Як жити з приймаючою родиною під час навчання за кордоном.


							альт Корисно знати: Мовні курси

Все більше популярності набирають навчальні програми за кордоном. Багато українців, особливо ті, що їдуть на мовні програми, обирають проживання в приймаючій родині, що дає можливість максимально інтегруватися в суспільство країни, мовне середовище, відкрити для себе аутентичні традиції та культуру країни навчання.

Проживання з host family має багато переваг як фінансових так і академічних.  Проте, проживання з приймаючою сім'єю також пов'язане з деякими обмеженнями, які притаманні розподілу житлової площі з незнайомими людьми, і завжди існує можливість того, що у вас можуть бути різні життєві звички та уподобання.

Як жити з приймаючою родиною, щоб цей процес був гладким, розкажемо нижче.


Перед поїздкою:

1. Чесно заповніть свою заявку на пошук host family.

Ви можете звести до мінімуму ваші уподобання та побажання, коли ви перебуваєте в пошуку приймаючої сім'ї, сподіваючись, що це зробить вашу заявку більш успішною або бажаною. Це може створити певні проблеми, коли ви зустрінетесь із сім'єю, і зрозумієте, що ви отримали зовсім не те, що бажали. Будьте чесні щодо ваших уподобань, заповнюючи анкету, особливо, що стосується вашого способу життя, їжі, наявності домашніх улюбленців, відношенню до поганих звичок тощо.

 

2. Почитайте про культуру родини, що вас буде приймати.

Культурний шок станеться незалежно від того наскільки ви готові до вашої поїздки, але якщо перед навчанням ви трохи дізнаєтеся про культуру господарів будинку, то це допоможе уникнути зайвих незручностей конфліктів та стресів.

 

3. Дізнайтеся основні фрази з мови приймаючої родини.

Якщо ви ще не знаєте місцеву мову, спробуйте вивчити кілька ключових фраз заздалегідь. Зустріч, мабуть, буде трохи незручною, але, якщо ви будете в змозі сказати основні фрази, як "привіт" і "дякую" на рідній мові вашої сім'ї, це полегшить процес інтеграції.

 Одразу після приїзду:

Перші тиждень – два найважливіші для встановлення гарних відносин. Існує декілька кроків для створення міцних відносин, які допоможуть зробити ваш відпочинок та навчання взаємовигідним.

 

1. Запитуйте більше запитань, знайомтеся з побутом та історією приймаючої родити.

Сумно казати, але реальність така, що багато студентів, які живуть з приймаючою сім'єю, ніколи не намагаються дізнатися про своїх господарів. Комбінація адаптації, культурного шоку та реалій подорожі можуть створити бар’єр між вами та вашою родиною-господарем. Відповідальність студента спробувати подолати ці прогалини. Зрештою, ви навчаєтеся за кордоном, щоб дізнатись про нові культури та способи життя.


2. Запропонуйте або прийміть правила дому.

Незабаром після прибуття ви будете мати відверту розмову про правила та очікування будинку. Можливо, ваша хост мама подає вечерю щовечора о 8 годині, або ваша хост сестра потребує кухонний стіл у суботу вранці, щоб працювати над її арт-проектом. Чи дозволено вам запрошувати гостей? А як щодо нічних гостей?

Набагато простіше провести ці обговорення перед виникненням потенційного конфлікту, тому готуйтеся до відкритого спілкування. Незалежно від того, наскільки незручною здається ця розмова, вона буде більш незручною після того, як ви порушите якесь правило.

 

3. Розкажіть про традиції та звички вашої родини в Україні.

У більшості випадків приймаючі родини зацікавлені в культурному зануренні так само, як і студенти - інакше в них не буде стимулу відкривати свої будинки незнайомцям. Спробуйте приготувати українські страви. Це чудовий спосіб подарувати господарям можливість зануритися в українську культуру. 

Під час проживання з host family

1. Діліться інформацією про свої плани.

Якщо ви будете виходити пізніше, ніж зазвичай, або якщо ви маєте намір пропустити вечерю, ввічливо про це попередьте господарів. Навіть якщо ви звикли жити самостійно, ваша сім'я несе відповідальність за вас під час вашого проживання з ними. В іншому випадку, вони будуть турбуватися про вас весь час, що не є справедливим для них.

 

2. Поважайте правила дому.

Тепер, коли ви краще знаєте свою сім'ю та правила, яких вони дотримуються в своєму будинку, ви повинні дотримуватися їх також. Навіть якщо ви вважаєте, що певні обмеження або звички нерозумні, і це те, що ви ніколи не будете дотримуватися у своєму власному домі, важливо пам'ятати, що ви є гостем. Тому ваша повага є однією з найважливіших речей, яку ви можете надати сім’ї, яка вас приймає.


Повірте, якщо ви будете дотримуватися цих простих правил, ваша host family стане для вас другою сім’єю, до якої захочеться повертатися знову і знову.

Підписатися на новини
Безкоштовна консультація