличкій статті ми допоможемо вам розібратися з тим, як обрати школу, яка підійде саме вам.

Що ви шукаєте?

Ви нічого не знайдете, якщо ви не знаєте що шукаєте. Ви не можете дослідити всі школи в світі. Тому варто виділити декілька основних критеріїв для того, щоб звузити список шкіл для вибору та зменшити площу пошуку ідеальної школи.

Перше запитання яке ви маєте собі задати – Чому ви хочете навчатися за кордоном? Виділіть для себе основні причини перед тим як ми перейдемо до наступного кроку.

Наступне запитання – Як довго ви хочете навчатися? Декілька тижнів на програмі інтеграції, семестр, рік, або може закінчити школу за кордоном.

Це запитання може дуже сильно вплинути на вибір школи.

Де ви хочете навчатися? Якщо ви хочете навчатися в Торонто, тому що там живе ваша тітка – прекрасно.

Але якщо ви не знаєте яку країну обрати, задайте собі ще декілька запитань:

Яка мова навчання? Одним з результатів навчання в середній школі за кордоном – це вільне володіння академічною мовою. Тому варто обирати навчання в середній школі тієї країни, де ви надалі плануєте здобувати вищу освіту. Крім мови, це дозволить вам зрозуміти чи до душі вам країна навчання, менталітет людей, культура та традиції.

Яка вартість навчання? Вартість навчання може сильно відрізнятися й залежить від багатьох факторів. Від декількох тисяч на рік до десятків. Якщо ви не можете дозволити навчання в певній школі, ви можете запитати про можливість отримання стипендії.

Які міста та місця вам подобаються?  Ви любите великі шумні мегаполіси чи спокійні затишні міста. Ви хочете жити поруч із пляжем або, можливо, поруч з горами для піших прогулянок та катання на лижах? Ці запитання допоможуть вам обрати геолокацію навчання.

Де плануєте здобувати вищу освіту та яку спеціальність плануєте обрати? Школи за кордоном не просто вчать студентів з різних предметів, вони готують студентів до навчання в університеті та подальшої кар’єри.

Які країни мають хорошу репутацію з предмету, який ви хочете зробити основним в університеті? Так, наприклад, Швейцарія славиться своїми програмами гостинності та готельної справи. Італію варто обрати, якщо плануєте вивчати предмети зі сфери моди та дизайну, а якщо ви хочете вивчати французьку, то краще це зробити у Франції.

Де знайти список шкіл, в яких дозволено навчатися міжнародним студентам? За роки роботи ми зібрали велику партнерську базу шкіл по всьому світу. Ми завжди раді допомогти вам із вибором школи, яка стане першим кроком до вашого успіху в житті.

Які ваші оцінки? Чи відповідаєте ви вимогам ТОП шкіл країни, щоб бути зарахованими в них, чи варто обрати навчання в школах в рейтингу трохи нижче.

А ще: до яких предметів у вас є хист,  які ваші захоплення та хобі?

Чи варто питати думку інших?
Робіть вибір самі, але не нехтуючи порадами експертів. Ви можете попитати враження та відгуки учнів, що вже навчаються в школі. Також варто відвідати школу перед початком навчанням.

Як фіналізувати вибір?

Як тільки ви створили список шкіл, задайте собі наступні запитання:

  1. Яка школа пропонує програми які мені цікаві?
  2. Яка школа найкраще підготує до навчання в обраному університеті?
  3. Навчання в якій школі ви можете собі дозволити. Якщо ні, чи може школа надати стипендію на навчання?
  4. Яка школа може вас прийняти виходячи з умов зарахування?
  5. Яка школа має найбільш захоплюючу локацію, кампус, найкращі умови проживання та позашкільні заходи?

Ставте плюси біля шкіл та складіть загальний рейтинг. Краще зробити це в Excel документі, де ви включете посилання на веб-сайти шкіл, всю інформацію й завжди можете повернутися до порівняння.

Успіхів!

Підписатися на новини
Безкоштовна консультація