Як порахувати бюджет для здобуття середньої освіти за кордоном?


							альт Корисно знати: Вища освіта

Коли йдеться про навчання за кордоном, батьків зазвичай в першу чергу непокоять питання, яку країну і навчальний заклад обрати та скільки це буде коштувати. Раніше Mudra вже розповідала, що слід врахувати, вагаючись, чи варто взагалі дитині їхати здобувати середню освіту за кордоном. У цьому матеріалі ми хочемо зосередити вашу увагу на ще одному дуже важливому питанні – прорахунку бюджету на навчання в іноземній школі.

На жаль, не дуже добросовісні освітні агенції тішать обіцянками в рекламних оголошеннях про те, що і середню, і вищу освіту за кордоном можна здобути ледь не безкоштовно. Все б нічого, але зазвичай потім в процесі співпраці з подібними фахівцями з’являються якісь невідомі донині платежі з кількома нулями. Щоб з вами такого не трапилося, ознайомтесь з типовим переліком витрат, до яких слід бути готовими, якщо вас цікавить середня освіта за кордоном.

Послуги освітньої агенції

Якщо ви вирішили вступати з допомогою сторонніх фахівців, то витрати на це теж варто врахувати у вашому бюджеті.

На ринку освітніх агенцій поширена проблема, коли деякі агенції, бажаючи бути більш привабливим для потенційних клієнтів, називають ціни нижче ринкових. І лише в процесі співпраці з’ясовується, що названа сума не враховує довгий перелік додаткових витрат. Саме тому коли освітній консультант називає конкретну суму, вимагайте, щоб вам надали конкретний перелік послуг, які ви оплачуєте, і що не враховано в цю суму і потрібно буде оплатити додатково.

У компанії Mudra ви можете отримати безкоштовну консультацію, під час якої фахівець з питань освіти за кордоном проаналізує:

  • рівень підготовки студента (академічна успішність, рівень володіння іноземною мовою, вік);
  • бюджет;
  • мету навчання за кордоном.

Після цього вам окреслять кілька варіантів, які вам доступні з нинішнім рівнем підготовки, бюджетом і метою. Для глибинного пошуку пропозиції по конкретних країнах, закладах і програмах, потрібно підписати договір про співпрацю і оплатити послуги компанії.

Середній освіті за кордоном бути!


Після вибору навчального закладу починається процес підготовки до вступу. На цьому етапі йтиметься про такі витрати:

 1. Реєстраційні збори

Вони залежать від країни та типу навчального закладу. В середньому мова йде про 100-300 євро, але є варіанти, де реєстраційні збори сягають 1000 євро, а є такі, де вони можуть бути відсутні взагалі.

 2. Підтвердження фінансової спроможності

До подачі документів на візу сім’я має підтвердити, що вона спроможна оплатити навчання і проживання дитини за кордоном. Знову ж кожна країна має свої мінімальні суми і умови. Десь достатньо надати виписку з банку, а десь, як, наприклад, в Німеччині, необхідно відкрити блокований рахунок.

 3. Візові збори

Це стандартні суми, які залежать від типу візи та країни.

 4. Медична страховка

Зазвичай навчальні заклади надають індивідуальні рекомендації, які конкретно страхові пакети послуг необхідні для студентів. Детальніше про медстрахування для іноземного студента можете почитати тут.

 5. Послуги опікуна

Опікун – це той, хто представляє інтереси неповнолітнього студента в іншій країні. У деяких країнах опікуном виступає сам навчальний заклад і вартість цих послуг враховано у загальній вартості за навчання. Але є країни, де на законодавчому рівні закріплено, що опікуном має бути окрема людина. Для цього в цих країнах є окремі компанії, які професійно цим займаються.

 6. Навчання і проживання

Умови оплати навчання та проживання залежать від самого навчального закладу та обраних умов проживання. Деякі школи та коледжі дають опцію оплати за семестр, дехто вимагає оплачувати одразу рік навчання.

Що стосується харчування, то тут все залежить від обраного місця проживання – у резиденції чи в сім’ї. Якщо студент живе в резиденції, то зазвичай названа вартість проживання включає і триразове харчування. Якщо студент живе в сім’ї, то він має змогу обирати – харчуватися повністю з сім’єю, частково (сніданок і вечеря) або самостійно.

 7. Особисті витрати

По-перше, це питання може вирішуватися на рівні батьки-дитина, коли обидві сторони обирають зручний і прийнятний для них варіант забезпечення студента коштами для особистих потреб. Але також можливий варіант, коли навчальний заклад або опікун отримують певну суму грошей на кишенькові витрати студентів і видають їх їм, надаючи батькам звіт.

Також якщо дитина має окремо опікуна, то батьки зобов’язані додатково забезпечити його грошима на випадок непередбачуваних ситуацій. Наприклад, якщо дитина потрапить до лікарні, і страховка не буде повністю покривати всі витрати.

 8. Дозвілля

Зазвичай школи та коледжі мають обов’язкові та необов’язкові поїздки й заходи. Витрати на перші батьки заздалегідь обов’язково оплачують. До необов’язкових поїздок та заходів можна долучатися за бажанням.

Надзвичайні ситуації та фінанси

Якщо виникають непередбачувані проблеми зі сторони школи, то освітня агенція виступає посередником між іноземним навчальним закладом та сім’єю студента. Це чітко прописано у договорі про співпрацю, яку підписують представник освітньої агенції та представники студента. Це стосується і фінансових зобов’язань.

У компанії Mudra на початку співпраці освітній консультант обов’язково повідомляє батькам, які фінансові виплати підлягають поверненню у разі непередбачуваної ситуації, а які – ні.

Слід розрізняти, які кошти ви оплачуєте освітній агенції і які – навчальному закладу. Всі витрати, які пов’язані з послугою щодо вступу, підготовки документів, візового супроводу – це те, що сторона студента оплачує напряму агенції. Витрати, які пов’язані безпосередньо з навчанням, проживанням, медичною страховкою, опікуном – це те, що сторона студента оплачує напряму навчальному закладу.

Середня освіта за кордоном – це інвестиція в інший формат мислення та середовище розвитку вашої дитини. Крім того, навчання в іноземній школі стає фундаментом, з яким легше здобувати вищу освіту за кордоном. Студент не лише має належний рівень знань, диплом потрібного зразка, а й емоційно та психологічно готовий до ефективного й результативного навчання в міжнародному середовищі. Саме тому якщо ви ще вагаєтесь або у вас залишися питання щодо вартості середньої освіти за кордоном, скористайтеся нагодою отримати безкоштовну консультацію від Mudra за тел. (098) 115 115 0, (095) 115 115 0, (063) 115 115 0.

Підписатися на новини
Безкоштовна консультація