Як отримати безкоштовне навчання за кордоном?


							альт Корисно знати: Вища освіта

Існує дуже багато охочих отримати вищу освіту за кордоном, але багатьох стримує простий фактор – гроші. Саме тому ми розповімо про те, які є можливості безкоштовного навчання за кордоном та в яких країнах.

Стипендії.

Коли ви подаєте документи в університет, ви можете запросити фінансову підтримку. Для цього треба довести, що фінансовий стан родини такий, що немає змоги платити за навчання, в такому разі університет може розглянути ваш випадок і на свій розсуд присудити – часткове або повне покриття витрат, також університет може відмовити у фінансовій допомозі.

Існує ще вид стипендій, який не залежить від фінансового стану родини. Це, як правило, фінансова нагорода за академічні, творчі, спортивні досягнення студента. Також, стипендія може бути виділена як заохочення студентам, які навчаються на пріоритетній для ВНЗ спеціальності. Такі стипендії виділяються для тих спеціальностей, які, на думку вишу, мають якийсь вплив на суспільство, а наявність спеціалістів в цій сфері особливо важлива. Це можуть бути медики, економісти, педагоги та інші спеціалісти.

Задля того аби податися на стипендію студент має написати мотиваційний лист та аргументувати чому саме він заслуговує на стипендію. Дуже часто університет ставить певні умови для отримання стипендії, наприклад, відпрацювання чи допомога на кампусі на волонтерських засадах.

Гранти.

Відмінність гранту від стипендії в тому, що грант видається під певну мету – проект, дослідження, інколи це інвестиція в навчання студента, який сам не в змозі платити за навчання, але коли студент отримує грант він не має нічого відпрацьовувати. Гранти видають на основі конкурсу, дуже часто задля ведення наукової діяльності, проведення досліджень.

Дослідницькі стипендії.

Цей вид стипендій виділяється виключно тим, хто вже має науковий ступінь магістра або доктора і бажає надалі продовжувати навчання та допомагати в проведенні досліджень. Вам можуть запропонувати роботу асистента професора, де в ваші обов’язки буде входити проведення лекцій для молодших курсів, допомога з дослідженнями та з іншою роботою професора. 

Деякі країни Європи пропонують безкоштовне навчання або навчання за символічну плату. Наприклад, в Німеччині ви зможете навчатися безкоштовно німецькою мовою, сплачуючи семестровий збір. Обираючи варіант, варто також взяти до уваги вартість проживання в країні, чи дозволяє міграційна політика обраної країни паралельно працювати, а також – чи дає можливість університет подаватися на конкурс для отримання стипендії іноземним студентам. Отже, розглянемо країни, які дають можливість навчатися безкоштовно.

Чехія - досить популярний напрямок для українських студентів, оскільки знаходиться відносно близько до України. Чехія пропонує безкоштовне навчання для іноземних студентів чеською мовою в державних ВНЗ. Університети Чехії надають рівні можливості для всіх студентів в конкурсі на стипендію. Також іноземний студент має право на медичне обслуговування так само як і чеські студенти. Чехія пропонує деякі пільги на громадський транспорт та харчування в студентській їдальні для іноземців.

Фінансових переваг на навчання дійсно чимало, але навчатися на чеській мові – досить складно, якщо не вчити її завчасно.

Німеччина пропонує безкоштовне навчання німецькою мовою, а деякі ВНЗ пропонують безкоштовні програми й англійською мовою. Знання німецької мови на досить високому рівні є обов’язковою умовою для вступу в німецький університет. Деякі університети будуть стягувати щорічний внесок на навчання приблизно у 600 євро, це залежить від місця, де розташований ВНЗ. Конкурс на вступ до ВНЗ Німеччини досить великий, а головне на що звертають увагу при вступі – гарні оцінки в школі та володіння німецької мови.

Університети, як правило, заохочують талановитих студентів, яким потрібна фінансова допомога. Але конкурс на стипендії та інші види допомоги надзвичайно великий, оскільки охочих отримати освіту в найкращих ВНЗ – безліч.

Підписатися на новини
Безкоштовна консультація