Як отримати освіту MA і MBA в США: основні дисципліни


							альт Корисно знати: Вища освіта

Ви вже отримали ступінь бакалавра, а тепер хочете поглибити свої знання та мати конкурентні переваги на ринку праці. Ви відчуваєте, що для подальшого стрімкого кар’єрного росту вам необхідні ще певні знання, ви хочете стати дійсно конкурентоспроможним на ринку праці, в такому разі магістратура в США - для вас.

Отримати МА в США. МА (Мaster of Аrt) – магістратура для тих, хто не збирається йти в науку, але бажає отримати грунтовні практичні знання та навички для подальшої роботи. Магістратура в США включає в себе практичні заняття, дослідження, роботу над спільними проектами, кейс-стаді (дослідження реальних випадків, проблем певних компаній тощо), дискусії та лекції з представниками в своїй галузі. Майже всі магістерські програми в США тісно співпрацюють з місцевими підприємцями та лідерами бізнесу, тому навчальні заклади зазвичай пропонують своїм студентам практику та перспективи подальшого працевлаштування в деяких компаніях-партнерах закладу. Також перевагами магістратури в США є інноваційні методики, сучасне обладнання, гарна дослідницька база та безліч можливостей для студентів.

Що необхідно для вступу:  для вступу на магістратуру в США більшість ВНЗ вимагають наявність мінімум 16 років освіти (12 школи та 4 роки бакалаврату), тест на знання мови (IELTS, TOEFL) та загальний тест GRE або просто показати середній бал диплому, в залежності від університету. Також для вступу на магістратуру вам знадобиться заява про наміри, де студент в короткій формі має розповісти про цілі, які він ставить перед собою та чому він обрав саме цю програму. Рекомендаційні листи, від ваших викладачів або керівників про ваш потенціал, навички. Також обов’язково має бути резюме, декілька есе на теми, які визначить університет. Всі вищеперераховані документи мають бути докладені до аплікаційної форми. 

MBA (Master of Business Administration) – програма для тих, хто вже має досвід роботи та для тих, кому необхідні ще певні знання та навички для ривку в кар’єрі, в зростанні власного бізнесу. Наприклад, Amazon в описі деяких вакансій ставить позначку, що MBA освіта буде значною конкурентною перевагою. MBA вчить системному мисленню, аналізу підприємств та їх практик, в ході навчання обов’язково застосовується метод кейс-стаді, робота в групах, робота над розробкою проектів, стратегії розвитку підприємств. Також важливою складовою навчання є виїзні модулі на підприємства як локальні так і міжнародні, де студенти мають змогу переймати найкращі практики та імплементувати їх в своїй роботі. Магістратура з бізнес адміністрування – це не тільки навчання, а й знаходження й налагодження професійних ділових зв’язків, які можуть бути корисними в подальшій роботі.

Для вступу на MBA програму вимоги трохи складніші, оскільки крім документів, що перераховані вище, майбутній студент має підтвердити достатній рівень знань, вмінь та досвіду для навчання на подібній програмі. В залежності від обраного напрямку, навчальний заклад вимагає досвіду роботи від 2 до 10 років. Оскільки без певного стажу програма не буде нести для студента ту цінність, яку він має отримати.

Якщо всі подані документи влаштовують, вас запросять пройти інтерв’ю. Зазвичай інтерв’ю – це бесіда про причини, чому студент бажає отримати MBA, очікування щодо програми та питання про попередній досвід.

Вступ на магістратуру в США – це свідомий крок значно поглибити свої знання та підвищити свою конкурентоспроможність на ринку праці. Адже залучення найкращих практиків, вивчення досвіду, робота над проектами та безліч іншого дають дійсно ефективні знання та навички для стрімкого кар'єрного росту.

Підписатися на новини
Безкоштовна консультація